Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików Młodszych w badmintonie w Straszęcinie koło Dębicy

4

W dalszym ciągu znakomitą formę prezentują młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba. Tym razem wyśmienicie spisali się oni na Ogólnopolskim

Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików Młodszych w badmintonie, który rozegrany został w Straszęcinie koło Dębicy.

Klasą dla siebie w tych zmaganiach po raz kolejny w tym sezonie była rakieta numer jeden w Polsce w tej kategorii wiekowej Beata Mycek, która trzeci raz z rzędu w tym dopiero co rozpoczętym Nowym 2014 Roku wraca z turnieju ogólnopolskiego w potrójnej złotej koronie (wyczyn nie lada w skali kraju!). Najpierw wspólnie z Wiktorem Grzybem (UKS Orbitek Straszęcin) wygrała grę mieszaną, pokonując w finale mixt: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba) 2:0 (21:17;21:13). Na miejscach 5 – 7 sklasyfikowane zostały kolejne mixty z udziałem nowodębian: Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) / Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba), Kasper Curzytek (UKS Sokół Ropczyce) / Dominika Luboch (Stal Nowa Dęba) oraz Jakub Suszyński / Klaudia Kostrzycka (Stal Nowa Dęba). Drugie zwycięstwo Beata zanotowała w grze podwójnej dziewcząt, w której wspólnie z Jessicą Orzechowicz (UKS Mix Team Tarnowiec) pokonały w pojedynku finałowym debel klubowy Stali Nowa Dęba: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk 2:0 (21:12;21:10). Trzecie miejsce wywalczył kolejny debel z Nowej Dęby: Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch. Wreszcie trzecie zwycięstwo Beata odniosła w prestiżowej grze pojedynczej dziewcząt, gdzie w wielkim finale pokonała po znakomitej grze swoją koleżankę klubową (rewelację i dużą niespodziankę in plus straszęcińskiego turnieju) Zofię Tomczyk 2:0 (21:18;21:4). Na podkreślenie zasługuje fakt, że Zosia w półfinale pokonała zawodniczkę numer dwa tego turnieju Stanisławę Gruszczyńską (UKS KSBad Kraków) po dramatycznym, trzysetowym pojedynku 2:1 (21:17;12:21;21:18). Na miejscach 5 – 7 sklasyfikowane zostały kolejne zawodniczki Stali Nowa Dęba: Aleksandra Michalczuk, Dominika Luboch i Klaudia Kostrzycka. W grze pojedynczej chłopców na piątym miejscu zawody ukończył Jakub Suszyński, a w grze podwójnej chłopców trzecie miejsce wywalczył debel w składzie: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Szymon Maciąg (UKS Start Widełka). Tym razem młodzi nowodębianie stanęli na podium dla zwycięzców aż osiem razy. Znakomita passa nowodębskiego badmintona na badmintonowych kortach Polski trwa nadal, a gwiazda Beaty Mycek świeci coraz jaśniej.

Na zdjęciu zwycięska ekipa młodzików młodszych, badmintonistów Stali Nowa Dęba ze Straszęcina (pierwsza od lewej strony rakieta numer feden w Polsce w kategorii młodziczek młodszych Beata Mycek).