STAL NOWA DĘBA z Okręgowym Pucharem Polski !!

3

Stal Nowa Dęba pokonała OKS Mokrzyszów Tarnobrzeg 1:1 po dogrywce 4:1 w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola.

W spotkaniu dwóch czwartoligowców prowadzenie objęła w 15 minucie Stal, po strzale głową Piotra Maruta, ale Mokrzyszów, prowadzony przez trenera z Nowej Dęby, Grzegorza Byrkę, doprowadziła do wyrównania w 45 minucie, po uderzeniu Jacka Rożka z pola karnego. Jako że w drugiej połowie bramki już nie padły, potrzebna była dogrywka. W niej skuteczniejsi okazali się nowodębianie, zdobywając aż trzy gole, po trafieniach Tomasza Marka i dwóch Kamila Rębisza.

Organizatorzy prezes Zenon Krówka i sekretarz Edward Chmura postarali się o wzorową oprawę finału. Puchar wręczał prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, a medale za drugie i trzecie miejsce zawodnicy przyjęli z rąk prezydenta miasta Tarnobrzega Norberta Mastalerza, Burmistrza Wiesława Ordona i przedstawicieli władz administracyjnych i samorządowych zainteresowanych gmin. Zawody obserwowało kilkuset kibiców.

4:1 Rębisz 120

Stal: Puzio – Diektiarenko, Dudek, Dudziak, Rachwał, Nowak (46 T. Marek), Sz. Serafin (46 K. Rębisz), K. Serafin, Kowal (45 R. Marek), Urbaniak (110 Kajetan Horodeński), Marut (105 Pogoda)

Mokrzyszów: Wardzała – Prarat, Farian (103 Łuciów), Malicki, Guściora, Haliniak, Rzepiela, W. Bożek (36 Obara, 75 Kościelny), Rożek, Polit, Sołtykiewicz (46 Stępień)

Żółta kartka: Dudek (Stal)
Sędziował: Mariusz Złotek z Gorzyc
Widzów: 300

Puchar zdobyty w finale rozgrywek na szczeblu podokręgu jest historycznym sukcesem naszych piłkarzy, ponieważ od pamiętnego meczu z Wisłą Kraków, nigdy nie znaleźliśmy się nawet w finale tych rozgrywek ! Po 35 latach puchar wraca do Nowej Dęby !

Nasz zespół w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zagra już jutro ( środa 28 maja ) u siebie o godzinie 18:00 z drużyną JKS Jarosław.

W przypadku wygranej naszego zespołu w finale na szczeblu województwa zmierzymy się ze zwycięzcą pary : Stal Rzeszów II – Cosmos Nowotaniec

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do dopingowania naszego zespoły w rozgrywkach Pucharu Polski !