Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie w Ropczycach

0

W Ropczycach z udziałem najlepszych zawodniczek i zawodników z Małopolski i Podkarapcia rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie. W zawodach tych województwo podkarpackie rywalizowało z województwem małopolskim. W mistrzostwach rewelacyjnie spisali się młodzicy Stali Nowa Dęba, którzy tworzyli trzon reprezentacji Podkarpacia w rywalizacji z Małopolską i łącznie wywalczyli 5 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe oraz wiele miejsc punktowanych. W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce, zloty medal i tytuł mistrzowski wywalczył debel dziewcząt w składzie: Beata mycek / Natalia Róg, który w pojedynku finałowym pokonał parę z Małopolski: Izabela Jajko / Klaudia Kusiak 2:0 (21:14;21:16), a miejsca punktowane pięć – osiem deble: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk (Stal) oraz Dominika Luboch / Klaudia Kostrzycka (Stal). W grze podwójnej chłopców drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzowski wywalczył debel chłopców w składzie: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin). Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel chłopców w składzie: Patryk Róg (Stal Nowa Dęba) / Krzysztof Płoch (UKS start Widełka). W Grze mieszanej drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzowski wywalczył mixt w składzie: Konrad Ploch (UKS Start Widełka) / Natalia Róg (Stal Nowa Dęba), a miejsce punktowane pięć – osiem mixty w składzie: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) oraz Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal). W grze pojedynczej dziewcząt na miescu punktowanym piątym uplasowała się Zofia Tomczy (Stal). Klasyfikację punktową klubów wygrała Stal Nowa Dęba uzyskując 10,5 punktów, drugie miejsce przypadło UKS Orbitek Straszęcin 7 punktów, a trzecie UKS Sokół Ropczyce 6,5 punktów. Jest to historyczny wyczyn młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba, albowiem po wielu latach pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej znowu przypadło młodym stalowcom z Nowej Dęby.
Z wielką satysfakcją warto odnotować też fakt, że reprezentacja Podkarpacia prowadzona przez trenerów: Adama Bunio (Stal Nowa Dęba) i Piotra Skrzeka (UKS Orbitek Straszęcin) rozgromiła reprezentację Małopolski wygrywając w stosunku 45:10.

turnniejropczyc

Na zdjęciu ekipa badmintonowych młodzików Stali Nowa Dęba, triumfatorów klasyfikacji klubowej i medalowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Ropczycach.