Międzynarodowy Turniej Badmintona 'Mazowia Junior Cup'

1

2013-10-29

W Sochocinie i Płońsku koło Warszawy z udziałem aż 410 zawodniczek i zawodników z pięciu państw: Białorusi, Czech, Litwy, Ukrainy i Polski rozegrany został już po raz trzynasty wielki międzynarodowy turniej badmintona \”Mazowia Junior Cup\” w różnych kategoriach wiekowych.

Bardzo dobrze spisali się w nim młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba młodzicy i i juniorzy młodsi, którzy łącznie wywalczyli 1 złoty medal i parę miejsc punktowanych. Klasą dla siebie w kategorii młodziczek była Natalia Róg, która wywalczyła 1 złoty medal. Po złoto sięgnęła w deblu dziewcząt mając za partnerkę Izabelę Jajko (UKS Orliki Ropica Polska). W finale pokonały one po dramatycznym, stojącym na bardzo wysokim poziomie pojedynku, faworyzowany debel gospodarzy: Aleksandra Goszczyńska (UKSB Milenium Warszawa) / Dorota Matysiak (KS Hubertus Zalesie Górne) 2:1 (11:21;22:20;21:13). Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w drugim secie debel Róg / Jajko przegrywał już 15:20, ale fantastyczna końcówka w wykonaniu Natalii i Izy, w której zdobyły pod rząd 7 punktów, broniąc tym samym 7 meczboli, doprowadziła do trzeciego seta, w którym dominacja obydwu dziewcząt nie podlegała już dyskusji i ostatecznie one zeszły z kortu jako zwyciężczynie. W grze mieszanej w kategorii młodzików na dziewiątym miejscu uplasował się mixt: Konrad Płoch (UKS Start Widełka) / Natalia Róg (Stal Nowa Dęba). Badmintonowi fachowcy wróżą w przyszłości znakomitą karierę młodej Natalii Róg! W deblu młodzików dziewiąte miejsce wywalczyła para Rafał Lejko (Stal) / Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin). W kategorii juniorów młodszych w singlu chłopców doskonałe piąte miejsce wywalczył Patryk Kopeć (Stal). Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Rafał Lejko i Patryk Kopeć dopiero pierwszy sezon występują w swoich kategoriach wiekowych. Zważywszy na fakt, że turniej odbywał się w silnej międzynarodowej obsadzie, występ nowodębskich badmintonistów należy ocenić bardzo wysoko. Jest to kolejny, dobry prognostyk na przyszłość.

Na zdjęciu: Natalia Róg ze swoją partnerką Izabelą Jajko na najwyższym stopniu podium.