Ścieżka rowerowa będzie dokończona

12


Ścieżka rowerowa miała prowadzić do Majdanu Królewskiego. Obecnie urywa się na ulicy Alei Zwycięstwa ale jak zapewnia burmistrz już niebawem będzie realizowana na „kolejnych odcinkach”.

W efekcie porozumienia Gminy Nowa Dęba i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie ścieżka rowerowa będzie wykonywana do ulicy Sikorskiego.
Zgodnie z tym porozumieniem gmina przekazała do GDDKiA dokumentację techniczną oraz grunt niezbędny do budowy ścieżki. Obecnie GDDKiA dokonała przetargu na wyłonienie wykonawcy i prace za chwilę się rozpoczną. – informuje Wiesław Ordon i jak dodaje podobnie jest ze ścieżką rowerową z Nowej Dęby (Dębianka) do Tarnowskiej Woli. –Gmina przekazała dokumentację na znaczną część tej trasy. Obecnie GDDKiA również wyłoniła wykonawcę i widać już jego działania (prace geodezyjne). Projekt nie obejmuje 300-metrowego odcinka obejmującego teren przed rzeką Dęba (od strony Dębianki) wraz z mostem na rzece, który jest obecnie w fazie projektowej. Dokumentacja ma być gotowa do połowy przyszłego roku i po jej przekazaniu GDDKiA dokończy projekt. – podaje burmistrz.

/rek

12 KOMENTARZE

  1. Z uporem maniaka zapytowywuję się, jaki jest sens i logika robienia ścieżki rowerowej w obrębie miasta (od ul. Kościuszki do ul. Dąbala) biorąc pod uwagę istniejąca sieć ulic w tym obrebie ?

  2. jeden jedyny sens to taki ,że idą wybory i wszystko przyśpiesza.
    jakby się dało to rzucił by se pawika na to takiego hawta ,wiecie:o

  3. [quote]jeden jedyny sens to taki ,że idą wybory i wszystko przyśpiesza.[/quote]

    Chyba nie do końca, gdyż ten prawie nie używany i porastający trawą pasek od Kościuszki po Zwycięstwa powstał długo przed wyborami;)

  4. Dlaczego burmistrz ulubiony .Prędzej jego córki .ja normalny ;).Wybory to taki czas że coś się dzieje .Naród zyskuje chodniki ,ścieżki rowerowe gdzieś były zapisane a tu nagle się robi .Burmistrz ma chleb a my wygodniejsze miasto :).I żeby nie było to ja do **** 4 lata temu nie wchodziłem i byłem przeciw burmistrzowi z Tarnowskiej Woli ;).Teraz jeżeli nie pojawi się kandydat lepszy będę popierał Ordona .Myślę że Ordon zrobi dla mnie małą czystkę w Urzędzie i powywala na zbity pysk przede wszystkim Zastępcę i związanych z nim ludzi .To żenada totalny brak kompetencji .Prywatnie facet jest spoko ale zawodowo pomysłowy Dobromir bez efektów .A pani Siudym co powiecie ?Dla mnie porażka .Panie Burmistrzu Proszę przetrzepać dywany w Magistracie już pora .ATERAZ CZAS WYMIENIĆ RADNYCH .:)

  5. DQ ! Mądrze radzisz ! Jestem podobnego zdania co ty Drogi Don Quijote ! czas na wielkie sprzątanie w magistracie ! Tylko należałoby (tak jak napisałeś) przetrzepać a nie zamiatać pod dywan !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here