PGKiM: Nie zrzucamy nieczystości do lasu

26

Jeden z Czytelników poinformował nas, że pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (PGKiM) pozbywają się nagromadzonych nieczystości w okolicznych lasach.

Na potwierdzenie tych słów udostępnił wykonane przez siebie zdjęcie na którym widać pojazd należący do PGKiM (na drzwiach kabiny znajduje się logo spółki) w trakcie spuszczania bliżej nieokreślonej substancji do lasu. Jak przypuszczał nasz rozmówca unoszący się w powietrzu smród wskazywał na to, że kierowca pozbywa się szamba.

Z tą sprawą zwróciliśmy się do Prezesa PGKiM Jakuba Sudoła, który zaprzeczył aby wylewano nieczystości do lasu. Potwierdzeniem wersji prezesa ma być przyjazd Policji z Komisariatu w Nowej Dębie, która wedle jego relacji sprawdziła i spisała dane kierowcy. Jak informuje nas Jakub Sudoł fakt ten odnotowany jest w dokumentacji policyjnej. Dodaje również, że policja nie wszczęła żadnego postępowania odnośnie wyżej wymienionych zarzutów.

Co w takim razie robił tam samochód przedsiębiorstwa?
Wykonywał pracę dla firmy, która zleciła PGKiM Sp. z o.o. w Nowej Dębie litrażowanie zbiornika. We wskazanym przez pana miejscu zrzucana była czysta woda pochodząca z litrażowania zbiornika.- wyjaśnia prezes. Nasuwa się pytanie czy jest to normalna praktyka stosowana przez PGKiM. Szef spółki w rozmowie telefonicznej przyznał, że nie i dodał, że jego pracownik poniósł konsekwencje tego czynu: został ukarany pozbawieniem premii.

/info

0

26 KOMENTARZE

 1. przesłuchania, konfrontacji innych metod takie dziennikarzyny zastosować nie mogą. jedyne co to publikacja udzielonych odpowiedzi a ludzie i odpowiednie służby same powinny wyciągnąć wnioski.

  0
 2. Zwróciłbym też uwagę na transparentność niektórych urzędów. Ot takie choćby ogłoszenia, o rozpoczęciu przyjmowania wniosków, na godzinę przed rzeczonym otwarciem i zamknięcie procedury 8 godzin później.

  0
 3. [b][size=16]Ty ,feluś spod #2. Ty wiesz że o ciebie nie zapomniałam, prawda? Postaram sie abyś nie zapomniał o mnie, będziesz o mnie myślał nawet na kiblu, będziesz zasypiał ze "szmatą " na oczach…..
  Chyba że poprosisz Ostapkę , aby wydrukował twoje publiczne ukorzenie sie , w którym wyznasz przeprosiny za swój szowinizm….. [/size][/b]

  0
 4. "…Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała niedawno oświadczenie, w którym przypomniała, że angażowanie się członków władz mediów publicznych w kampanie polityczne jest nie do pogodzenia z obowiązującą je zasadą bezstronności. Prezesi rozgłośni publicznych, którzy dopuszczają możliwość dalszej pracy jako dziennikarzy osób, które wejdą do władz samorządowych, łamią zasady etyki dziennikarskiej…"

  http://www.press.pl/wywiady/index.php?id=212

  0
 5. a miałem to olać ,ale jeszcze się wtruncnę "jakby się dało"
  A czymże jest ta rada z czego kogo się składa,sitwa czego kogo broni.
  Jaka etyka w tym środowisku -etykę piszą na kolanie jak już siedzą przy paśniku.

  Chciałbym inaczej,ale ,że znowu komentarze zablokowali…:)

  0
 6. rada to doświadczeni dziennikarze, a nie chłystki z 5 roku studiów co nawet pracy nie mogą znaleźć i ciągle będą pisać o układach, że niby starzy młodych nie dopuszczają. Jak ktoś jest dobry to znajdzie pracę w redakcji.

  0
 7. do #7:
  Przepraszam za mą małą inteligencję, ale jak to się ma do tego portalu, bo jakoś nie bardzo umiem powiązać? Zwłaszcza ostatnie zdanie przysparza mi dużo trudności

  0
 8. nijak bo info czy ten drugi "portal" to nie sa media publiczne… Czytająca zgłupiała w mądrości swojej. Brawo za inteligencje! Chciała pojechać po Marku O. a tylko się skompromitowała. hahhahaha

  0
 9. do #7 & #9[color=#006600]czytająca ![/color]- KRRiT – :D:D:D:D:D -i śmiech w buzi zamiera…
  czytająca bez zrozumienia czy [b][size=16][color=#ff3300]idealistka /może niechybnie/chyba[/color][/size][/b]smutna frustratka?

  0
 10. …hihi e jak się tak nazywasz SAM załatw Mi TAKIE CÓŚ [quote]#5 | Szmata dnia 11/04/2010 13:50
  Ty ,feluś spod #2. Ty wiesz że o ciebie nie zapomniałam, prawda? Postaram sie abyś nie zapomniał o mnie, będziesz o mnie myślał nawet na kiblu, będziesz zasypiał ze "szmatą " na oczach…..
  Chyba że poprosisz Ostapkę , aby wydrukował twoje publiczne ukorzenie sie , w którym wyznasz przeprosiny za swój szowinizm….. [/quote]BO SIĘ NUDZĘ…!!! Drutek ;0)

  0
 11. [quote]#15 | ziomek dnia 11/05/2010 00:37
  w tvn24 był klip ratusza pokazany Grin niezłe jaja Grin[/quote] ale jakie JAJA …!!! mecenas mateusz urbaniak KLIPU NIE PROMOWAŁ…!!:P:D! to było NORMALNE ZACHOWANIE DZIENNIKARZA W SWOIM SPRAWOZDANIU…!!! a że fakt TRAFIŁ NA PORZĄDNY MATERIAŁ I WSPANIAŁYCH LUDZI TO TO WYKORZYSTAŁ I "DZIĘKULSKI ZA TO !!! Drutek !!! … ;0)

  0
 12. …a co do o tego WYLEWANIA TO!!! KPINA [b]Z NAS WSZYSTICH!!![/b] OJ jak to PRAWDA to BARAN!!!powinie zostać UKARANY !!! nie PREMIĄ…SZLAK TRAFIA!!! OBIECUJĘ SPRAWDZĘ TO!!!!!!!!!!!!! JAK TO PAN Z PORĄB TO WSZYSTKO WYJAŚNIA!!!Drutek

  0
 13. Który z policjanów badał oraganoleptycznie te wylewane szczochy bo chyba najlpszy byłby pies albo leśny lis :Dma dobry węch oczywiście jak trzeźwy .:):D

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here