Rozmawiali o unijnej kasie, ale bez Nowej Dęby

16

2013-08-04

O pracach nad Programem Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej oraz Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 dyskutowali samorządowcy z Sandomierza, Stalowej Woli, Mielca i Tarnobrzega. Spotkanie zorganizował Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Samorządowcy z naszego subregionu mają szereg uwag i propozycji do powstających programów.
– W Przypadku Programu Rozwój Polski Wschodniej dotyczą one zapisów, które faworyzują przedsięwzięcia metropolii kosztem mniejszych ośrodków miejskich, jak nasze – tłumaczy Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Spotkanie w tarnobrzeskim magistracie służyło właśnie temu, aby te uwagi sprecyzować i w formie petycji przesłać do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

– Podczas spotkania rozmawialiśmy także o wspólnym stanowisku naszych samorządów , które umożliwi nam przyznanie statusu tzw. ośrodków wzrostu, co przełoży się na zapewnienie nam większych funduszy w nowym Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa

/UMT

0

16 KOMENTARZE

 1. Co w tym dziwnego? Po latach (nie)rządów wójta Ordona gmina Nowa Dęba stała się małą zadłużoną wioską między Tarnobrzegiem a Kolbuszową. Kiedyś śmialiśmy się z Kolbuszowej dzisiaj w Kolbuszowej szydzą z Dęby. Nie wiem czy to miasto da się jeszcze uratować.

  0
 2. Jak to? "Menadżera Regionu" nie zapraszają? Taki zasłużóny, takie nagrody i nie zapraszajOOO menadżera Ordona? Buahaha. Taki on menago jak ze mnie profesor.

  0
 3. Może warto po nazwiskach wreszcie powiedzieć kto odpowiada za to, że Dęba nie została stolicą powiatu ziemskiego??? Jakie działania podjął wóczas samorządowiec Wiesław Ordon aby jednak to w Dębie była siedziba powiatu ziemkskiego, a przypomnę że takie możliwości były.

  0
 4. Mówią krótko. Powyższe samorządy dostaną kasę unijną a Dęba zostanie z długami bez możliwości czerpania korzyści z kolejnego programowania unijnego. Raz, że nie wywalczy sobie tego tak jak Mastalerz i inni, a dwa że nie będzie za co bo trzeba będzie spłacać długi Ordona i naprawiać jego "inwestycje" które się zaraz posypią jak płytki z domu chłopa, jak wczasowa, jak skate park itd.

  0
 5. Powiat ziemski – jednostka samorządu terytorialnego w Polsce, w okresie międzywojennym. Powiaty ziemskie istniały w Polsce także po II wojnie światowej. Zostały zlikwidowane w 1975 r.

  0
 6. Koleżko nie ciśnieniuj bo Ci żyłki pękną od tego nadymania. Jeśli masz problemy ze wzrokiem to Ci wklejam.
  [quote]/UMT[/quote]
  Dla słabszych rozwijam skrót: Urząd Miasta Tarnobrzeg
  Nie musi być podpisu skoro jest info skąd pochodzi.

  0
 7. Jeżeli jesteś taki tępy że na własnym portalu nie potrafisz przekazać rzeczowych informacji dla mieszkańców i chwytarz się liny ratunkowej z innych portali to przynajmniej nie kseruj podpisu i podpisz się własnym.

  0
 8. 1) Po reformie administracyjnej AWS-u powstały
  a) powiaty ziemskie (np. Baranów S., + N. Dęba + Gorzyce + Grębów)
  b) powiaty grodzkie (np. Tarnobrzeg).

  2) Siedziba powiatu tarnobrzeskiego ziemskiego mogła i POWINNA być w Nowej Dębie, ale ówcześni samorządowcy W TYM PAN WIESŁAW ORDON (był wcześniej radnym i był sekretarzem gminy) NIE ZADBALI O TO i ponoszą za to ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

  3) Przyjmując, że UE będzie trwała, kolejny okres programowania "środków unijnych" będzie adresowany m.in na tzw. ekologie i będą premiowane związki miast, regionów itd. (tzw partnerstwo).
  Mastalerz pracuje nad tym już od jakiegoś czasu by móc sięgnąć po te środki. Dęba nie tylko nie będzie miała z kim po nie sięgać, ale i jak… bo już wyczerpała swój limit zobowiązań (jest zadłużona), odpływają z niej ludzie (mniejsze wpływy z podatków).

  0
 9. Dendrytowi i jemu podobnym palantom przypominam [url]http://www.nowadeba.pl/biznes/aktualnosci/art,231,porozumienie-o-wspolpracy-nowej-deby-z-tarnobrzegiem.html[/url]

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here