Nasi badmintoniści odnoszą kolejne sukcesy

0

2013-11-25

W Straszęcinie k/ Dębicy rozegrany został kolejny w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików Młodszych w badmintonie. Rewelacyjna forma prezentowana w tym sezonie przez młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba znalazła swoje odzwierciedlenie i na tych zawodach, a gwiazdą pierwszej wielkości na straszęcińskich kortach była Beata Mycek, która aż trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców, zdobywając tym samym potrójną złotą koronę.

Najpierw wspólnie z Jessicą Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec) wygrały grę podwójną dziewcząt pokonując w pojedynku finałowym debel klubowy Stali Nowa Dęba: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk 2:0 (21:13;21:16). Trzecie miejsce wywalczył kolejny debel dziewcząt ze Stali Nowa Dęba: Dominika Luboch / Klaudia Kostrzycka. Drugi złoty medal Beata wywalczyła w grze mieszanej. Wspólnie z Patrykiem Michałkiem (UKS Orbitek Straszęcin) pokonali zdecydowanie deklasując w pojedynku finałowym parę: Szymon Maciąg (UKS Start Widełka) / Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec) 2:0 (21:6;21:7). Na czwartym miejscu uplasował się mixt klubowy Stali: Jakub Suszyński / Aleksandra Michalczuk. Trzeci złoty medal Beata wywalczyła w grze pojedynczej dziewcząt, pokonując w finale po znakomitej grze Wiktorię Kasprzak (UKS Kiko Zamość) 2:0 (21:14;21:13). Na miejscu piątym uplasowała się Zofia Tomczyk, a na miejscu szóstym Aleksandra Michalczuk (obie ze Stali Nowa Dęba). W grze podwójnej chłopców na miejscu piątym uplasował się debel w składzie: Jakub Suszyński (Stal) / Szymon Maciąg (UKS Start Widełka). W singlu chłopców na dziewiątym miejscu uplasował się Jakub Suszyński (Stal). Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że młodziutka Beata Mycek (uczennica klasy szóstej), to w chwili obecnej zawodniczka numer jeden w Polsce w kategorii wiekowej młodzik młodszy dziewcząt.

W Białymstoku natomiast rozegrany został kolejny Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów Młodszych w badmintonie. W zawodach tych bardzo dobrze spisał się Patryk Kopeć ze Stali Nowa Dęba, który w grze pojedynczej chłopców wywalczył dobre piąte miejsce, a w grze podwójnej chłopców wspólnie z Szymonem Malikiem (UKS Trójka Tarnobrzeg) wywalczyli doskonałe trzecie miejsce. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Patryk dopiero pierwszy sezon występuje w tej kategorii wiekowej, a więc wszystko co najlepsze jest przed nim.

Oby tak dalej.

Na zdjęciach: zwycięska ekipa młodzików młodszych badmintonistów Stali Nowa Dęba, pierwsza od lewej najlepsza zawodniczka turnieju w Straszęcinie Beata Mycek oraz Patryk Kopeć – utalentowany junior młodszy.