Odkomarzanie będzie w sierpniu

28


Było czy nie było? Mieszkańcy pytają co z odkomarzaniem.

Obecnie jesteśmy na etapie wyboru wykonawcy, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych. Otwarte zostały oferty, z których wynika, że jesteśmy w stanie poszerzyć zakres odkomarzania. Umowa z wykonawcą winna być podpisana pod koniec lipca, czyli od początku sierpnia powinno się rozpocząć odkomarzanie. Umowa będzie obowiązywać do września. – mówi burmistrz Wiesław Ordon.

Przedmiotem zamówienia była realizacja zadania pod nazwą: \”Zwalczanie plagi komarów na terenie Miasta i gminy Nowa Dęba\”. Całkowita powierzchnia terenów przewidzianych do odkomarzania wynosi 270,3 ha. Przedmiotem zamówienia publicznego jest prowadzanie monitoringu pojawiania się komarów i prowadzenie prac odkomarzania zmniejszających uciążliwość występowania komarów na terenie miasta i gminy. Zainteresowana firma musi wykazać, że wykonała w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert co najmniej 1 usługę w zakresie przeprowadzenia zabiegów zwalczania larw komarów i zwalczania dorosłych osobników komarów o wartości 50 000 zł brutto. Termin składania ofert minął 20 lipca.

Serwis InfoNowaDeba.pl jako pierwszy sygnalizował problem z komarami. Wówczas władze miasta tłumaczyły, że nie ma co liczyć na walkę z owadami gdyż Nowa Dęba ma \”większe dylematy\” (Zobacz tekst: \”Odkomarzania nie będzie\” ). Sytuacja zmieniła się po przyznaniu naszemu samorządowi przez wojewodę 50 000 zł na walkę z komarami.

/rek

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

0

28 KOMENTARZE

 1. Brak mi słów i cierpliwości by kulturalnie móc wyrazić swoje myśli. To może to odkomarzanie rozpocząć w styczniu przyszłego roku !!!
  Bardzo proszę nie zasłaniać się prawem sporządzania przetargów etc. bo sąsiednie miasta potrafiły sobie z tym poradzić. No ale jaka władza takie miasto – a w tym mieście nic się nie zmienia – wszystko wiernie kopiowane nawet ludzie ! Więc podrzucę dobry temat do przeanalizowania : jeżeli tak dobrze nam w tym mieście wychodzi kopiowanie czy powielanie wszystkiego to może czas pomyśleć nad budową "krajowego instytutu badań nad klonowaniem"

  0
 2. A może tak przed dokonaniem jakiejkolwiek decyzji Pan Burmistrz zapyta EKSPERTA w tej dziedzinie. Mała podpowiedź : wystarczy zapytać zwykłego pracownika lasów państwowych aby uzyskać wyczerpującej opinii. Tak na marginesie proszę nie pytać "eksperta ekspertów"* bo ręczę, że w tej kwestii zdania mieć nie będzie.
  * [small]ekspert ekspertów – główny i jedyny wspaniały specjalista doradca każdej dziedziny, nauki etc. bliski fachowiec Pana Burmistrza [/small]

  0
 3. Takie cuda tylko tu w jjeebanymmm grajdole ,sorry ale mi tez brak słów!!!
  TO może nie styczeń a październik?!Też konkretny termin !!!:@
  Brawo długi z krótkim wielkie brawa jesteście mistrzami ekspertów zwłaszcza ten jeden maaassssakra jakaś !!:o:(

  0
 4. W Baranowie przeprowadzono odkomarzanie w dniach W dniach 29-30.06.2010r. To wszystko na ten temat. Dziękuję, dobranoc.

  0
 5. Moim skromnym zdaniem to odkomarzanie w siepniu nie ma sensu, już jest mniej komarów, trzeba było zrobić to w czerwcu!!! teraz to te pieniądze pójdą z dymem!!! lepiej by było je przeznaczyć na inny cel!!!

  0
 6. To czy my tu będziemy sobie pisać krzyczeć czy marudzić nic nie zmieni – odkomarzanie będzie i już, ani my ani Pan Burmistrz tego nie zmieni. bo w rzeczywistości Pan Burmistrz dostał pieniądze tylko na ten cel i tego nie może zmienić, jedynie może oddać w wypadku kiedy odkomarzanie nie będzie. I to wszystko !

  0
 7. A ja pytam ?Czy My zawsze, jako naród musimy świecić głupotą?.Jeżeli nie ma komarów, bo zimno to po prostu nie brać pieniędzy i nie palić głupca ktoś w końcu na te pieniądze pracuje.Myślę, że rada i burmistrz więcej zyska uznania, gdy mądrość będzie iść w parze z czynami.:| Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie ?Czy aby zapewnić byt dla swoich córek i wygrać następne wybory .nasi burmistrzowie zaczną opylać nasz grajdoł w zimie:( .A ja myślę że jak córki młode i piękne to nie ma się co martwić o starość .;)

  0
 8. #11 nie stać cię na nick musisz podszywać się pod Nick Don Quijote
  Ja nie zajmuję się polityką .Więc daruj sobie

  0
 9. Przeciwnie .O to chodzi abym miał jak najwięcej naśladowców .Postać Dona jest do końca w swoich komentarzach niespójna więc nie szkodzi jeszcze jeden głupi wpis skoro ma swoich czytelników. Indywidualizm i kreowanie własnego wizerunku jest dla Was ponad .Cóż niech korzysta gawiedź na moją chwałę .Dla was mieszkańców tego grajdołka to i tak duży wyczyn i w sumie cieszę się bo jest moja zasługaB)
  ps.irytujące -trochę ;)takie mają być przeciesz

  0
 10. Ty wzorem? Chyba wzorem idioty. Co takiego niby "wniosłeś"? Jak widzę twoje durne filozoficzne wypociny, to mi się rzygać chce. Idę o zakład, że nie jesteś nawet dorosły. Jeśli tak- to zapewne nie tylko ja- chcemy poznać twoją twarz. W sieci każdy może być cwaniakiem. A co do newsa to…brak komentarza. :@

  0
 11. QUJOT – PÓKI NICK TWÓJ JEST CIEMNO/POPIELATY \ NIE [color=#336633]OLIWKOWY LUB TAK JAKOŚ[/color] – tj. się zrób oliwkowy..

  0
 12. Mieszkaniec – czy pan uważa.że /teraz/ wypieprzenie przyznanych środków – bagatela 50 t. -''Natura'' paląc słońcem sama przez 2 tyg. zrobiła ''odkomarzanie''… ''dać'' bo szkoda by się nie zmarnowały te środki.. Qrwa / kiedy znormalnieje ten kraj! Zabór carski pozostawia ość w gardle do tej pory… a rubieże Austriackie z ''cysorzem'' ..
  Mentalność pozostała… ukłony pansa.
  ps. w np. Poznaniu nikt,by nie marnował ''piniondzuf'' tak głupio.
  Wielki skrót ''myślowy''B)B)

  0
 13. ech!
  byłbym nie sanczo by radym i' gubernatorowi'' taki oto projekt ''w idei miasta i obywatelom =.przedstawić- taki abstrakcyjny pomysł na ''wakacje w mieście'' dla ''naszych dzieci'' – wakacje w mieście..
  KONIEC REALIZACJI przetargu – 2IX. -NO,TO ZACZYNAMY BUR/mistrz..B)B) – smutno całkiem.. smutno.

  0
 14. Wszystkich czlonkow i sympatykow PIS mozesz: pocalowac razem lub osobno ,warunek jest jeden ,od pasa w dol , moze byc z przodu lub z tylu cumbale

  0
 15. No widzę ze portal zamienia sie w portal erotyczny. A że tak zapytam, całować to on ma przez spodnie czy najpierw rozebrać? A członki innych partii tez mogą liczyć na takie traktowanie , czy to rezerwa dla PiS?

  0
 16. komary byly sa i beda pora letnia. mozna kupic indywidualnie srodki przeciw nim i w razie potrzeby ich uzywac. szkoda tych pieniedzy , sa inne potrzeby.

  0
 17. [quote]W Baranowie przeprowadzono odkomarzanie w dniach W dniach 29-30.06.2010r. To wszystko na ten temat.[/quote]

  Zgadzam się.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here