Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych

0

W dniu 19.03.2016r. w Żaganiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych Mistrzostwa Polski odbyły się na bardzo trudnych trasach (błoto), co utrudniało rywalizację. W tych trudnych warunkach bardzo dobrze poradziła  sobie zawodniczka sekcji lekkiej atletyki MKS- STAL Nowa Dęba Sylwia Bąba, która startowała na dystansie 4km juniorek.

Sylwia przez długi okres prowadziła ten bieg  i nadawała tempo. Jeszcze 150m przed metą była na czele z niewielką przewagą nad pozostałymi zawodniczkami, by ostatecznie zając czwarte miejsce, którego bardzo nie lubią sportowcy, bo jest to miejsce najbliżej podium dla zwycięzców. Różnice czasowe na mecie miedzy zawodniczkami były niewielkie a Sylwia o medal wałczyła do ostatnich metrów. Za walkę do samej mety należą się Sylwii duże brawa.

W biegu na 6km juniorów po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją prawego kolana wystartował Arkadiusz Urbaniak i zajął 32 miejsce

W biegu na 3km juniorów młodszych zwyciężył i zdobył złoty  medal wychowanego naszego klubu Szymon Zięba podopieczny Bogdana Karkuta, który mimo wywrotki na ostatnich metrach zwyciężył zdecydowanie. Szymek obecnie reprezentuje UKS TIKI-TAKA Kolbuszowa, gdzie chodzi do  szkoły średniej w dorobku ma już 3 złote i 3 srebrne medale Mistrzostw Polski.