Powiat Tarnobrzeski II w ZŁOTEJ SETCE

21

2013-12-31

Powiat Tarnobrzeski zajął II miejsce w rankingu aktywności gospodarczej podkarpackich gmin i powiatów „Złota Setka”.

Zestawienie przygotowały redakcje Nowin i portalu Strefa Biznesu wspólnie z Wyższą Szkoła Zarządzania w Rzeszowie. Kapituła oceniała wszystkie 160 gmin w województwie. Po raz pierwszy oceniano powiaty. Celem tej inicjatywy jest promowanie oraz poszukiwanie najciekawszych pomysłów, rozwiązań oraz przykładów wzmacniających potencjał gospodarczy i społeczny podkarpackich gmin. Pod uwagę brane były między innymi dochody samorządów i wydatki na jednego mieszkańca.

Przyjęto następujące kategorie oceny:
1. Dochody i ogółem,
2. Dochody w przeliczeniu na 1 mieszkańca,
3. Wydatki ogółem,
4. Wydatki w przeliczeniu na 1 mieszkańca,
5. Udział dochodów własnych w dochodach ogółem,
6. Udział wydatków majątkowych w wydatkach ogółem
7. Udział wydatków majątkowych w dochodach ogółem.
8. Udział liczby pracujących w ogólnej liczbie mieszkańców
9. Liczba podmiotów gospodarczych przypadających na 100 mieszkańców,
10. Saldo dochodów i wydatków ogółem na 1 mieszkańca.

W kategorii aktywny powiat wg. średniej liczby punktów na gminę, Powiat Tarnobrzeski, w skład którego wchodzą cztery gminy, zajął drugie miejsce zdobywając 572,3 pkt. Zwycięzcą został Powiat Leski 513,6 pkt. – pięć gmin. Trzecie miejsce zajął Powiat Bieszczadzki 669 pkt.- trzy gminy.

Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego uważa, że tak wysoka lokata powiatu, to ogromne wyróżnienie. – Ta nagroda jest podsumowaniem współpracy powiatu z gminami, z którymi realizujemy wspólne zdania. Ta współpraca opiera się między innymi na budowie infrastruktury drogowo – chodnikowej. Podejmujemy wspólne działania w zakresie poprawy funkcjonalności placówek oświatowych, realizujemy działania promocyjne i wiele innych cennych inicjatyw, w oparciu o stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Powiat Tarnobrzeski rozwija się. Jako gospodarze terenu tworzymy dobry klimat dla inwestorów. Powiat Tarnobrzeski to także bogata oferta turystyczna, z której korzysta coraz liczniejsza rzesza mieszkańców naszego regionu i kraju. Dlatego mam nadzieję, że to wyróżnienie przyczyni się do jeszcze szybszego rozwoju powiatu – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Zwycięzcą rankingu za rok 2012 została gmina miejsko-wiejska Nisko, która uzyskała 182 punkty. Drugie miejsce zajęła Stalowa Wola (213 punktów), a trzecie ex aequo Jasło i Krosno, które uzyskały po 221 punktów. Kolejne miejsca zajęły miasta Mielec i Rzeszów.

PT

0

21 KOMENTARZE

 1. Tomczyk z PO chce byc burmistrzem bo poseł z baranowa potrzebuje posadki a do powiatu nie wróci bo Pitra już siedzi tam i mu dobrze. I tak baranów będzie rządził w dębie.

  0
 2. Zamek jest w Baranowie a nie w Dębie więc to Baranów będzie wam dębskie zakapiory dyktował warunki gry. Ma być nasz człowiek żebyście słuchali nas pokornie i oddawali pokłony. Zrozumiano? Także głosować dziady dębskie na pana Bogdana Tomczyka z Platformy Obywatelskiej ! ! !

  0
 3. [quote] #8 | Wielki Kuc dnia 12/31/2013 22:41
  Zamek jest w Baranowie a nie w Dębie więc to Baranów będzie wam dębskie zakapiory dyktował warunki gry. Ma być nasz człowiek żebyście słuchali nas pokornie i oddawali pokłony. Zrozumiano? Także głosować dziady dębskie na pana Bogdana Tomczyka z Platformy Obywatelskiej ! ! ![/quote]
  Nie drzyj ryja [b]POpaprańcu[/b]Lepiej napij se siroto wody gdyż alkohol nie dla oszołomów.

  0
 4. A u Was tam w Baranowie to fryzjera nie ma czy jak ? Przyjeżdżajcie do nas , tu są na prawdę dobrzy fachowcy w scinaniu włosów , a nasi panowie wyglądają jak prawdziwi mężczyźni.

  0
 5. Nic się Dębioku nie bój. My jesteśmy od tego by golić / strzyc WAS !!! Będzie rządził wami wyznaczony przez nas burmistrz z Platformy Obywatelskiej i nawet nie próbujcie protestować. Już macie zastępce burmistrza z baranowskim doświadczeniem hehehe. Baranów rządzi !

  0
 6. czytam ze zrozumieniem
  jest napisane bez pojęcia
  160 gmin i co setkę nagradzają? też mi zaszczyt 87 miejsce
  powiaty stają w rywalizacji konkursu ,, złota sekta" ? czego się pytam
  setkę to może przy okazji wręczania tabliczek sobie strzelili

  idea może i słuszna nazwa nietrafiona

  0
 7. Województwo Podkarpackie:
  -powiatów grodzkich – 4
  -powiatów ziemskich – 21
  – gmin miejskich – 16
  – gmin miejsko wiejskich – 34
  – gmin wiejskich – 110
  Łatwo policzyć, że w konkursie oceniano 185 startujących.
  W tak doborowej stawce powiat tarnobrzeski zajął 2 miejsce.
  Ciekawi mnie, które miejsce zajęła gmina Nowa Dęba.

  0
 8. Panie Tomczyk, może zanim pan zacznie ubiegać się o fotel burmistrza to rozwiąże pan wreszcie problem głodowych pensji białego personelu niższego szczebla? Sami zaprzyjaźnieni lekarze i garstka lizusów nie dadzą wyniku wyborczego. A w kampanii gdy przyjdzie pan prosić o głosy odpowiemy co i w jaki sposób mówi pan do pracowników gdy ci przychodzą do pana ze swoimi problemami. Kariera żony pewnego dyrektora to za mało.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here