Półfinał Wojewódzkiej Gimna i Licealiady

0

Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Tarnobrzegu

W Tarnobrzegu rozegrany został pierwszy półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w badmintonie (Drużynowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Szkół Gimnazjalnych).

Znakomicie spisali się w nim uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie, na co dzień zawodniczki i zawodnicy sekcji badmintona MKS Stal Nowa Dęba.
Zarówno drużyna dziewcząt grająca w składzie: Natalia Róg, Beata Mycek i Zofia Tomczyk, jak i drużyna chłopców: Rafał Lejko i Patryk Róg wygrali rywalizację w swoich kategoriach w doskonałym stylu, uzyskując tym samym awans do finału wojewódzkiego.

Na zdjęciach drużyny dziewcząt (od lewej: Natalia Róg, Zofia Tomczyk i Beata Mycek) i chłopców (od lewej: Patryk Róg i Rafał Lejko) finalistów wojewódzkiej Gimnazjady w badmintonie, zwycięzcy półfinału w Tarnobrzegu.
Półfinał wojewódzkiej Licealiady w badmintonie w Nowej Dębie
W Nowej Dębie rozegrany został półfinał wojewódzkiej Licealiady (Drużynowe Mistrzostwa Podkarpacia Szkół Średnich) w badmintonie. W zawodach tych bardzo dobrze spisały się szkoły średnie z regionu tarnobrzeskiego.
W kategorii chłopców zdecydowanie zwyciężyła drużna Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Tarnobrzega w składzie: Tymoteusz Malik i Szymon Malik, a drugie miejsce wywalczyła drużyna Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie w składzie: Ernest Ścipień i Dominik Dąbrowski. W kategorii dziewcząt zwyciężyła w sposób nie podlegający dyskusji drużyna Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie w składzie: Maria Horodeńska i Barbara Tomczyk.
Tym samym wszystkie ekipy wywalczyły awans do ścisłego finału wojewódzkiego, który zaplanowany został na dzień 09.12.2015r. również w Nowej Dębie.