Spadochroniarze wypuścili Strzały

12

05-02-2013

Przeszło tysiąc spadochroniarzy uczestniczy w pierwszym w tym roku szkoleniu poligonowym „czerwonych beretów”. W Nowej Dębie strzelają i uczą się, jak przetrwać w ciężkich warunkach. Po dniu wypełnionym zajęciami maszerują kilkanaście kilometrów w pełnym rynsztunku.

W ubiegłym tygodniu w Nowej Dębie odbyły się strzelania artyleryjsko-rakietowe. Przeciwlotnicy z batalionu dowodzenia odpalili dwie rakiety Strzała (S-2M). Teraz strzelania są prowadzone m.in. z uzbrojonych w wielkokalibrowe karabiny maszynowe hummerów. Z Bielska do Nowej Dęby przyjechało blisko 40 takich pojazdów. Wojskowi trenują strzelania ze wszystkich rodzajów broni, jakimi dysponuje bielska jednostka, m.in. beryli i karabinów maszynowych ukm 2000.

CZYTAJ CAŁOŚĆ NA POLSKA-ZBROJNA.PL


Źródło: Polska-Zbrojna.pl

0

12 KOMENTARZE

 1. A jak się który będzie zastanawiał dzie sooo piniondze na drogi, szpitale i takie tam pierdoły, to przypomnijcie sobie te fajerwerki.

  0
 2. Od 1944 wojsko w Polsce było używane WYŁĄCZNIE do tłumienia ruchów wolnościowych. To tak, jakby krowy same jeszcze płaciły za elektrycznego pastucha

  0
 3. Ten pan to musi być jakimś ekpertem komisji profesorów ds. polityki wojska i militarii i historii Polski i naukii poszechnej powołanej przez Zygmunta Fundament na rzecz poprawiania niedoinformowanych w internecie. Witamy w nasym gronie, panie spod "piątki". (ówaga swroty kszecznosiciowe byuy pisane celowo mauymi literkami)

  0
 4. [b]"… i uczą się, jak przetrwać w ciężkich warunkach…"
  – Czyżby zamknięto wszystkie sklepy z wódą w pobliskich wioskach ? [/b]

  0
 5. Ciąć, rżnąć, wycinać , przecinać i przycinać. Cóż to takiego te 70 lat czekać na następnego dęba, już za chwile za 70 lat będzie taki sam nowy, a to że wówczas możemy mieć coś czego inni nam, a w zasadzie naszym dzieciom "pozazdroszczą" (tu pozytywnie), dęby 140 -letnie nie jest ważne. A przecież można pogodzić i projekt i nowe rozwiązania i ocalenie tych dębów.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here