Rozpoczynamy debatę: „Ulica Żeromskiego – z samochodami, czy bez?

20

Włodarze miast coraz częściej i chętniej zbierają opinie o potrzebach i preferencjach mieszkańców dotyczących różnych obszarów życia. Wiedza o tym, jak prowadzić konsultacje jest coraz większa. Konsultacje warto przygotowywać z odpowiednią starannością, gdyż ma to znaczenie dla jakości zebranych informacji.   Z tego względu Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba przystąpił do projektu „W Dialogu” objętego programem „Innowacje Społeczne” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

   W ramach projektu zespół Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Związku Miast Polskich, Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych, Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania oraz Studio Promocji MIT przygotował platformę internetową, która wspiera dobre planowanie i realizację konsultacji społecznych. Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba ma możliwość ją testować podczas debaty: „Ulica Żeromskiego: z samochodami czy bez?”

   Celem konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców na temat wyłączenia z ruchu samochodowego odcinka ulicy Żeromskiego przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury. Poznanie głosu mieszkańców ma znaczenie, bo to oni codziennie podróżują po mieście i korzystają z miejskiej infrastruktury. Warto zatem dowiedzieć się, jak wyobrażają sobie ulicę Żeromskiego i jej otoczenie.

   Mieszkańcy mogą wybrać formę udziału w debacie – spotkanie bezpośrednie w Samorządowym Ośrodku Kultury (27.04, ul. Żeromskiego 2, godz. 17:00) lub dyskusję na forum internetowym (http://testnd.dialog.ii.pw.edu.pl) (od 27.04 do 11.05). Bezpośrednio po wymianie argumentów „za” lub „przeciw” zamknięciu fragmentu ul. Żeromskiego dla ruchu samochodowego, opinie mieszkańców zostaną zebrane za pośrednictwem ankiety w formie papierowej i on-line (od 12.05 do 18.05). Wyniki konsultacji zostaną udostępnione w postaci raportu w pierwszym tygodniu czerwca.

Na debatę można się zapisać od 12 do 26 kwietnia w jeden z następujących sposobów:

 • wypełnienie  formularza zgłoszeniowego w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba, ulica Rzeszowska 3; pokój 303,
 • zgłoszenie telefoniczne – 15 846 26 71 w. 303,
 • rejestracja na platformie internetowej http://testnd.dialog.ii.pw.edu.pl

   Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba zaprasza do udziału w dyskusji. Pytania dotyczące debaty można kierować na adres email: m.siudem@nowadeba.pl lub zadać je telefonicznie: 15 846 26 71 w. 303.

0

20 KOMENTARZE

 1. Raptem się obudzili i debaty im potrzebne. Trzeba było pytać przed idiotyczną rewitalizacją plant czy innych kuriozalnych pomysłach, jak np. masowa wycinka tylu pięknych dębów.. Jana Pawła teraz trudno przejechać, o parkingach przy 26,28,50 nie wspomnę. Porażka dobrodzieje, porażka włodarze. Ludzi za idiotów macie

  +1
 2. ulica tam była zanim powstały okoliczne bloki, zanim pojawił się dom kultury, zanim powstał plac zwany plantami….. Kilkadziesiąt lat nikomu to nie przeszkadzało, a teraz wielkie halo…..Zapewne jakiś fanatyk partii rządzącej chce zabłysnąć i robi to na miarę standardów tego ugrupowania. W zasadzie można by zamknąć wszystkie ulice w miasteczku, bo ono się wyludnia i zastają tylko starcy, którzy mają ograniczone postrzeganie otoczenia i jeszcze by pod jaki samochód wpadli……….

  +1
  • Mieszkam tam od wielu lat droga tam była i niech zostanie.!!!!!!
   A za ścięte dęby niech Burmistrze posadzą nowe bo nie sadzili ich a tak łatwo decyzje ścięcia podpisali ….
   Nie zmieniaj już nic Burmistrzu.

   0
 3. Co do debaty na temat ul. Żeromskiego;
  I tak zrobi Ordon co mu się spodoba – na co ta debata ? Zrobił sobie na stronie debatę i na jej analizach będzie podejmował decyzję . A może mieszkańcy, którzy tak jak ja nie lubią Ordona i jego strony i nie chcą się wypowiadać na jego wiecach i ankietach, czy będą wysłuchani ? Czy będę za, czy przeciw, Ordon zrobi po swojemu, Wiele razy to robił , więc po co ten cyrk ?
  Ja Ordonie jestem za tą ulicą i twoją rezygnacją !

  0
 4. Może być ten przejazd, ale trzeba położyć tam na stale progi zwalniające, aż dziwne, że projektant tego nie przewidział, cały ten plac jest taki durnowaty, nadaje się tylko na spędy..

  0
 5. Ha HA owsik 03-04-219 r zjadl krawezniki przy gararzach na ul 1 Maja, obiecujac przebudowe, teraz zje ul. Zeromskiego a to zarlok

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here