REGION: W Tarnobrzegu powstał Park Przemysłowo-Techniczny

31

2013-12-13

34 mln zł kosztowała największa w historii, poza drogowa, inwestycja w Tarnobrzegu. W piątek, oficjalnie otworzony został Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny. Na inwestorów czekają dwa nowoczesne obiekty: hala produkcyjna wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz inkubator technologiczny.

– Zaczynamy powoli odrabiać straty, na niwie gospodarczej, w stosunku do ościennych miast. Obszar Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, to nie tylko nowa hala i inkubator. To również 45 hektarów terenów pod inwestycje, znajdujących się w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 723 -drogi do nowej rzeczywistości gospodarczej. Bowiem jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na uzbrajanie tych terenów pod kolejnych inwestorów. Na ten cel uzyskaliśmy ponad 4 miliony złotych dofinansowania – mówił podczas uroczystości Prezydent Norbert Mastalerz.

Tarnobrzeski Park Przemysłowo Technologiczny to 29 hektarów uzbrojonych terenów pod inwestycje. Przedsiębiorcy lokujący swoją działalność w wybudowanych obiektach Parku mogą liczyć na preferencyjne warunki prowadzenia działalności a szczególnie na znacznie niższe od rynkowych stawki za dzierżawione powierzchnie. Na inwestorów czekają dwa nowoczesne obiekty. Hala produkcyjna, wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz inkubator technologiczny.

Obecny na otwarciu Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Jan Burek, chwalił inwestycję i zaangażowanie obecnego Prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza.
– Często przejeżdżałem tędy, obserwując jak z każdym dniem, rosną te budynki – mówił Marszałek. – To znakomity obiekt dla przedsiębiorców. Serdeczne gratulacje dla Prezydenta Mastalerza.

Budynek hali to jednokondygnacyjny obiekt, wykonany w technologii prefabrykowanego szkieletu żelbetonowego. W skrajnych nawach znajdują się murowane, dwukondygnacyjne przybudówki, gdzie zlokalizowane są pomieszczenia socjalno-biurowe, posiadające bezpośrednią komunikację z halą. Całość jest podzielona na trzy sektory magazynowo produkcyjne.

Inkubator Technologiczny posiada dwie kondygnacje. Podzielono go na osiem sektorów. Cztery na parterze i cztery na piętrze. Parter przeznaczony jest pod część produkcyjno- usługowo-laboratoryjną z zapleczem administracyjno-biurowym. Zarówno hala, jak i inkubator wyposażone są w instalację wodno-kanalizacyjną, centralne ogrzewanie, gaz, wentylację oraz instalację telefoniczną i internetową.

Zarząd nad Tarnobrzeskim Parkiem Przemysłowo Technologicznym sprawuje operator wyłoniony w drodze przetargu. Jest nim Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego.

UMT

0

31 KOMENTARZE

 1. Nowa Deba jest Miastem wczasowym i emeryci nie zycza sobie zadnego dodatkowego przemyslu , jak juz to tylko tartak do produkcji trocin aby do centralnego nie bylo doplat:|

  0
 2. Teraz Volswagen poszukuje miejsca pod nowa fabryke.
  Ciekawe czy wladze chociaz sprobuja ???
  Znajac zycie to pewnie nie wiedza jak.
  Naszemu Burmistrzowi i Staroscie jakos nie predko do poszukiwania inwestrow i budowy z prawdziwego zdarzenia strefy przemyslowej.
  Jak narazie racza nas 'inwestycjami' ktore niczego nie wnasz, wrecz demoluja miasto, podwyzszaja koszty utrzymania i burza estetyke.

  0
 3. pewnein przedsiebiorca na pytanie czy by tam firme ulokował – powiedział nigdy, ponieważ nikt mu nie obieca że znowu wisła nie wyleje i woda będzie sięgac do połowy ściany, zalewająć drogi sprzęt. Po drugie nie chce ponosić większych kosztów ubezpieczenia mienia z tytułu że to jest teren zalewowy dla ubezpieczycieli, kolejną rzeczą są wymagania dotyczace innowacyjnego podejścia w technologi produkcyjnej – ale w sumie to sam park jest tam innowacjny w tym miejscu :) TAk więc powodzenia przyszłym inwestorom życzył

  0
 4. Może znajdzie się inwestor który zagospodaruje pozyskany w drodze przetargu teren naprzeciwko PGKiM a kościołem po dawnym przedszkolu.

  0
 5. [quote] #11 | REN dnia 12/13/2013 17:22
  Bo u nas Rzadza judasze i tylko liza wiadome co TBG PAN OSTAPKO NA BURMISTRZA W NOWEJ DĘBIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
  [b]NA PANA TO TRZEBA MIEĆ WYGLĄD,PIENIĄDZE I POCHODZENIE.A NIE ŚMIERDZIEĆ CZOSNKIEM :( [/b]

  0
 6. Robole jak będa tam pracować to na umowy śmieciowe albo za minimum krajowe ,wszyscy zobaczycie że tak będzie ,tak orają w Mielcu ,Chmielowie i w całej Polsce.TANIA SIŁA ROBOCZA ALE ZA TO BARDZO DOBRA I WYDAJNA,nie piszę tego złośliwie ale taka jest prawda i nikt temu nie zaprzeczy.

  0
 7. Odwiedz te fabryki to zobaczysz jak orają ,za stanie się nie płaci ja bym też nie placił.ale jak ktoś zatrudnia to do pracy ,a nie do leżenia.Zwolnili ludzi z POLPHARMY wcześniej SANFARM a teraz przyjęli na umowy śmieciowe to dobrze ,Koło się nie zamyka. Mamy być niewolnikami we własnym kraju.

  0
 8. [quote] #16 | Do robola 14. dnia 12/13/2013 18:58
  Odwiedz te fabryki to zobaczysz jak orają ,za stanie się nie płaci ja bym też nie placił.ale jak ktoś zatrudnia to do pracy ,a nie do leżenia.Zwolnili ludzi z POLPHARMY wcześniej SANFARM a teraz przyjęli na umowy śmieciowe to dobrze ,Koło się nie zamyka. Mamy być niewolnikami we własnym kraju.[/quote]
  [b]nie chcieliśta sirpa i młota to tera mota :@ :@ :D :D :D :D :D[/b]

  0
 9. życzę powodzenia.
  [quote]NA PANA TO TRZEBA MIEĆ WYGLĄD,PIENIĄDZE I POCHODZENIE.A NIE ŚMIERDZIEĆ CZOSNKIEM Sad[/quote]
  #12 Kim jesteś cebulaku aby na [b]tłusto[/b] KRZYCZEĆ?! – Widać,że zabór carski dziadów Twych przełlancował i masz z dziada pradziada – na klęczkach a to,ot forma kultury osobistej.

  0
 10. wlassnie to bardzo przykre ze pracujemy za marne pieniadze I we wlasnym kraju I kazdy sie cieszy ze ma te 1500 kiedy to sie zmieni chyba nigdy taki nasz kraj I ci co niby sa wybrani na elity albo ile ludzi musialo z tego kraju wyjechac za chlebem , dzieci nie ktroregos z rodzicow itp inne spary

  0
 11. [quote] #18 | piankapoliuretanowa dnia 12/13/2013 20:06
  życzę powodzenia.
  NA PANA TO TRZEBA MIEĆ WYGLĄD,PIENIĄDZE I POCHODZENIE.A NIE ŚMIERDZIEĆ CZOSNKIEM Sad

  #12 Kim jesteś cebulaku aby na tłusto KRZYCZEĆ?! – Widać,że zabór carski dziadów Twych przełlancował i masz z dziada pradziada – na klęczkach a to,ot forma kultury osobistej.[/quote]
  Krzyczę na tłusto,żrem na tłusto,rytualnie bezbronnych zwierząt nie morduję,pejsie pierd…lony
  Do Twojej,czosnku wiadomości,żaden carski zabór mnie i mojej rodziny nie objął,, moja rodzina była pod zaborem rodziny Habsburgów.I DOBRZE JEJ SIĘ WIODŁO , DOPÓKI PEJSY JEJ NIE SKOŃCZYŁY.

  0
 12. Park Przemysłowo Techniczny ja też uważam ,że to piękne słowa i nic dla ludzi, albo praca na śmieciówkach i totalny wyzysk Polaka przez Polaka W Stalowej Woli w hucie nie opłaca się zatrudniać pracowników z Polski podobno mają zatrudnić pracowników z Chin za miskę ryżu dziennie.A podobno niewolnictwo w Polsce nie istnieje

  0
 13. może powstać nawet i kilka parków przemysłowo technicznych nie opłaca się w nich pracować za głodowe pensje pracowałem w holandi ok. 5 miesięcy i zarobiłem więcej niż kumpel w piklingtonie w Chmielowie pracując przez rok na umowie śmieciowej czy to nie jest śmieszne.

  0
 14. @28 [quote]czy to nie jest śmieszne.[/quote] Nie,nie jest – jest uwłaczające godności człowieka..
  do @CYT [quote]żrem na tłusto[/quote]- nie jestem zdziwiony..
  Ja jem -no normalnie – po prostu. Protoplaści off pianka również byli pod austriackim zaborem – lecz najlepsze cechy ''pobrali'' – i..
  i poszło w następne pokolenia!:D:D a Ty żresz..

  0
 15. ps. znam drzewo genalogiczne swoich przodków – 100 % słowiańsa krew , ba!na Słowacji jest miejscowość jak ma ''godność'' -:). Miłe.
  ps.1 -Jezusa się czep – ot,żyd się urodził – wkrótce masz okazje świętować.:D

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here