Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików w badmintonie w Jedliczu koło Krosna

0

W miejscowości Jedlicze koło Krosna rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików w badmintonie. Rewelacyjnie spisali się w nich badmintonowi młodzicy Stali Nowa Dęba, którzy mistrzostwa zdecydowanie zdominowali zdobywając cztery tytuły mistrzowskie na pięć możliwych.

W grze pojedynczej dziewcząt pierwsze miejsce, złoty medali i tytuł mistrzowski na 2016 rok wywalczyła Beata Mycek, aktualny członek kadry Polski młodzików, a miejsce trzecie i brązowy medal wywalczyła Klaudia Kostrzycka.

W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski na 2016 rok wywalczył debel dziewcząt Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk, a miejsce trzecie i brązowy medal wywalczył drugi debel dziewcząt Stali Nowa Dęba Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch. W grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski na 2016 rok wywalczył debel kombinowany chłopców: Jakub Suszyński (Stal) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin). W grze mieszanej pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzowski na 2016 rok wywalczył mixt kombinowany w składzie: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal), drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzowski wywalczył mixt klubowy Stali: Jakub Suszyński / Zofia Tomczyk, a miejsce czwarte mixt kombinowany: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal).
W sumie badmintonowi młodzicy Stali Nowa Dęba wywalczyli w Jedliczu aż siedem medali: cztery złote medale, jeden srebrny i dwa brązowe. To kolejny po Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rozegranych w ubiegłym tygodniu w Nowej Dębie (wtedy młodzicy ze Stali Nowa Dęba wywalczyli w swojej hali łącznie aż sześć medali: trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy), spektakularny sukces badmintonistów z Nowej Dęby, którzy swoich przeciwników z województwa podkarpackiego wręcz zdeklasowali.
indeks
Na zdjęciu mistrzowski team badmintonowych młodzików Stali Nowa Dęba na podium dla zwycięzców w Jedliczu, siedzą od lewej: Zofia Tomczyk i Klaudia Kostrzycka, stoją od lewej: Beta Mycek, Aleksandra Michalczuk, Jakub Suszyński i Dominika luboch.