Mieszkańcy pytają o worki na śmieci. Zamieszanie trwa.

42

2013-08-05

Proponuję abyście zajęli się sprawą na dzisiaj jak najbardziej aktualną. Sprawą segregacji śmieci. Zaczyna się drugi miesiąc nowej uchwały Rady Miasta, a tu dalej nie ma worków do segregacji śmieci. – alarmuje jeden z mieszkańców. -Dzwoniłem do PGKiM i usłyszałem odpowiedź, że nie wiadomo kiedy będą worki bo tyle firm zamówiło że nie wiadomo kiedy otrzmamy worki. Narazie mieszkańcy mają pakować i segregowac do czego się da (słowa pani z PGKiM) . Miasto nie jest przygotowane na nowa ustawę. Jak nie jestem przygotowany do egzaminu to nie podchodzę -dodaje mieszkaniec.

W tej sprawie skierowaliśmy pytanie do prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Antoniego Kapusty. Zdaniem szefa miejskiej spółki winny jest czas i zbyt mała moc przerobowa producentów worków.

Antoni Kapusta , prezes PGKiM: Gmina Nowa Dęba rozstrzygnęła przetarg nieograniczony na na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowa Dęba w dniu 21 czerwca br., a z datą 26 czerwca PGKiM Sp. z o.o. podpisało umowę na ten zakres usługi. W dniu 28.06 Spółka złożyła zmówienia na produkcję pięciu kolorów worków na odpady gromadzone selektywnie z nadrukiem danych teleadresowych Spółki. Termin realizacji zlecenia był przewidywany na 30 dni.

W pierwszej połowie lipca Spółka dostarczyła mieszkańcom sołectw i osiedli worki będące na stanie magazynu Spółki w kolorach żółtym – plastik, zielonym – szkło, niebieskim – papier, z nadrukiem logo i danych teleadresowych PGKiM Sp. z o.o. W drugiej połowie lipca i do tej pory zaopatrujemy mieszkańców tych nieruchomości w worki koloru żółty – plastik, zielony – szkło, niebieski – papier lecz bez nadruków z danymi odbierającego odpady (PGKiM) – dostępne na rynku w hurtowniach. Ponadto przekazujemy worki bez jakichkolwiek nadruków w kolorach niebieskim i czarnym. Jednocześnie przekazaliśmy mieszkańcom informacje, że wszystkie wystawione odpady segregowane zostaną odebrane, niezależnie od rodzaju worka lub innego opakowania, w jakich zostaną wystawione.

Worki z nadrukiem logo, danymi Spółki i instrukcją określającą rodzaj odpadów na które są przeznaczone, według informacji uzyskanych od producenta, będą przez Spółkę rozdawane właścicielom nieruchomości, (w czterech/pięciu rodzajach i kolorach) przy okazji odbioru odpadów segregowanych (według harmonogramu) począwszy od 13 sierpnia br. Opóźnienie w produkcji worków wynikło ze zbyt późnego zamówienia, a jednoczesnym bardzo dużym zapotrzebowaniem na worki w miesiącu lipcu, a co jest związane z natłokiem zamówień na worki u wszystkich producentów w kraju.

Powstaje pytanie: Czy nie dało się wyposażyć w wroki wcześniej, aby unikąć tego typu sytuacji?

Proszę o zrozumienie, że Spółka nie była zainteresowana zakupem worków na zapas w maju lub czerwcu, gdyż w tycz czasie niewiele wiedziano na temat SIWZ przetargu i na temat dodatkowych grup odpadów gromadzonych selektywnie, a po 26 czerwca już był za późno aby na czas zdobyć odpowiednią ilość worków. – odpowiada prezes Antoni Kapusta.

/rek

0

42 KOMENTARZE

  1. Bałagan jak zawsze gdy okazuje się, że trzeba zrobić coś trudniejszego niż zaciągnięcie kredytu i zadłużenie mieszkańców.

    0
  2. ale problem akcja smieci rozmawiajmy o waznieszych problemach szsukanie tematu przeciez smieci nie pierwszy raz zbiera PGKiM dajmy troche czasu aby worki przywiezli no nie I koniec

    0
  3. ja płacę za te worki i za te śmieci wysoką cenę jaką mnie obarczyła rada miejska i burmistrz Ordon. ja nie zarabiam jak burmistrz Ordon 10 000 zł ! Dla mnie każdy grosz jest ważny!

    [b]Jak się obywatel nie wywiąże z umowy to go zaraz 100 urzędów będzie ścigać! A jak jakaś instytuja nie podoła to "mam dać czas" i być wyrozumiały. [/b]

    0
  4. A co ci brakuje "zwykły szary człowieku"? Przecież napisał Kapusta, że odbierają segregowane w jakich workach wystawisz, więc co za problem? Zamiast wyrzucać reklamówki do śmieci wykorzystaj je tymczasowo do segregacji i tyle. Bzdety i tyle.

    0
  5. [b]Nic sie nie zmieniło. Dawniej brakowało sznurka do snopowiązałek, bo za małe moce przerobowe….. Teraz worki na śmieci. Obywatelu Kapusta !( a może raczej -towarzyszu ) W jakiej epoce wam się czas zatrzymał ? Do kogo ta mowa? Na waszym stanowisku bierzecie pieniądze też za przewidywanie. Juz nie siedzicie za stołem z zielonym suknem i paprotkami po obu stronach, a nad głowa powiewa dumnie socjalistyczne hasło na czerwonym transparencie. A problem sie sam rozwiązywał…… [/b]

    0
  6. Prawdopodobnie zbyt mało pieniędzy wydano na akcję informacyjną. Może tak jeszcze jeden kredyt na dodrukowanie nic nie wartego papieru i dyrdymałami zamiast rzeczowych informacji.

    0
  7. Jacy wy zabawni jestście z tą segregacją śmieci. Kit wam wciskają, a wy myślicie, że europejczykamii jesteście. A jaki frasunek na twarzach głównodowodzacych. Pogratulować pomysłu i zachowań wszelkich.
    Ludzie wy gubicie istotę rzeczy w tych pozornych działaniach.

    0
  8. Ten "bauman " jak bałwan ciągle wraca do kredytów.Co ma wspólnego jedno z drugim. Człowieku opamiętaj się. Nie widzisz ile się w naszej gminie i mieście robi ? Zdejm klapki z oczu nałożone przez ratyszowców

    0
  9. Bo żółtego worka nie ma to nie segreguje… Wychodzi dziadostwo i wieśniactwo tej gminy. Kto chce to segreguje i nie przeszkadza mu kolor worka czy brak logo na takowym…

    0
  10. Mi przeszkadza, że instytucje nie wykonują swoich obowiązków a ich prezesi, zastępcy prezesów i pociotki biorą duże pieniądze za ten bałagan. Dobrze ktoś napisał. Jak zwykły człowiek czegoś nie zrobi to go zgnoją, ale te instytucje mogą zrobić z nami wszystko i nikt nie poniesie odpowiedzialności

    0
  11. Prze lata (nie)rządów wójta Ordona wielu przywyczaiło się do BYLEJAKOŚCI. Doszło do takiej degeneracji, że PLUJĄ na tych co pokazują cały ten BAŁAGAN.

    0
  12. Borek, obudziłeś siędopiero czy masz mało lat… Zawsze tak było, jest i będzie! Trik polega na tym aby być po odpowiedniej stronie barykaty. Po której? Dobrze obserwuj i wąchaj. Po kilku, kilkunastu latach zakumasz o co chodzi i podepniesz się pod odpowiednią brygadę i będziesz spijał śmietankę. Gdy staną się mało poularni zaczną tracić głosy podpinasz się pod aktualnie lubianych i tak sobie żyjesz…

    0
  13. #16 bIBA
    NIE DOSTAŁAM ŻADNYCH WORKÓW , ŚMIECI TEŻ W WORKACH NIE ZABRALI ,WIĘC NIECH NIE MÓWIĄ GŁUPOT.BANDA I GRANDA W BIAŁY DZIEŃ.

    0
  14. Jeśli Rada Gminy podejmuje uchwały które nie są wykonywane…
    Jeśli Spółka Gminny nie radzi sobie z powierzonymi zadaniami…
    Jeśli niedawno oddane do użytku obiekty już się rozlatują…
    To jak bardzo trzeba być zaślepionym .. Lub jaki trzeba mieć interes / stołek/stanowisko/biznes by patrząc na ten rozgardiasz popierać obecną nieudolną ekipę?

    0
  15. Ludzie, ogarnijcie się. Temat sztucznie nadmuchany, bo czym jest worek? Ludzie oganijcie się! Książki do szkoły drogie. Klecha coraz więcej bierze za pogrzeb. Sąsiad właśnie najszczał w piwnicy. A wy o jakieś worki afere robicie? No chyba, że komuś na tym zależy… Chce aby zrobił sięszum… Wzbory niedługo… Za jakiś czas będzie to samo, bo będą następne wybory….

    0
  16. [quote]NIE DOSTAŁAM ŻADNYCH WORKÓW , ŚMIECI TEŻ W WORKACH NIE ZABRALI ,WIĘC NIECH NIE MÓWIĄ GŁUPOT.BANDA I GRANDA W BIAŁY DZIEŃ.[/quote]

    I tyle w temacie. Panie Ordon! dlaczego zawsze ponosi pan porażkę tam gdzie trzeba coś zrobić? Umie pan tylko sięgać po kredyt do banku i wydać kasę. Ale to nawet dziecko by potrafiło. Każdy może to robić. Weź pan nadzoruj PGKiM bo to SPÓŁKA GMINNA A PAN ŻEŚ BURMISTRZ!!!!

    0
  17. Mówicie, żeby cicho siedziec bo "to tylko worki". ALE [b]SKORO TYLU PREZESÓW I DYREKTOROW I OSÓB NA KIEROWNICZYCH STANOWISKACH NIE POTRAFI ZAŁATWIĆ WORKÓW TO POKAZUJE JAK TA GMINA ZOSTAŁA UPODLONA. [/b]BRAKUJE WORKÓW I NIE POTRAFIĄ ICH ZAŁATWIĆ!!! PRZECIEŻ TO WSTYD. Ze zwykłymi workami mają w tej gminie problem!!!! Myślę, że trzeba kolejnego członka rodziny wsadzić na jakieś stanowisko kierownicze ds. worków i dać mu 4 tysiące na rozgrzewkę miesięcznie.

    0
  18. skoro dla ratusików brak worka to taki problem to na nich nie zagłosuję strach pomyśleć jakie straszne będą realne problemy

    0
  19. Przy zbieraniu deklaracji uprzejma Pani powiedziała, że dostane worki i pojemnik na śmieci (chodzi o dom jednorodzinny), a do tej pory nie dostałam nic. Tak samo jest u mojej babci która też mieszka w domu jednorodzinnym. Jakoś dziwnym trafem w Rzeszowie w mieście 10 razy większym z umowy wywiązali się w 2 tygodniu lipca. Da się? Jak się chce to można!

    0
  20. [quote]NIE DOSTAŁAM ŻADNYCH WORKÓW , ŚMIECI TEŻ W WORKACH NIE ZABRALI ,WIĘC NIECH NIE MÓWIĄ GŁUPOT[/quote]

    Mam to samo PANIE ORDON I PANIE KAPUSTA!!!

    [quote]SKORO TYLU PREZESÓW I DYREKTOROW I OSÓB NA KIEROWNICZYCH STANOWISKACH NIE POTRAFI ZAŁATWIĆ WORKÓW TO POKAZUJE JAK TA GMINA ZOSTAŁA UPODLONA. BRAKUJE WORKÓW I NIE POTRAFIĄ ICH ZAŁATWIĆ!!! PRZECIEŻ TO WSTYD. Ze zwykłymi workami mają w tej gminie problem!!!! Myślę, że trzeba kolejnego członka rodziny wsadzić na jakieś stanowisko kierownicze ds. worków i dać mu 4 tysiące na rozgrzewkę miesięcznie.[/quote]

    Dokładnie!

    0
  21. Widzę, że dla trio: Ordon – Żołądź – Kapusta odebranie śmieci o czym napisała już w komentarzu jedna Pani, oraz wypełnienie umowy przetargowej i załatwienie worków to zadanie trudne i nieosiągalne. Co będzie z trudniejszymy sprawami jeśli wykładają się na takich malutkich???

    0
  22. Bałagan jest w całej R.P. – Obojętnie kto jest_Marszałkiem, Wojewodą,Burmistrzem,Sołtysem – Wszystko jest robione "po polsku"!
    I prawda jest taka,że obojętnie -czy PO czy PiS czy PSL czy SLD czy z Ruchu Palikota,czy PJN czy…PAT. -Tacy jesteśmy – Polacy..

    0
  23. A !zapomniałem dodać tej oto partii – :" Solidarna Polska" z Jackiem Kurskim na czele(w cieniu) [color=#cc0000]SOLIDARNA POLSKA[/color]..
    Można bezczelniej??

    0
  24. Wszyscy zostali zrobieni w balona !!!:)
    Ołaty za śmieci poszły w górę bo to niby kolejna unijna dyrektywa więc ciemny lud to kupił :o ale miało być niby lepiej segregowane i tak jest nikt z tym się nie sprzecza bo nasze kieszenie i portfele posegregowane zostały wraz z nową ustawą śmieciową :P no ale mądry polak po szkodzie po rozum poszedł do głowy, bo nie tylko jego portfel został naruszony ale i resztka dumy , bo jak tu płacić za wywóz śmieci znacznie więcej jak te śmieci lepiej obsługiwane przy wywozie nie są !!! a dopowiem że te co niby segregowane miały być to walają się po ulicy przy śmietnikach czy pojemnikach na te odpady.
    szkoda mi tych co podpisali się pod tym śmieciem – mam namyśli ustawę ,
    szkoda mi was radni co reprezentujecie nasze osiedla i ulice

    0
  25. A ja się pytam kto wymyślił ten chory harmonogram odbioru śmieci, było dobrze przez tyle lat z jednym ustalonym raz w tygodniu dniem do odbioru śmieci i raz w miesiącu segregowanych i wszystko grało. Po co zmieniać coś, co jest uporzadkowane, teraz tylko jeden wielki bałagan z tego powstał. Jak tak dalej pójdzie, to ludzie zaczną się wycofywać z segregacji śmieci, bo po co sobie w domu robić bałagan, jak można mieć świety spokój.

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here