Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych

0

W Ropczycach rozegrany został kolejny w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w badmintonie.

Znakomita passa młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach Polski trwa nadal. W kategorii juniorów młodszych z bardzo dobrej strony pokazali się dwaj juniorzy młodsi.

W singlu chłopców drugie miejsce wywalczył Patryk Kopeć. W grze podwójnej chłopców pierwsze miejsce wywalczył debel chłopców w składzie: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Szymon Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg) , który w pojedynku finałowym pokonał parę Ernest Ścipień (Stal Nowa Dęba) / Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg) 2:0 (22;20;21:18). W grze mieszanej pierwsze miejsce wywalczył mixt Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Emilia Jaworska (MKS Spartakus Niepołomice), który w finale pokonał parę: Kamil Michałek / Agnieszka Szymaszek (UKS Orbitek Straszęcin) 2:0 (21:17;21:12).

Był to znakomity występ świeżo upieczonego sportowego stypendysty Patryka Kopcia, który stanął na podium dla zwycięzców trzy razy, w tym dwa razy na jego najwyższym stopniu, a w sumie juniorzy młodsi Stali Nowa Dęba stanęli na podium dla zwycięzców cztery razy. Jeszcze lepiej spisali się młodzicy młodsi, a klasą dla siebie była Beata Mycek również świeżo upieczona stypendystka, która po raz czwarty raz z rzędu w tym roku stanęła trzykrotnie na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców.

Najpierw zwyciężyła w przysłowiowych 'cuglach’ w grze pojedynczej dziewcząt. pokonując w finale Stanisławę Gruszczyńską (UKS KSBad Kraków) 2:0 (21:13; 21::13). Na miejscu trzecim zawody ukończyła Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba). Następnie w grze podwójnej dziewcząt Beata wspólnie z Jessicą Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec) pokonały w pojedynku finałowym parę klubową MKS Stal Nowa Dęba Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk 2:0 (21:16;21:11). Na trzecim miejscu uplasował się kolejny debel dziewcząt ze Stali Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch. W grze mieszanej pierwsze miejsce wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), który w meczu o złoto pokonał parę Jakub Nawrocki (MKS Spartakus Niepołomice) / Stanisława Gruszczyńska (UKS KSBad Kraków) 2:0 (21:14;21:13). Na miejscu trzecim uplasował się mixt w składzie: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba).

unnamed

W sumie młodzicy młodsi z nowej Dęby stwali na podium dla zwycięzców osiem razy. Tak więc młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba na tym turnieju stanęli na podium dla zwycięzców aż dwanaście razy, udowadniając tym samym, że stypendia sportowe, które w minionym tygodniu otrzymali dostały się w godne ręce. To kolejny znakomity występ badmintonowej młodzieży z Nowej Dęby w tym sezonie rozgrywkowym, który napawa dużym optymizmem na najbliższą przyszłość, sympatyków tej dyscypliny sportu w Nowej Dębie, a Patryk Kopeć i Beata Mycek ze Stali Nowa Dęba, to najlepsi badmintoniści w kategorii chłopców juniorów młodszych i dziewcząt młodziczek młodszych, sobotnich zmagań w Ropczycach!