Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie w Białymstoku

3

W Białymstoku z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrany został finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w badmintonie).

Fantastycznie w mistrzostwach tych spisał się reprezentant Stali Nowa Dęba 17 – letni Patryk Kopeć uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, który w doskonałym stylu wywalczył dwa medale.Najpierw wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal w grze mieszanej, mając za partnerkę Agnieszkę Szymaszek (UKS Orbitek Straszęcin).

Następnie po dramatycznych i zarazem stojących na wysokim poziomie sportowym meczach, wspólnie z Pawłem Kopańskim (UKS Start Widełka), Patryk wywalczył drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w grze podwójnej juniorów młodszych na 2015 rok.

To wielki sukces tego utalentowanego, młodego badmintonisty Stali Nowa Dęba, który w tym sezonie wdarł się przebojem do ścisłej krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej i jest w sferze zainteresowań trenerów kadry narodowej.
To ukoronowanie jego ciężkiej, pełnej wyrzeczeń pracy na treningach oraz znakomitej postawy w całym, wyczerpującym sezonie rozgrywkowym, tak w turniejach indywidualnych jak i w meczach ligowych rozgrywanych po całej Polsce.

Medale Patryka wywalczone w Białymstoku to już dziewiąty i dziesiąty medal młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba, wywalczone na zawodach rangi mistrzostw Polski w tym sezonie. To znakomita passa nowodębskiego badmintona na badmintonowych kortach całej Polski w 2015 roku, to wielka promocja regionu tarnobrzeskiego oraz miasta i gminy Nowa Dęba na arenie ogólnopolskiej !

To kolejny wielki sukces nowodębskiej myśli szkoleniowej.

Dzięki znakomitej postawie całej reprezentacji Podkarpacia, województwo podkarpackie zostało sklasyfikowane na doskonałym drugim miejscu w Polsce w klasyfikacji województw.

Jest to duży, osobisty sukces szkoleniowy duetu trenerskiego kadry wojewódzkiej podkarpackich badmintonistów Adama Bunio (Stal Nowa Dęba) i Piotra Skrzeka (UKS Orbitek Straszęcin), którzy z wielkim wyczuciem i powodzeniem prowadzili podkarpackich badmintonistów w sezonie 2014/2015.

Na zdjęciach: dwukrotny medalista Patryk Kopeć, oraz trener Adam Bunio z pucharem za drugie miejsce województwa podkarpackiego w klasyfikacji województw.