Msza Św. w intencji ofiar katastrofy

8

W niedzielę w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego odbyła się Msza Święta za ofiary sobotniej katastrofy.

Na liturgii zgromadzili się liczni oficjele z burmistrzem Wiesławem Ordonem na czele, a także przedstawiciele szkół i organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy miasta.
Informacje o Mszy w intencji Prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego i załogi rządowego Tupolewa można było znaleźć na lokalnych witrynach internetowych i tablicach ogłoszeń.
Warte honorową pełniła Kompania Honorowa, Gwardziści Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

Mszę koncelebrował Kapelan Ks. Ppłk. Zbigniew Sawicki w asyście Księży Proboszczów. W swoim kazaniu Ks. Proboszcz Antoni Sanecki podkreślił znaczenie ofiary z inteligencji polskiej, jaką ponownie zabrała ziemia katyńska. Ks. Proboszcz Eugeniusz Nycz mówił, że dziś musimy modlić się również za ofiary z przed 70 lat. O godzinie 12.00 łącząc się w 2-minutowej ciszy, jaka ogarnęła całą Polskę, również tu w nowodębskim kościele oddano cześć ofiarom tragedii.


KLIKNIJ NA ZDJĘCIA ABY POWIĘKSZYĆ

Fot. UMiG

0

8 KOMENTARZE

 1. A Ja Pytam ?Czy na ostatnim zdjęciu to są Ci co trzymają władzę ?Bo jeżeli tak to czy mogę spać spokojnie ? :)
  Pzdr.Don Qujote

  0
 2. Ty "Don Kojote" powstrzymał byś się od takich komentarzy.Jeżeli masz coś do księży to powiedz Im to wprost, a nie tutaj na forum, bo w przeciwieństwie do ciebie to Oni się modlą za dusze tragicznie zmarłych, bo tylko to nam teraz pozostaje. Właśnie przez takie komentarze pokazujesz jakim niskim człowiekiem jesteś.

  0
 3. Dlaczego ciągle musimy żyć z goryczą reprezentowania nas przez ludzi, którzy nie klękają na podniesienie, bo są agnostykami i dlatego nie podchodzą do stołu uczty? Dlaczego musimy pozostawać z goryczą reprezentowania nas przez ludzi, którzy na świeżym miejscu bólu, mokrym od krwi, klęczą niechlujnie dla potrzeb socjotechniki?"
  Słowa ks. prałata Zbigniewa Suchego

  0
 4. Chciałbym zdementować pojawiające się tu pogłoski, jakoby Gwardia Reprezentacyjna była grupą trzymającą władzę. W ostatnich latach między innymi pokonaliśmy Turków na krakowskich Błoniach (na próbie generalnej gromiąc ich główne siły i przejmując obóz zanim na planie pojawiła się husaria :D ), obroniliśmy Szczecin przed Elektorem Brandenburskim, a na koniec patriotycznie poddaliśmy krzyżacki Malbork polskiemu królowi, ale nie mamy swoich ludzi w służbach specjalnych ani na styku polityki i biznesu. Ogólnie słabo się kamuflujemy w terenie i mamy za długie dzidy do walki w warunkach partyzantki miejskiej, dlatego nie nadajemy się do przeprowadzania przewrotów i zamachów stanu. Topór gwardyjskiej halabardy ma jednak swój ciężar i przy odpowiednim zastosowaniu zasad fizyki może dać ukojenie :)

  0
 5. ale w drugim naszym kościele nie uczczono ofiar tragedii ciszą, nie zabiły tez dzwony.Czy tam to już nie jest Polska , a może oni nie wiedza co się stało???

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here