PODZIĘKOWANIA OD PIERWSZEJ DAMY

10

Prezes Zakładów Metalowych Dezamet S.A. Tomasz Wawrzkowicz otrzymał od Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy list z podziękowaniem za pomoc w organizacji wypoczynku letniego dla dzieci z Podkarpacia.

Na Pana ręce kieruję serdeczne podziękowania za wsparcie organizacji kolonii dla dzieci z rodzin poszkodowanych w tegorocznej powodzi na terenie województwa podkarpackiego, które w lipcu na moje zaproszenie przebywały w Rezydencji Prezydenta RP w Zamku w Wiśle. To dzięki dobrej współpracy z Państwem udało się uatrakcyjnić aktywny letni wypoczynek kolonistów, pozwalając im na chwilę zapomnieć o trudnych doświadczeniach związanych z niszczącą siłą żywiołu. – napisała w liście do Prezesa Zarządu, Tomasza Wawrzkowicza, Pierwsza Dama.

Przypomnijmy: Po wydarzeniach związanych z tegoroczną powodzią jaka nawiedziła nasze województwo, Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda wyszła z inicjatywą organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych, zapraszając dzieci z Podkarpacia do Rezydencji Prezydenta w Wiśle. Do pomocy w realizacji pomysłu zachęciła firmy oraz instytucje z naszego regionu. Do akcji jako jedne z pierwszych przystąpiły Zakłady Metalowe Dezamet S. A. Dzięki temu wsparciu grupa 36 dzieci z rodzin poszkodowanych powodzią, przebywała w Rezydencji Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Wiśle, w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia 2020 roku.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom. Dziękujemy Pani Prezydent za tak cenną inicjatywę – podsumowuje prezes Z. M. Dezamet S. A. Tomasz Wawrzkowicz.

Źródło: Dezamet

10 KOMENTARZE

 1. Z listu wynika że pani prezydentowa zgodziła się przyjąć dzieciaki u siebie pod warunkiem że Dezamet zorganizuje im atrakcje bo przecież pan Duda jest na ostatniej prostej w wyborach a panią Agatkę napie…la głowa i nie wolno im przeszkadzać, a jej to nawet nie płacą i nie miesza się do polityki.
  Dzię ku je my

 2. Historia lubi się powtarzać

  Odezwa!
  Do ludności Okręgu Warszawskiego!
  Przez utworzenie dzielnic żydowskich udało się wypadki tyfusu plamistego ograniczyć do minimum. W ostatnim czasie zaszły jednak poza dzielnicami żydowskimi wypadki zachorowania na tyfus plamisty, odnośnie, których stwierdzono, że zostały spowodowane przez wędrujących żydów. W interesie calej ludnosci Okregu Warszawskiego zakazalem dlatego udzie- lania pomieszczenia, utrzymania lub innego wsparcia Żydowi, który przebywa bez zezwolenia poza jedną z dzielnic żydowskich. Kto narusza ten zakaz, moze być ukarany więzieniem lub grzywną do 10.000 złotych, a w poważnych wypadkach nawet ciężkim więzieniem. Spodziewam się, ze ludność Okręgu Warszawskiego zrozumie, iz winna w interesie własnego zdrowia zaniechać jakiegokolwiek wspierania wędrujących żydów, a niezaleznie od tego oddać najblizszemu urzędnikowi policyjnemu kazdego Żyda, który wędruje bez zezwolenia.
  Warszawa, dnia 17 czerwca 1941 r.
  D. FISCHER Gubernator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here