Opis 7 kolejki NALP-u

9

7 kolejka Nowodębskiej Amatorskiej Ligii Piłkarskiej przebiegła sprawnie i bezkolizyjnie. Na boisku obyło się bez niespodzianek- wygrali faworyci No, może za wyjątkiem jednego meczu…

Jedyną nowością był skład sędziowski. Tym razem nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali Stanisław Skowron i Kamil Sekuła.

W pierwszym meczu kolejki pomiędzy FB DESIGN i MEDIA TEL padło 12 bramek. Przewagę już w pierwszej minucie zdobyli biało-czerwoni po strzale „Longera”. W 3 minucie spotkania po żółtej kartce boisko opuścił bramkarz FBD Łukasz Winiarski. To osłabienie wykorzystał „Milan” strzelając „Ancykowi” bramkę na 2:0. Chłopaki z FBD za wszelką cenę starali się odrobić stracone punkty. W 16″ pojedynku kibice byli świadkami bardzo ciekawej aczkolwiek nieskutecznej akcji Michała Gawła i Pawła Adamczyka. Kolejne bramki padały w II połowie spotkania. Na 3:0 w 25″ podwyższył Kacper Horodeński. Ostatnie 10 minut to prawdziwy festiwal bramek: 32″ Horodeński (MT), 33″ Paweł Adamczyk (FBD) na 1:4, 34″ Damian Diektiarenko (MT) na 1:5, 35″ Kacper Horodeński (MT) na 1:6, 36″ Paweł Ozga (FBD) na 2:6, 36″ Damian Diektiarenko (MT) na 2:7, 38″ Paweł Adamczyk (FBD) na 3:7, 38″ samobój MT na 4:7. W 39″ „Milan” ustanowił wynik meczu na 4:8 dla Media Telu.

W drugim spotkaniu wieczoru naprzeciw siebie stanęły drużyny z 3 i 7 miejsca w tabeli. Grający w pomarańczowych strojach piłkarze TURBO BANDY walczyli o kolejne 3 punkty z grającymi w zielonych kompletach zawodnikami TYTANU. Pierwsza bramka padła 2 minucie meczu dla ekipy TB. Na kolejna kibice czekali 5 minut. Drugiego gola dla TB zdobył Dawid Adamczyk. Pierwsza połowa po bramkach trafionych w 8 i 19 minucie zakończyła się wynikiem 4:0 dla TURBO BANDY. Początek drugiej części meczu charakteryzował się ostrym natarciem Tytanów na bramkę TB. 9 minut ostrego ataku przyniosło rezultaty. Gola dla zielonych zdobył Piotr Dudek jednak 60 sekund później pięknym za nadobne odpłacił Karol Brzuszek w efekcie na tablicy pojawił się wynik 5:1 dla TB. W kolejnych dwóch minutach za sprawą Damiana Karolewskiego i Bogdana Stępnia przewaga pomarańczowych zwiększyła się do 7:1. W ostatnich 6 minutach meczu padły jeszcze 2 bramki dla zielonych co zmieniło ostateczny wynik na 7:3 dla Turbo Bandy.

To właśnie trzeci mecz można uznać za niespodziankę wieczoru. Będący na 5 pozycji piłkarze PUB79 podejmowali ostatnią drużynę tabeli TRANS KOŁODZIEJII. Wydawało się, że nowodębianie nie będą mieli problemu z pokonaniem przyjezdnych tym bardziej, że udało im się objąć prowadzenie już 2 minucie po celnym strzale Michała Żmudy. Gra nabrała wyjątkowego tempa pomiędzy 10 a 15 minutą meczy. To właśnie wtedy 3 bramki ustanawiające wynik meczu do przerwy na 2:2. W 32″ po wspaniałej akcji braci Żmudów „barowicze” obejmują prowadzenie. 3nk punkty zostały im odebrane w 39″ minucie spotkania gdy niebiescy wyrównali na 3:3. Wynik ten powinien zadowolić ekipę TK gdyż mecz rozegrali okrojonym składem, praktycznie bez zmian. To pierwszy punkt niebieskich w lidze.

W przedostatnim meczu zmierzyły się drużyny z 8 i 9 miejsca w naszej tabeli. Był to mecz bardzo ciekawy zarówno ze względu na jego dynamikę jak i liczbę goli. Oba zespoły (UFO-SUPERPARTIA) grały bardzo ambitnie. Wszystkim zależało na dobrym wyniku. Na szczególną uwagę zasługują dwie bramki strzelone przez Artura Pogodę, który posyłał piłkę do siatki z ostrego kąta. Na podlreślenie zasługuje również gra Artura Kurzymskiego i Pawła Bujaka. Ostateczny wynik spotkania 6:4 dla UFO PATROLU.

Fani DEZAMETU i STREFY 11 musieli czekać na swoich zawodników do samego końca. I na pewno się nie zawiedli gdyż był to jeden z ciekawszych meczy 7 kolejki. Gra była dynamiczna i porywista ale pozbawiona ostrych fauli. Spotkanie rozpoczęło się od bramki (2″) Mariusza Nowaka (S11). Zieloni nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długo. Wyrównującą bramkę zdobył Andrzej Dudziak (5″). Do końca I połowy padły jeszcze 3 gole: Dudziak (7″), Bednarski (9″), Białek (13″).
W drugiej fazie pojedynku zgromadzeni na hali kibice mogli podziwiać kolejne 5 bramek: Mariusz Białek (22″) na 5:1, Grzegorz Wilk na 5:2, Rafał Bednarski na 6:2 (akcja sam na sam), Maciej Rębisz (36″) na 3:6 i Mariusz Nowak (38″) na 4:6.