Relacja z biegów górskich

4

28-06-2012r.

W minioną niedzielę w malowniczej irlandzkiej miejscowości Glendalough k. Dublina odbyły się Mistrzostwa Europy juniorów młodszych w biegach górskich, w których wystartowała zawodniczka z Nowej Dęby Katarzyna Wojciechowska.

Glendalough to polodowcowa dolina położona w południowo-wschodniej części Gór Wicklow.W dolinie tej znajdują się dwa jeziora morenowe: Jezioro Dolne i Jezioro Górne. Trasa przebiegała obok Jeziora Górnego i była bardzo wymagająca. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 3540 m z czego blisko 200 metrów stanowił bardzo wymagający podbieg, który mocno dał się we znaki większości zawodniczek i tylko te ,które umiejętnie rozłożyły siły liczyły się w walce o wysokie miejsca.

-Doskonale na tej trudnej trasie poradziła sobie reprezentantka Polski Weronika Pyzik z Biłgoraja,która po bardzo spokojnym początku stopniowo przesuwała się do przodu i ostatecznie zdobyła złoty medal dla Polski. Niestety pozostałe zawodniczki z kadry Polski zajęły dalsze miejsca. 26 miejsce zajęła Lidia Zając ze Wschowa ,29 nasza zawodniczka Kasia Wojciechowska,zaś 32 Monika Kaliwoda z Olkusza. Kasia na pierwszej pętli zajmowała miejsce w pierwszej dwudziestce jednak w drugiej części biegu nie zdołała utrzymać swojej pozycji i statecznie zajęła wspomniane wyżej 29 miejsce.

2 lipca Kasia wystartuje na dystansie 2000m z przeszkodami w finałach Ogólnopolskiej Młodziezy w Lekkiej Atletyce w Krakowie,zaś tydzień później w Mistrzostwach Polski w biegach górskich w Międzygórzu,które będą eliminacjami do wrześniowych Mistrzostw Świata odbywających się w tym roku we Włoszech.