Ogólnopolski Turniej Młodzików w badmintonie w Suchedniowie koło Kielc

0

W Suchedniowie koło Kielc rozegrany został kolejny w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Młodzików w badmintonie. Z bardzo dobrej strony pokazali się w nim badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy aż sześć razy stawali na podium dla zwycięzców.

W grze pojedynczej młodziczek w doskonałym stylu zwyciężyła Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) członek kadry Polski młodzików, która po stojącym na najwyższym poziomie sportowym pojedynku pokonała Aleksandrę Pająk (MKS Orlicz Suchedniów) 2:1 (21:16;17:21;21:18). Według obserwatorów był to najlepszy pojedynek tego turnieju, a obie zawodniczki wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności, pokazując badminton na najwyższym poziomie.

W grze podwójnej młodziczek triumfował debel dziewcząt ze Stali Nowa Dęba Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk, który w pojedynku finałowym pokonał parę: Zofia Tomczak (AZS WAT Warszawa) / Nina Żwan (UKS Akro – Bat Warszawa) 2:0 (21:14;22:20). Trzecie miejsce wywalczył drugi debel dziewcząt ze Stali Nowa Dęba: Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch.

W grze podwójnej młodzików trzecie miejsce wywalczył debel chłopców Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin).

W grze mieszanej na trzecim miejscu uplasowały się dwa mixty: Jakub Suszyński / Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba) i Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba).

Był to kolejny już w tym sezonie doskonały występ młodych badmintonistów z Nowej Dęby oraz kolejna doskonała promocja Miasta i Gminy Nowa Dęba na arenie ogólnopolskiej przez zawodniczki i zawodników Miejskiego Klubu Sportowego 'Stal” w Nowej Dębie.

Na zdjęciach młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba na podium dla zwycięzców w Suchedniowie.