Młodzi lekkoatleci z Nowej Dęby najlepsi w Krakowie

6

18-03-2012

W sobote 17 marca odbyły sie w Krakowie Mistrzostwa Makroregionu Małopolsko-Podkarpackiego młodzików w biegach przełajowych, w których duży sukces odnieśli młodzi lekkoatleci z Nowej Dęby, którzy okazali się najlepszą ekipą spośród wszystkich drużyn startujacych w Mistrzostwach.

Najlepiej z zawodników z Nowej Dęby zaprezentowała się Marcelina Serafin, która w bardzo silnej stawce rywalek zdobyła srebrny medal. Marcelina prowadziła przez wieksza część dystansu i na finiszu stoczyła pasjonująca walkę z Oliwia Pakułą z Victorii Stalowa Wola. Rywalka ,która na codzień specjalizuje się w sprintach ostatecznie wygrała ale Marcelina ukończyła bieg ze strata zaledwie 1 sekundy i potwierdziła swój wielki talent i to ,że może w najbliższym czasie stać się czołowa biegaczka w kraju.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Arkadiusz Urbaniak, który wywalczył trzecie miejsce w biegu na dystansie 2000m. Arek .który ma niewielki staż treningowy ambitnie walczył na finiszu i odparł na ostatnich metrach atak zawodnika z województwa małopolskiego. Wkład w drużynowy sukces zawodników z Nowej Dęby wnieśli również: Marianna Mangione 11 miejsce oraz Sylwia Bąba 14 miejsce obie na dystansie 2500m młodziczek oraz Paweł Staszczak 11 miejsce i Przemysław Hajduk 16 miejsce obaj na dystansie 3000m młodzików.

Poza mistrzostwami młodzików odbyły sie w Krakowie również zawody GP POZLA juniorów młodszych i dzieci starszych , w których bardzo dobrze zaprezentowali sie Szymon Zięba drugi na dystansie 1000m dzieci starszych oraz Katarzyna Wojciechowska, trzecia na dystansie 3000m juniorek młodszych. Dla Kasi były to zarazem eliminacje do Mistrzostw Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych, które w najbliższą sobotę odbędą sie w Szczecinie. Kasia była najlepszą zawodniczką z województwa podkarpackiego i bez problemów uzyskała awans do ekipy na Mistrzostwa Polski.

Sukces młodzików z Nowej Dęby, którzy pokonali tak silne ośrodki lekkoatletyczne jak: Rzeszów,Kraków, Nowy Sącz,Przemyśl , Krosno czy Stalowa Wola dowodzi,że w naszym mieście jest atmosfera do uprawiania lekkiej atletyki, młodzież garnie sie do tej dyscypliny sportu i dlatego poruszana już wielokrotnie sprawa budowy bieżni tartanowej na miejskim stadionie powinna być konkretnym i pilnym wyzwaniem zarówno dla władz miasta jak i powiatu bo obecna bieżnia żużlowa znajduję sie katastrofalnym stanie i właściwie bez szkody dla zdrowia nie da się na niej niej biegać – mówi trener Bogdan Karkut.