Moto Cross Quad Nowa Dęba 2013!

16

2013-10-15

Nowa Dęba po raz kolejny będzie gościła miłośników sportów motorowych. W niedzielę, 20. października 2013r., na specjalnie przygotowanym torze, będziemy uczestniczyć w amatorskich zawodach w kategorii cross i quad. Ponadto organizatorzy zapewniają dobrą zabawę, piknikową atmosferę, a przede wszystkim sportową rywalizację.

Wydarzenie to jest kontynuacją cyklu imprez pod hasłem „MCQ Nowa Dęba” organizowanego od 2007 przez Stowarzyszenie „Dąb” z Nowej Dęby. Z każdym rokiem impreza zyskuje na popularności i na stałe wpisała się w kalendarz sportów motorowych naszego regionu.

Po raz pierwszy zmagania odbędą się na specjalnym, stałym torze terenowym (crossowym), zlokalizowanym w Nowej Dębie przy ulicy Ogrodowej. Dojazd do toru i parking bardzo dogodny.

Tor, którego trasa jednego okrążenia liczy około 1,5 km, został przygotowany tak, aby dać przede wszystkim mnóstwo radości, z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa. Nawierzchnia jest wymagająca, a przeszkody terenowe (skocznie, dropy, zakręty, tralka i proste) pozwalają szybko zweryfikować i skutecznie podnieść umiejętności.

Z opinii użytkowników toru, który otwarty jest od roku, wynika jasno, że trasa jest wymagająca i męcząca fizycznie, jednak na tyle prosta, że początkujący również ją bez problemów pokona. Ostre zakręty i łagodne łuki, nawroty, piaszczysta i szutrowa nawierzchnia, strome podjazdy, skocznie i odcinki proste potrafią szybko zweryfikować umiejętności zawodników i przygotowanie maszyn.

Imprezy sportów crossowych nawiązują do historii miasta Nowa Dęba, w której istniała sekcja crossowa, a nasi zawodnicy liczyli się w rozgrywkach krajowych. Wówczas wszystko skupiało się wokół Zakładów Metalowych „Dezamet”, gdzie produkowane były między innymi silniki motocyklowe. Dziś wskrzeszamy ten sport i ściągamy do Nowej Dęby czołowych zawodników z Polski. Na torze jeździł i lekcji jazdy udzielał m.in. Łukasz Kurowski QURAK – Mistrz Polski i Wicemistrz Europy.

Oczywiście nie samymi crossami bije serce wydarzeń i zawsze mile widziani są inni kierowcy i widzowie, dla których organizatorzy przygotowali dogodne parkingi. Spotkania, rozmowy, prezentacje maszyn tworzą przyjazny klimat i niepowtarzalną atmosferę. Dla widzów przygotowane zostały specjalne strefy bezpieczeństwa, które zapewniają bardzo dobra widoczność, a jednocześnie maksymalną ochronę.

Dzięki współpracy z Burmistrzem Nowej Dęby oraz Starostą powiatu tarnobrzeskiego, Automobilklub Nowa Dęba, różnym służbom, sponsorom, a także licznym wolontariuszom imprezę możemy przeprowadzić sprawnie, ciekawie i bezpiecznie. Oczywiście wstęp wolny dla widzów i brak wpisowego dla uczestników (10 zł kaucji za nr startowy).

Pozostaje jedynie serdecznie zaprosić i trzymać kciuki, by wygrali najlepsi. Rozpoczęcie zawodów – godz. 10:00. Zapisy uczestników od godz. 9:00.

Więcej o torze na: http://dab.nowadeba.com.pl/

/info


0

16 KOMENTARZE

 1. I błogą ciszę na ogródkach działkowych sz… trafił.Dziękujemy Ci radny powiatowy Jarosławie Mączka.Nie zapomnimy przy następnych wyborach.Policz czy się opłaciło.

  0
 2. Impreza bardzo dobra. Wiadomo było, że taka lokalizacja toru będzie prowadzić do konfliktów między działkowcami a sportowcami, ale nie przesadzajmy. Zawody nie są rozgrywane codziennie. Sporty motorowe to tradycja w Dębie i dobrze, że ją chłopaki podtrzymują. Szacunek za to co robią.

  I terac do CYT. Dlaczego uderzasz TYLKO w J. Mączkę jak teren na tor przekazał W. Ordon , a finansowo wspiera J. Sudoł. Skąd taka wybiórczość, że Jarka walisz po głowie, a Wiesia oszczędzasz? Ordonowi rozumiem, że "zapomnicie".

  0
 3. Nie rozumiem sprzeciwu . Impreza odbywa się "nieporazpierewszy "
  Obojętnie kto wygra – w wyborach – mus kontynuować ! To fajna sprawa. Na działkę pójdziesz dzień później ..
  No i modlitwa – Ważna![url]http://www.youtube.com/watch?v=5lavsyX4UQo[/url]
  [color=#cc0000][b]AMEN[/b][/color]
  :)

  0
 4. @off pianka,nie mam nic przeciwko psalmom,modlitwie lecz…
  Przytaczam najciekawszy ,najbardziej trafny komentarz internauty/ki
  [quote] olaRHCP 3 lata temu

  Jestem w 100% zdrowa- ale nie prosiłam Ciebie o rady dotyczące życia iďťż podążania w nim swoimi ścieżkami. Jeśli wybrałeś swoją drogę to ciesz się z niej a nie wciskasz komuś swój światopogląd. I nie dam rady- w Twoim świcie na pewno.
  [/quote]

  0
 5. [quote] #9 | off pianka dnia 10/16/2013 07:47
  Święte słowa..
  To żart był CYT.
  Przecież jest zimno i na działce możesz ew. liście grabić ..[/quote]

  [url]http://pl.memgenerator.pl/mem-image/popierasz-po-pl-ffffff-1[/url]

  0
 6. Nie dam rady w świecie pianki ( choć pianka słodkie spełnia w nim zachcianki ). Niie o to.

  [b]Nie wierzyłem w cross`a, ale widzę, że dobry. [/b]

  0
 7. Impreza była obok zalewu to było źle bo przed blokiem i kurzy się na okna, głośno itp.
  Teraz jest z dala od miasta, niemalże w lesie i jak zawsze znajdzie się ktoś komu to przeszkadza.
  Brak słów na takich ludzi….

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here