Międzynarodowy Turniej Badmintona „Yonex Słowak Junior 2016” w Trencinie na Słowacji

0

Na Słowacji w miejscowości Trencin z udziałem wielu czołowych zawodniczek i zawodników z Europy, w tym reprezentacji polskich juniorów rozegrany został Międzynarodowy Turniej Badmintona „Yonex Słowak Junior 2016”. W zawodach tych bardzo dobrze spisał się 18 – letni badmintonista Stali Nowa Dęba, członek kadry Polski Juniorów U – 19 Patryk Kopeć.

W grze mieszanej bardzo dobre piąte miejsce wywalczył mixt w składzie: Patryk Kopeć (Stal) / Aleksandra Goszczyńska (UKSB Millenium Warszawa). Do miejsca na podium zabrakło bardzo niewiele.

W grze podwójnej, w której Patryk wystąpił wspólnie ze swoim kadrowym partnerem deblowym Bartoszem Markiewiczem (MLKS Solec Kujawski) też poszło dobrze i para ta wywalczyła dobre dziewiąte miejsce, przegrywając walkę o ćwierćfinał po niezwykle dramatycznym trzysetowym pojedynku z parą słowacką.
Tym samym Patryk wywalczył kolejne cenne punkty w rankingu Europejskiej Unii Badmintona.
Był to już kolejny bardzo dobry na arenie międzynarodowej start badmintonisty Stali Nowa Dęba, doskonale promujący Miasto i Gminę Nowa Dęba oraz MKS „Stal” tym razem na Słowacji.

Na zdjęciach reprezentanci Polski juniorów, debel: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski) oraz mixt: Patryk Kopeć (Stal) / Aleksandra Goszczyńska (UKSB Millenium Warszawa).