Obchody Dnia Chorego w Nowej Dębie

11


W dniach 11-12 lutego w Szpitalu Powiatowym i Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie obchodzono Światowy Dzień Chorego.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie – mówi dyrektor Szpitala Powiatowego Bogdan Tomczyk, który w poniedziałek 11 Lutego złożył życzenia wszystkim pacjentom Oddziału Chirurgii i wręczył osobiście każdemu pacjentowi laurkę wykonaną przez dzieci z nowodębskich szkół podstawowych i Klubu Osiedlowego. Ponadto pacjenci otrzymali także do przeczytania Orędzie Papieża Benedykta XVI

Drugiego dnia odbyła w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez podopiecznych Środowiskowego Domy Samopomocy w Nowej Dębie. – Ten dzień uświadamia nam jak wielkim darem jest zdrowie. Przypomina nam wszystkim o tych którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Wzmacnia w nas przekonanie że zawsze najważniejszy jest człowiek – mówił do wypełnionej po brzegi sali wicestarosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

W uroczystości w SOK wzięli udział podopieczni Domu Pomocy Społecznej, emeryci i renciści oraz mieszkańcy miasta. Część artystyczna w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowowej w Hucie Komorowskiej i uczestników warsztatów terapii zajęciowej została obficie nagrodzona oklaskami.

Po zakończonej akademii wszyscy zebrani wzięli udział we wspólnym poczenstunku. – Takie spotkania są dla nas bardzo cenne. Zbliżają nas do siebie. Jedni od drugich uczą się czegoś nowego – mówi Ania mieszkanka Nowej Dęby, która uczestniczyła w uroczystości.

0

11 KOMENTARZE

 1. Życzymy wiele zdrowia oraz pogodnych dni :-)
  Służymy pomocą w czyszczeniu i sprzątaniu [url=http://mopus.wrotapolski.pl/mop_obrotowy_vileda.php]mop obrotowy[/url] to nasze narzędzia pracy. Pozdrawiamy Serdecznie

  0
 2. Jako były pacjent z 2011r, cieszę się i gratuluję sukcesów inwestycyjnych Dyrektorowi Szpitala P.Tomczyk. Chciałbym jeszcze wiedzieć, czy w razie potrzeby, będę mógł leżeć na oddziale wewnętrznym na łóżku, bez podkładania [b] desek przyniesionych z domu?[/b], Czy będę mógł wyjść na zewnątrz i kowale nie będę mnie kąsać od stóp do głowy. Czy jest w tym szpitalu zachowana aseptyka, jeżeli pacjenci z odziału gruźliczego mają swobodny wstęp na odział wewnętrzny, a nawet w pierwszej kolejności wykonuje się im na tym odziale badania specjalistyczne – USG. Zaznaczam, że co roku na rzecz szpitala odpisuję 1% podatku.

  Pozdrawiam

  0
 3. Ponadto pacjenci otrzymali także do przeczytania Orędzie Papieża Benedykta XVI
  Jaja sobie robicie z poważnych rzeczy…
  Pianka przesadza niekiedy ale bez przesady! Umiaru nieco!
  [quote] i wręczył osobiście każdemu pacjentowi laurkę wykonaną przez dzieci z nowodębskich szkół podstawowych i Klubu Osiedlowego. Ponadto pacjenci otrzymali także do przeczytania Orędzie Papieża Benedykta XVI[/quote]
  Chorych tak leczyć? placebo miast opieki medycznej? Wstyd!
  edit / skasujecie – wrzucę ''z ekranu'' w obojętnym tem. B)

  0
 4. Żałosne jest to w tym wszystkim, że najczęściej wypowiadają się o pracy szpitala osoby, które nigdy nie miały z nim styczności poprzez używanie, szkalujących pracę wielu osób, frazesów, natomiast nie wypowiadają się osoby, którym uratowano w tym szpitalu zdrowie, życie, matki które urodziły zdrowe dzieci, osoby które po zabiegach rehabilitacyjnych czują się zdecydowanie lepiej. W tym mieście ktokolwiek, cokolwiek by nie zrobił to zawsze robi to źle. Wy, którzy wszystko oceniacie negatywnie pochwalcie się co zrobiliście takiego pozytywnego dla mieszkańców tego miasta, gminy, powiatu. Ocenimy.

  0
 5. Ja też wole chorowac w domu niż dostać się na ***Oddział wewnętrzny***z tamtąd się już nie wychodzi tylko , pozniej wiozą Na TZW. w-14.

  0
 6. Pragnę wyjaśnić, że imprezę zorganizował [b]Dom Pomocy Społecznej w Nowej Dębie,[/b] natomiast podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wystąpili jedynie jako goście! Prosimy o bardziej rzetelne informacje!

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here