Sukcesy nowodębskich badmintonistów w Przemyślu i Białymstoku

0

Mistrzostwa Polski Trenerów i Instruktorów oraz Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie w Medyce koło Przemyśla

Na Podkarpaciu w miejscowości Medyka koło Przemyśla z udziałem zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały kolejne już Mistrzostwa Polski Trenerów i Instruktorów oraz Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie.

W mistrzostwach tych bardzo dobrze spisał się 57 – letni trener badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio. Wspólnie ze swoim partnerem deblowym Kazimierzem Prędkim (Warszawa) w bardzo dobrym stylu wywalczyli w grze podwójnej mężczyzn w kategorii powyżej 50 lat drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski na 2016 rok. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, debel Adam Bunio / Kazimierz Prędki miał w sumie 132 lata i był najstarszym wiekowo deblem w całej stawce dużo młodszych rywali, tocząc z nimi bardzo zacięte, wyrównane, a co najważniejsze zwycięskie pojedynki.

Tym samym szkoleniowiec badmintonistów z Nowej Dęby dołączył do swoich podopiecznych, jako kolejny medalista zawodów rangi mistrzostw Polski.
To już kolejny medal w bogatej kolekcji trenera badmintonistów z Nowej Dęby z zawodów rangi mistrzostw Polski.

Był to już ostatni jakże udany akord kończącego się sezonu 2015/2016 dla badmintonistów Stali Nowa Dęba, w którym zdobyli dla swojego klubu kolejne medale w zawodach rangi mistrzostw Polski oraz wiele czołowych miejsc na turniejach krajowych i zagranicznych, doskonale promując środowisko Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz MKS Stal Nowa Dęba po całej Polsce oraz poza jej granicami. Teraz czas na zasłużony odpoczynek przed nowym sezonem.

Na zdjęciach: Adam Bunio (Nowa Dęba) i Kazimierz Prędki (Warszawa) wicemistrzowie Polski w grze podwójnej mężczyzn.

52 Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity „Yonex” w badmintonie w Białymstoku

W Białymstoku z udziałem wszystkich najlepszych polskich badmintonistów seniorów rozegrane zostały 52 Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity „Yonex” w badmintonie.

W zawodach tych zadebiutował młody badmintonista Stali Nowa Dęba junior Patryk Kopeć. Jak na debiutanta w najważniejszej badmintonowej imprezie w Polsce w sezonie 2015/2016 spisał się dobrze. W grze mieszanej wspólnie ze swoją nową partnerką mixtową Wiktorią Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa) wywalczyli dobre dziewiąte miejsce. W grze podwójnej mężczyzn wspólnie ze swoim partnerem deblowym Bartoszem Markiewiczem (MLKS Solec Kujawski) uplasowali się na miejscu siedemnastym. Warto nadmienić, że zarówno Patryk, jak i Jego partnerka mixtowa oraz partner deblowy to dopiero juniorzy, a więc wszystko co najlepsze w polskim badmintonie jeszcze przed nimi.

indeks (8)

Na zdjęciu debel kombinowany od prawej strony: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) i Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski)