Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików w badmintonie w Zamościu

1

W Zamościu rozegrany został Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików w badmintonie. Bardzo dobrze spisali się w nim młodzicy Stali Nowa Dęba. którzy aż sześć razy stawali na podium dla zwycięzców, w tym dwa razy na jego najwyższym stopniu.

W grze pojedynczej młodziczek pierwsze miejsce wywalczyła Beata Mycek, która swoje rywalki wręcz zdeklasowała. W finale pokonała Aleksandrę Laskowską (UKS Kiko Zamość) 2;0 (21:13;21;15). Na miejscu piątym uplasowała się Dominika Luboch, a na miejscu szóstym Klaudia Kostrzycka (obie ze Stali Nowa Dęba).
W grze podwójnej młodziczek drugie miejsce wywalczył debel dziewcząt: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk (Stal), a trzecie miejsce wywalczył drugi debel ze Stali Nowa Dęba: Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch.

W grze podwójnej młodzików trzecie miejsce wywalczył debel chłopców Jakub Suszyński (Stal) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin).
W grze mieszanej pierwsze miejsce bezdyskusyjnie wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin0 / Beata Mycek (Stal), który w pojedynku finałowym pokonał parę UKS Kiko Zamość: Miłosz Piotrowski / Wiktoria Kasprzak 2:0 (21:14;21:14). Na miejscu trzecim uplasował się mixt kombinowany: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal), a na miejscu czwartym mixt Stali: Jakub Suszyński / Zofia Tomczyk.
Najlepszą zawodniczką na zamojskich badmintonowych kortach okazała się Beata Mycek ze Stali Nowa Dęba, notabene członek kadry Polski młodzików.
Wyniki uzyskane w Zamościu przez młodych badmintonistów ze Stali Nowa Dęba napawają dużym optymizmem i mają podwójną wartość, ponieważ warunki treningowe nowodębskich badmintonistów nadal pozostawiają wiele do życzenia, a badmintoniści z utęsknieniem oczekują końca remontu hali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, swojej bazy szkoleniowej.

badmint 2015 turniej

Na zdjęciu zwycięska ekipa badmintonowych młodzików Stali Nowa Dęba w Zamościu, od lewej: Beata Mycek, Klaudia Kostrzycka, Aleksandra Michalczuk, Zofia Tomczyk, Dominika Luboch i Jakub Suszyński.