Pożegnanie komendanta OSPWL

21

04.09.2012r.31 sierpnia, po 28 latach służby w Wojsku Polskim, na emeryturę przeszedł ppłk Marek Barć, komendant Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych „Dęba”.

Funkcję komendanta ppłk Barć pełnił w Nowej Dębie zaledwie 18 miesięcy. W tym czasie angażował się do organizacji świąt państwowych, czy Militariady. Był bardzo otwartym na miasto człowiekiem, chętnym do współpracy i włączania się wojska do życia społecznego. Był otwarty na współpracę ze szkołami średnimi: na poligonie swoje zajęcia odbywały klasy mundurowe. Wyrobił sobie w tym krótkim okresie markę wśród kadry Ośrodka i pracowników cywilnych.

Z dniem 1 września stanowisko komendanta Ośrodka objął ppłk Bogdan Wójcik, który przybył do Nowej Dęby, podobnie jak ppłk Barć, z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.

W uroczystości przekazania obowiązków komendanta Ośrodka udział wzięli gen. bryg. Grzegorz Duda, zastępca szefa szkolenia Wojsk Lądowych, gen. bryg. Stanisław Olszański, dowódca 21 BSP, przewodniczący senackiej Komisji Obrony Władysław Ortyl, samorządowcy powiatu tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego, osoby współpracujące z Ośrodkiem. Uroczystość poprowadzona została zgodnie z ceremoniałem wojskowym i miała podniosły charakter, m.in. komendanci przekazali sobie sztandar Ośrodka.

RL
zdjęcia OSPWL
UMiG

21 KOMENTARZE

 1. OT. Dlaczego brak żołnierzy w pelerynie i ''piórkiem'' w ''kapelusiku'' – strzelcy podhalańscy – zuchów zlikwidowano? Na państwowych uroczystościach/marynarka nasza maszeruję dumnie … a ''choćby ''zostawić REPREZENTACYJNIE" Wie ktoś nt temat?

 2. Bo na tej uroczystości nie było "Podhalańczyków" z Rzeszowa!!!Hahaha!
  Kiedyś stacjonowali w Nowym Sączu.potem w Nysie. a teraz w Rzeszowie.To powinni być Karpatczycy!!!!:)

 3. Funkcję komendanta ppłk Barć pełnił w Nowej Dębie zaledwie 18 miesięcy. [[b]u]W tym czasie angażował się do organizacji świąt państwowych, czy Militariady.[/u]
  [/b]
  bo co miał więcej do roboty..:)

 4. Chciałbym się dowiedzieć co na to ks. Isakowicz Zaleski? Mam nadziję, że odniesie się do tego tematu na spotkaniu z gawiedzią. A co za tym idzie chciałbym wiedzieć czy dalej zajmuje się rzeźnią wołowińską.

 5. [quote]czy dalej zajmuje się rzeźnią wołowińską.[/quote]

  Twoje celowe i świadome ( bo zawarte w kolejnym komentarzu) przeinaczenie nazwy ludobójstwa na Polakach zamieszkujących Kresy świadczy tylko i wyłącznie o tobie. Brak szacunku do ofiar i kpienie z tragedii jest obce cywilizacji europejskiej.

 6. W skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich wchodzi dziesięć jednostek rozmieszczonych w pięci różnych garnizonach. W Rzeszowie znajduje się: Dowództwo Brygady, 1 Batalion Strzelców Podhalańskich, 21 Batalion Dowodzenia, 21 Batalion Logistyczny. W Jarosławiu: 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej i 21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej, w Żurawicy 1 Batalion Czołgów, w Przemyślu 5 Batalion Strzelców Podhalańskich, w Kłodzku 22 Batalion Piechoty Górskiej i w Nisku 16 Batalion Saperów

 7. Dzięki za wyczerpującą informację która myślę nie narusza zasad tajemnicy wojskowej.Tylko co do nazwy wolałbym aby nazywała sie "Karpatczycy".Ale tu chyba mają znaczenie względy historyczne!!!:)

 8. #10
  Dziękuję. Ale w 2011 ''jesienią'' ;) w ''dzień niepodległości'' była ta formacja reprezentowana? ''Berety'' lotnictwo,nieszczęsna marynarka wojenna była.Pewno coś przeoczyłem.
  #5 a pytanie zwrotne brzmi : dlaczego user #5 miast iść się kształcić – zjadł bigos – i czepia się ''szlachetnej'' pianki ? :D:D – To dam Panu odpowiedź,która Pana usatysfakcjonuję – nałóż repetę bigosu!! i ..
  zjedz. Wszystko,całkiem.
  Żartuję ;)

 9. Panie Marku,interesuje mnie(nas) ilośc i kwota nałożonych mandatów karnych przez strasz wiejska,chodzi o mandaty z fotoradaru.Jest to chyba informacja jawna?

 10. Pytam poważnie czy wójt Ordon już stwierdził na posiedzeniu egzekutywy , że odejście komendanta to wina opozycji? :o Co na to pani przewodnicząca Mroczek? A Pan Serafin?

 11. Jak na razie to mamy Burmistrza a nie Wojta ,moze tak sie stac jak ratusz gdy sie dorwie do wladzy to podprzewodnictem LUSI zdegraduje to Miasto do rangi gminy,ale co najmniej przez dwie kadencje nam to nie grozi ,ale wracajac do pytania czy redaktorek napisze ze odejscie Komendanta to wina Burmistrza Ordona ?????????????

 12. Formalnie mamy burmistrza ale faktycznie mamy małą wioską między Kolbuszową a Tarnobrzegiem która tonie w długach i zaciąga kredyt na pokrycie kredytów!!!! Mam nadzieję, że Kozioł z Czerepachem zostawia już te gmine i miasto w spokoju a Lusi wyprowadzi ją na prostą. Ale wracając do pytania: CZY WÓJT ŁORDON NAPISZE SOBIE NA SWOJEJ STRONIE, ŻE ODJEŚCIE KOMENDANTA TO WINA OPOZYCJI KTÓRA MA TYLKO 3 GŁOSY NA 15?

 13. Wiesiek! Kiedy napiszesz na swojej stronie, że komendant Cie przepraszał za to wielokrotnie rozmawiał z dyrektor ZS1 która nie pytała Cie czy może z nim rozmawiać i podpisywać porozumienia dla szkoły????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here