Nowodębscy sportowcy na Gali Sportu

3

29.03.2011r.

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI W BADMINTONIE!

W Ropczycach z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całego kraju rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w badmintonie.

W zawodach tych dobrze spisali się reprezentanci Stali Nowa Dęba. W deblu mężczyzn trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Mateusz Czachor (Stal), mając za partnera Damiana Broja (UKS 15 Kędzierzyn – Koźle). W grze mieszanej piąte miejsce wywalczył mixt Mateusz Czachor / Izabela Tomczyk (Stal), a na miejscu 9 – 16 uplasował się mixt Adam Ćwiek (ŚKB Harcownik Warszawa) / Maria Hałka (Stal). W deblu kobiet na miejscach 9 – 16 sklasyfikowane zostały pary: Izabela Tomczyk (Stal) / Karolina Buczyńska (UKS Orbitek Straszęcin) i Maria Hałka (Stal) / Patrycja Pieprzak (UKS Sokół Ropczyce). Warto odnotować, że badmintoniści z Nowej Dęby już od ponad 30 lat nieprzerwanie co roku z imprez rangi mistrzostw Polski wracają z medalami i razem z lekkoatletyką są najbardziej medalodajną dyscypliną sportową w MKS Stal Nowa Dęba.

Mateusz Czachor (Stal Nowa Dęba) – z prawej strony i Damian Broj (UKS 15 Kędzierzyn – Koźle). Mateusz od 5 lat nie schodzi z podium dla zwycięzców w Mistrzostwach Polski – obecnie najlepszy badmintonista Stali Nowa Dęba i na Podkarpaciu! Oraz trener Adam Bunio

Nowodębianie na III Gali Sportu Młodzieżowego w Rzeszowie

W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła se uroczysta III Gala Sportu Młodzieżowego. Podczas Gali podsumowane zostało współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w Województwie Podkarpackim w 2010 roku oraz wręczone zostały stypendia sportowe i nagrody dla działaczy, trenerów i zawodników. Wśród nagrodzonych znalazło się między innymi troje przedstawicieli sekcji badmintona ze Stali Nowa Dęba. Stypendia otrzymali: Izabela Tomczyk i Mateusz Czachor (członkowie kadry narodowej polskich badmintonistów), a nagrodą wyróżniony został trener nowodębskich badmintonistów Adam Bunio. Badmintoniści byli jedynymi wyróżnionymi przedstawicielami z Nowej Dęby.

Na zdjęciu stoją od lewej: badmintoniści: Mateusz Czachor, Izabela Tomczyk, Wicemarszałek Anna Kowalska i trener Adam Bunio.