Prezes POGONI Nowa Dęba W. Bulanowski odznaczony!

32

15.08.2012r.Nadleśnictwo Nowa Dęba

Prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej POGOŃ Nowa Dęba chor. Wojciech Bulanowski został odznaczony medalem \”Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny\”, polskim odznaczeniem wojskowym, przyznawanym za nienaganną długoletnią służbę.

We wtorek, 14 sierpnia w przed dzień 92 rocznicy Cudu nad Wisłą, na placu Matejki w Krakowie odbyła się uroczystość obchodów Święta Wojska Polskiego, w której wzięli udział przedstawiciele władz państwowych oraz samorządowych Krakowa i województwa małopolskiego, akredytowani w Krakowie konsulowie, przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz mieszkańcy Krakowa.


Fot.: W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz rządowych i samorządowych.
Źródło: www.infokrakow24.pl

Program uroczystości objął odegranie hejnału i „Mazurka Dąbrowskiego”, odebranie meldunku przez Dowódcę 2 Korpusu Zmechanizowanego gen. dyw. Jerzego Biziewskiego, przegląd jednostek i oddanie honorów sztandarom, wystąpienia przedstawicieli wojska oraz lokalnych władz samorządowych.

Wręczono także odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie wojskowe. Wśród 19 żołnierzy z Województwa Małopolskiego znalazł się prezes SKF POGOŃ Nowa Dęba chorąży Wojciech Bulanowski który z rąk gen. dyw. Jerzego Biziewskiego otrzymał medal Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny za wzorową pracę w wojsku.


Fot.: Gen. dyw. Jerzy Biziewski odznacza chor. Wojciecha Bulanowskiego

Chorąży Bulanowski jest żołnierzem Żandarmerii Wojskowej od 17 lat. Służył w Oddziale Specjalnym ŻW Gliwicach, Wydziale ŻW w Nowej Dębie oraz polskim kontyngencie wojskowym w Iraku. W tym miejscu należy zaznaczyć, że za służbę w Iraku otrzymał od ś.p. prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego \”Gwiazdę Iraku\”. W chwili obecnej pracuje w Oddziale ŻW w Krakowie. Mieszka w Nowej Dębie. – Jestem bardzo zadowolony że moja praca zostala doceniona, jednakże jest to też zasługa świetnej atmosfery pracy tutaj w Krakowie dzięki której można uzyskiwać dobre wyniki – mówi chorąży Wojciech Bulanowski.

Wtorkowe uroczystości zakończyły się: uroczystym Apelem Pamięci Oręża Polskiego, odegraniem „Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego” oraz widowiskową defiladą wojskową. Odprawiono też uroczystą mszę świętą w intencji żołnierzy Wojska Polskiego w Kościele Garnizonowym przy ul. Dietla 30.

/rek

0
Nadleśnictwo Nowa Dęba

32 KOMENTARZE

 1. Gratulacje, Wojtku! Sobie natomiast i innym mieszkańcom Nowej Dęby życzę, aby o świetnej atmosferze można było kiedyś powiedzieć też, mówiąc o naszym mieście.

  0
 2. przynajmniej jeden zolnierz ktoremu sie chce w tym grajdole cos zrobic dla innych. moje dziecko do dzis pamieta mecz Wisly jak wychodzilo z zawodnikami

  0
 3. "mandat mi kolega dał za spacer w lesie po**** jest"
  Jak jest zakaz TEREN WOJSKOWY WSTĘP WZBRONIONY to co się dziwisz? Czytać nie umiesz, że tej tabliczki nie widziałeś? Do kogo masz pretensje?! To jest Jego praca! Ryzykuje swoje życie po to aby tacy jak ty mogli siedzieć w domu. Dla żołnierza Polskiego widzę, że nie macie szacunku. Wszystko się zmieni jak dojdzie do jakiegoś konfliktu i przyjdzie wam spier****ć.

  0
 4. Ale który żandarm jest lubiany ? Który policjant ? który straznik miejski? Więc nie przesadzajcie z tymi gratulacjami.Za co dostał ten order czy cuś ?,,,,,,,,,,,,,,chyba eh

  0
 5. [quote]#27 | do 12 dnia 08/18/2012 10:53
  faktycznie mieli 3 sukcesy:
  1920 pobili bolszewikow
  1968 zajeli Czechoslowacje
  1981 wprowadzili stan wojenny[/quote]
  —-2012 występują w roli okupanta Iraku

  0
 6. [quote]#31 | gość dnia 08/25/2012 21:29
  typowa piers do medali…….[/quote]
  :D:D:D:D:D
  Chociaż…gwiazdka nadziei na pagonach nieśmiało pobłyskuje ;)

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here