Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich

3

11 kwietnia 2015r w parku „Pod Dębami” w Ustrzykach Dolnych, przy pięknej słonecznej pogodzie, na bardzo trudnej trasie, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Górskich. W klasyfikacji zespołowej zwyciężył MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 68 pkt, przed Opoczno Sport Team – 54 pkt i LLKS Osawa Sień – 42 pkt, MKS – STAL Nowa Dęba zajęła 9 miejsce zdobywając 12 pkt. Indywidualnie zawodniczki i zawodnicy MKS – STAL zajęli następujące miejsca: złoty medal dzieci starszych w biegu na 1000m Marek Mongione 1 miejsce w biegu na 1000m w czasie 4,15, brązowy medal i 3 miejsce na tym samym dystansie zdobył Patryk Wdowiak w czasie 4,19.

W Mistrzostwach Młodzików Dominik Wdowiak w biegu na 1500m zajął 7 miejsce w czasie 6,29, w tym samym biegu 11 miejsce zajął Jakub Smykla w czasie 6,33, a Wiktor Hałka zajął 15 miejsce w czasie 6,52. W biegu dzieci młodszych na 600m Zuzanna Milczanowska zajęła 7 miejsce w czasie 3,17. Jednym z faworytów do medalu Arkadiusz Urbaniak w biegu juniorów młodszych na dystansie 4km po 2km, z powodu kontuzji nogi musiał się wycofać z rywalizacji.
Warto przypomnieć, że Arek to Mistrz Polski Młodzików z 2013r, który to tytuł zdobył właśnie w Ustrzykach Dolnych.