RaETUSZ FILM FESTIVAL

8

28.03.2011r

W związku z planowanym powstaniem nowego kina w Nowej Dębie i obchodami 50 lecia miasta Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ ogłasza konkurs na fabularyzowaną etiudę filmową.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Tematyka prac jest dowolna, ważne jednak by zaprezentowany obraz był oparty na wątku fikcyjnym, a nie dokumentalnym.
Kamera i aparat cyfrowy to narzędzia które przy pewnej dozie wyobraźni pozwala na kreowanie prawdziwie artystycznych wizji– mówi Jacek Lubera prezes TKP Ratusz i dodaje: – Jeszcze w szkolnych latach wielu z nas próbowało własnymi siłami tworzyć krótkie historie filmowe. Zawsze brakowało możliwości szerszej prezentacji tych form . Myślę, że konkurs o tak otwartej formule pozwoli wielu osobom, także z naszego najbliższego otoczenia, pokazać wyniki swoich twórczych poszukiwań. Dostępność amatorskiego oprogramowania komputerowego, kamer i aparatów cyfrowych, a także już wkrótce kompatybilnego z nimi pełnoekranowego systemu kinowego w Nowej Dębie, pozwolą na podzielenie się z innymi owocami własnych prac.

Zdaniem organizatorów festiwal może stać się nie tylko narzędziem promocji miasta, ale przede wszystkim nowopowstającego kina – Stoimy przed okazją do wykorzystania możliwości, jakie da nam odremontowany obiekt– mówi Marek Ostapko, radny z Ratusza. – Takiego kina nie ma i prędko nie będzie w najbliższej okolicy. Dlatego jak najszybciej musimy podjąć działania zmierzające do pozyskania oddanej publiczności i ugruntowania pozycji na rynku. Wedle zamysłu organizatorów emisja nadesłanych obrazów powinna mieć miejsce właśnie w nowym kinie – Jest to nasza propozycja dla dyrekcji Samorządowego Ośrodka Kultury i władz miasta, która mamy nadzieję spotka się z ich otwartością i przychylnością- mówią.

„Ratuszowcy” jednocześnie zachęcają lokalnych przedsiębiorców do zaangażowania się w projekt i ufundowanie nagród dla autorów najlepszych filmów –W zamian oferujemy reklamy sponsorów podczas projekcji- zapewniają. Obecnie trwają pracę nad szczegółowym regulaminem festiwalu. Wstępne założenia zakładają, że film powinien mieć od 10 do 25 minut i musi być dostarczony organizatorom w formacie cyfrowym do 15 września. O szczegółach będziemy Państwa informować.

RaETUSZ FILM FESTIVAL – PodRaETUSZujmyrzeczywistość!


———————————————————————————————————-

————————————————————————————————————-

0

8 KOMENTARZE

 1. Zakładamy, że konkurs nie będzie obejmował filmów animowanych i dokumentalnych. Co nie znaczy, że te gatunki nie będą prezentowane na festiwalu w części pozakonkursowej. Chodzi przede wszystkim o to, aby warunki, które stawiać będzie regulamin, pozwoliły zaistnieć prawdziwym, choć niewątpliwie utalentowanym, amatorom. Montaż 25 min. full HD jest jeszcze do udźwignięcia niezłych "domowych" komputerach.

  Wstępnie ( być może zdecydujemy się jeszcze na inne kategorie ) konkurs obejmować będzie formę fabularną, wyłącznie z autorskim scenariuszem.

  Programowe uwagi i propozycję można kierować na adres jaceklubera@wp.pl, jak i na maile redakcji Infonowadeba. Pozdrawiam

  0
 2. A kiedy można się spodziewać oficjalnego regulaminu?
  Jak rozumiem liczy się przede wszystkim autorski scenariusz? czy będzie możliwa współpraca na etapie produkcji?

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here