Pilkington zrealizuje swój projekt w Chmielowie

17


Jak podaje „Puls Biznesu” Pilkington Automotive otrzyma z Ministerstwa Gospodarki 92,8 mln zł na wsparcie o dużym znaczeniu dla gospodarki. W gazecie czytamy, że „Ponieważ grant stanowi 30%, wartości projektu, to firma musi mieć plany inwestycyjne przekraczające 300 mln zł.” oraz, że „projekt firmy trafi do Chmielowa, koło Nowej Dęby (…) i zostanie objęty Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną.”.

Więcej na ten temat w Pulsie Biznesu

O Pilkingtonie
Firma założona w 1826 roku, od czerwca 2006 jest częścią miedzynarodowego koncernu NSG Group, który jest liderem w światowym przemyśle Szkła Płaskiego. Firma zatrudnia 32 500 pracowników (dane na koniec roku finansowego tj. 31 marzec 2008). Grupa sprzedaje swoje produkty w ponad 130 krajach. Łączna roczna sprzedaż NSG Group wynosi ok. 5,4 miliardów Euro (dane na koniec roku finansowego tj. 31 marzec 2008).

/info

0

17 KOMENTARZE

 1. [b]a w samej N.Dębie dalej brak pracy…..i dalej pieścimy naszego burmiszczunia….a on dalej ma nas w pupci…..[/b]

  0
 2. Prawda jest taka, że ani burmistrz ani poprzednia rada, ani obecna nic nie może sobie przypisać tego sukcesu. Prawda jest taka, że inwestora sprowadziła POWÓDŹ. Polecam stary i cytowany już artykuł w Gazecie:
  [url]http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34975,8882760,Skutki_powodzi__Pilkington_przyjdzie_na_Podkarpacie_.html[/url]

  0
 3. Zgadza się, ale Nasz Samorząd i tak sobie przypisze to jako swój sukces, burmistrz lubi takie wyliczanki "co zrobiłem" i skrzętnie wpisze sobie go na swoja listę.

  0
 4. nic nie potraficie docenić , żal mi was sfrustrowanych i nigdy nie zadowolonych internetowych pieniaczy, gdyby nie zabiegi ARP i Burmistrza firma mogłaby odejść w inne rejony, a nawet może poza granice kraju i co wtedy byście gadali ?

  0
 5. ty myślisz że z głupimi gadasz .Ludzie wiedzą dlaczego [b]Ta [/b]a nie inna lokalizacja .I na 100 nie jest to zasługa władz w N.Dębie

  0
 6. inwestycja jest zlokalizowana w chmielowie po to zeby starzy pracownicy z sandomierza nie mieli daleko do pracy….
  i niech nikt nie mysli ze ludzie z gminy nowa dęba beda tam pracowac, co najwyzej bedzie to malutenki odsetek. reszta to bedzie stara i wykwalifikowana juz kadra z sandomierza

  0
 7. [quote] gdyby nie zabiegi ARP i Burmistrza[/quote]

  zaczyna się przypisywanie zasług. a ja w pełni zgadzam się z Franzem (komentarz nr 11)

  0
 8. Jakie to niby zabiegi burmistrza? To ARP zajmuje się pozyskiwaniem inwestorów do strefy i negocjuje, bo to jej pole dzialania, a nie gminy.
  Każda firma może odejść kiedy i dokąd zechce i nic tu burmistrz nie pomoże, takie sa prawa rynku.

  0
 9. tattoo machine frame [url=http://www.selltattookits.com/Eyebrow-tattoo-supply.html]Eyebrow tattoo supply[/url] starter tattoo kits [url=http://www.selltattookits.com/tattoo-power-supplies.html]tattoo power supplies[/url] tattoo accessories [url=http://www.selltattookits.com/TattooNews.html]tattoo machine frame[/url] tattoo needles and tubes.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here