Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików Młodszych w badmintonie w Ropczycach

3

W Ropczycach rozegrany został kolejny w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików Młodszych w badmintonie. Znakomita passa młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach Polski trwa nadal.

Klasą dla siebie była Beata Mycek aktualnie rakieta numer jeden w Polsce w tej kategorii wiekowej, która po raz piąty z rzędu w tym roku stanęła trzykrotnie na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców. Najpierw zwyciężyła w przysłowiowych 'cuglach’ w grze pojedynczej dziewcząt. pokonując w finale Jessicę Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec) 2:0 (21:18; 21::17). Na miejscu trzecim zawody ukończyła Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba), na miejscu piątym uplasowała się Aleksandra Michalczuk, a na miejscu szóstym Dominika Luboch (obie ze Stal Nowa Dęba). Następnie w grze podwójnej dziewcząt Beata wspólnie z Jessicą Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec) pokonały w pojedynku finałowym parę UKS Sokół Ropczyce Maria Dziedzic / Patrycja Marchut 2:0 (21:14;21:11). Na czwartym miejscu uplasował się kolejny debel dziewcząt ze Stali Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk, a na miejscu siódmym kolejny debel Stali Nowa Dęba: Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch. W grze mieszanej pierwsze miejsce wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), który w meczu o złoto pokonał parę Szymon Maciąg (UKS Start Widełka) / Jessica Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec) 2:0 (21:9;21:12). Na miejscu trzecim uplasował się mixt w składzie: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba), na miejscu piątym Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) / Zofia Tomczyk (Stal), a na miejscu szóstym Jakub Suszyński / Dominika Luboch (Stal). W grze pojedynczej chłopców zawody na piątym miejscu ukończył Jakub Suszyński (Stal). W sumie młodzicy młodsi z Nowej Dęby stawali na podium dla zwycięzców pięć razy. To kolejny znakomity występ badmintonowej młodzieży z Nowej Dęby w tym sezonie rozgrywkowym, który napawa dużym optymizmem na najbliższą przyszłość, sympatyków tej dyscypliny sportu w Nowej Dębie, a gwiazda Beaty Mycek ze Stali Nowa Dęba świeci coraz jaśniej.

ropczycekwiecien2014

Na zdjęciu badmintonowi młodzicy młodsi Stali Nowa Dęba, pierwsza z prawej strony najlepsza badmintonistka Polski w tej kategorii wiekowej Beata Mycek.