Ogólnopolski Turniej Młodzików w badmintonie w Ropczycach

0

W Ropczycach rozegrany został Ogólnopolski Turniej Młodzików w badmintonie. Kolejny już raz w tym sezonie bardzo dobrze spisali się badmintoniści Stali Nowa Dęba. W grze podwójnej młodziczek pierwsze miejsce wywalczył debel dziewcząt: Natalia Róg (Stal) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce), który w finale pokonał parę Wiktoria Dudzic / Stanisława Gruszczyńska (UKS KSBad Kraków) 2:0 (21:12;21:15). Na miejscu trzecim uplasowała się para Stali Nowa Dęba Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk, a na miejscu czwartym kolejna para Stali: Dominika Luboch / Beata Mycek. W grze pojedynczej młodzików pierwsze miejsce w doskonałym stylu wywalczył Rafał Lejko (Stal), który w pojedynku finałowym pokonał odwiecznego rywala Jakuba Kufla (UKS Orbitek Straszęcin) 2:0 (21:20;21:14). Warto zaznaczyć, że Rafał od początku sezonu utrzymuje się w doskonałej formie, a Jakub Kufel to w tej chwili zawodnik numer jeden na liście rankingowej PZBad w grze pojedynczej chłopców w tej kategorii wiekowej. W grze pojedynczej młodziczek drugie miejsce wywalczyła Natalia Róg (Stal). W grze podwójnej młodzików drugie miejsce wywalczył debel klubowy Stali: Rafał Lejko / Patryk Róg. W grze mieszanej młodzików drugie miejsce wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba), a na miejscu trzecim uplasował mixt klubowy Stali: Patryk Róg / Aleksandra Michalczuk. Był to kolejny już raz w tym sezonie udany start młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba na arenie ogólnopolskiej.