PODZIĘKOWANIA OD PIERWSZEJ DAMY

10
HyperFocal: 0

Prezes Zakładów Metalowych Dezamet S.A. Tomasz Wawrzkowicz otrzymał od Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy list z podziękowaniem za pomoc w organizacji wypoczynku letniego dla dzieci z Podkarpacia.

Na Pana ręce kieruję serdeczne podziękowania za wsparcie organizacji kolonii dla dzieci z rodzin poszkodowanych w tegorocznej powodzi na terenie województwa podkarpackiego, które w lipcu na moje zaproszenie przebywały w Rezydencji Prezydenta RP w Zamku w Wiśle. To dzięki dobrej współpracy z Państwem udało się uatrakcyjnić aktywny letni wypoczynek kolonistów, pozwalając im na chwilę zapomnieć o trudnych doświadczeniach związanych z niszczącą siłą żywiołu. – napisała w liście do Prezesa Zarządu, Tomasza Wawrzkowicza, Pierwsza Dama.

Przypomnijmy: Po wydarzeniach związanych z tegoroczną powodzią jaka nawiedziła nasze województwo, Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda wyszła z inicjatywą organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych, zapraszając dzieci z Podkarpacia do Rezydencji Prezydenta w Wiśle. Do pomocy w realizacji pomysłu zachęciła firmy oraz instytucje z naszego regionu. Do akcji jako jedne z pierwszych przystąpiły Zakłady Metalowe Dezamet S. A. Dzięki temu wsparciu grupa 36 dzieci z rodzin poszkodowanych powodzią, przebywała w Rezydencji Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Wiśle, w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia 2020 roku.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom. Dziękujemy Pani Prezydent za tak cenną inicjatywę – podsumowuje prezes Z. M. Dezamet S. A. Tomasz Wawrzkowicz.

Źródło: Dezamet

0

10 KOMENTARZE

 1. Z listu wynika że pani prezydentowa zgodziła się przyjąć dzieciaki u siebie pod warunkiem że Dezamet zorganizuje im atrakcje bo przecież pan Duda jest na ostatniej prostej w wyborach a panią Agatkę napie…la głowa i nie wolno im przeszkadzać, a jej to nawet nie płacą i nie miesza się do polityki.
  Dzię ku je my

  +4
 2. Historia lubi się powtarzać

  Odezwa!
  Do ludności Okręgu Warszawskiego!
  Przez utworzenie dzielnic żydowskich udało się wypadki tyfusu plamistego ograniczyć do minimum. W ostatnim czasie zaszły jednak poza dzielnicami żydowskimi wypadki zachorowania na tyfus plamisty, odnośnie, których stwierdzono, że zostały spowodowane przez wędrujących żydów. W interesie calej ludnosci Okregu Warszawskiego zakazalem dlatego udzie- lania pomieszczenia, utrzymania lub innego wsparcia Żydowi, który przebywa bez zezwolenia poza jedną z dzielnic żydowskich. Kto narusza ten zakaz, moze być ukarany więzieniem lub grzywną do 10.000 złotych, a w poważnych wypadkach nawet ciężkim więzieniem. Spodziewam się, ze ludność Okręgu Warszawskiego zrozumie, iz winna w interesie własnego zdrowia zaniechać jakiegokolwiek wspierania wędrujących żydów, a niezaleznie od tego oddać najblizszemu urzędnikowi policyjnemu kazdego Żyda, który wędruje bez zezwolenia.
  Warszawa, dnia 17 czerwca 1941 r.
  D. FISCHER Gubernator

  +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here