Podtopienia w Chmielowie

15
Kliknij na obraze aby powiększyć

2013-06-11

Wystarczyły trzy godziny intensywnych opadów deszczu, aby podtopionych zostało kilkanaście gospodarstw w Chmielowie w GminieNowa Dęba. Wody było tak dużo, że rowy melioracyjne, które mają za zadanie odbierać jej nadmiar, nie były w stanie poradzić sobie z taką jej ilością. Chmielów jest w nachyleniu z północy na południe, więc woda uderzyła od strony torów kolejowych.

Sporo szkód nawałnica wyrządziła w miejscowym zakładzie ceramiki budowlanej. Spiętrzona woda uszkodziła betonowy płot, i przez ogromną wyrwę w ziemi zalała wyrobisko o powierzchni 45 tysięcy metrów kwadratowych, z którego czerpany jest materiał do produkcji cegieł.

Pomoc firmie w usunięciu skutków nawałnicy zadeklarowały władze Nowej Dęby. W pierwszej kolejności ma zostać zasypana wyrwa, i odtworzony rów melioracyjny. Później ma zostać sprowadzona pompa wysokiej wydajności która usunie wodę z wyrobiska. W powiecie tarnobrzeskim oprócz Chmielowa strażacy prowadzą działania w Porębach Furmańskich w gminie Grębów. Według meteorologów poprawa pogody ma nastąpić jutro.

LELIWA

0

15 KOMENTARZE

 1. NIE MA TO JAK WYDAWAĆ MILIONY NA ROZWÓJ STREFY EKONOMICZNEJ WE WSI CHMIELÓW PODTAPIANEJ PRZEZ WODĘ GDZIE CIERPIA PRZEDSIEBIORCY I OLEWAĆ STREFE W NOWEJ DEBIE W BEZPIECZNYM MIEJSCU POŁOŻONĄ. ORDON JEDNAK WIE CO ROBI. MĄDRY FACET.

  0
 2. [quote]Według meteorologów poprawa pogody ma nastąpić jutro. [/quote]
  METEOROLOGIA to jest TO!
  Potrafią przewidzieć i zrobić PROGNOZĘ na 7 dni [color=#cc0000]WSTECZ[/color!]..Za.ebisty zawód.Zero odpowiedzialności! Młodzi kształcić się w tym kierunku!

  0
 3. [quote]Jak kiedyś podtopi Pilkingtona w Chmielowie to prezio spakuje walizy i ucieknie z kraju i tyle zostanie ze strefy [/quote]

  No o tym mówię! Przecież Pilkington uciekł już z Sandomierza bo miał dość wody. Teraz Ordon buduje drogi w Chmielowie, robi tam strefe. Nasza jest zapuszczona i się o nią nie dba!!!!! A tym czasem nasza w ND jest w bezpiecznym miejscu. Ale Ordon myśliciel wie swoje. Uprze się taki z Tarnowskiej i tyle… "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?"

  0
 4. [quote]Według meteorologów poprawa pogody ma nastąpić jutro. [/quote]
  METEOROLOGIA to jest TO!
  Potrafią przewidzieć i zrobić PROGNOZĘ na 7 dni [color=#cc0000]WSTECZ[/color]]..Za.ebisty zawód.Zero odpowiedzialności! Młodzi kształcić się w tym kierunku!

  0
 5. Strefa w grajdole jest zapuszczona bo nie ma na polanie dobrych pracowników. Zacny ten lud , wielce żądaniowy jest , na ubogich ziemiach wychowany , podstępny choć bardzo bogobojny i mury kościołów wypełnia. A kto by się nieopacznie wybił , nazwiskami nie odwarze się strzelać to zaraz że na krzywdzie ludzkiej się dorobił , ukradł , albo jakis układ. Odwagi , pomysłów i otwierać firmy ,no i płacic ludziom ze swoich pieniędzy najwyższe stawki …

  0
 6. Matko Boska wszak to ewidentna wina Ordona ,rozkopal planty fabryk nie stawia [tartakow] a teraz wzial sie za podtopienia czym Chmielowiaki sie narazili ? ODWOLAC ZANIM WSZYSTKICH NIE POTOPI

  0
 7. winą Ordona nie jest deszcz ale to winą jest to, że rozwija strefę w Chmielowie gdzie woda zalewa a w Dębie nie rozwija. Miliony poszły na Chmielów który mówi, że do Tarnobrzega ucieknie byle długów Ordonowych nie płacić.

  0
 8. Dla Waszej informacji, cegielnia Pana Ruckiego nie leży w strefie ekonomicznej, tylko w zupełnie innym miejscu Chmielowa. Tam gdzie jest strefa POWODZI NIE MA! Proponuję uzupełnić sobie wiedzę z geografii!

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here