Sukcesy nowodębskich karateków

1

Nowodębscy karatecy od początku roku odnoszą liczne sukcesy sportowe. Na szczególną uwagę zasługują zwycięstwa Przemysława Wita i Andrzeja Mazurka.

8 marca 2014 r w Sanoku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin. Juniorzy KKK ND startowali w Sanoku. Przemek Wit nieznacznie przegrał ale Dawid Tomczyk w kat. – 60 kg pokonał wszystkich przeciwników zajmując I miejsce. W kat. Młodzików w kata i kumite startowali Damian Kotulski i Andrzej Mazurek . Obaj nasi zawodnicy po dobrych walkach przegrali a w kata Damian zajął V miejsce .Startowało ponad 200 zawodników – 29 klubów z woj. Małopolskiego Świętokrzyskiego i Podkarpacia.

W dniach 14 – 16 luty 2013 odbyło się seminarium, które poprowadził Trener Kadry Ukrainy Shihan Aleksander Kuzmin 5 DAN. W seminarium wzięło udział 25 z 7 Klubów. Tematyką seminarium było kumite i wiele czasu poświęcono na poruszanie się w walce z wykorzystaniem różnorodnych technik.

18 stycznia 2014 r w Hali Politechniki Rzeszowskiej . odbyła się IV edycja Turnieju CARPATHIA CUP. W zmaganiach wzięło udział 235 zawodników z Austrii, Białorusi, Ukrainy, Węgier i Polski, z takich Federacji jak: IFK, Matsushima, Oyama, Seido, Sosai, Shin, Tezuka, Rengokai, Union. Mazurek Andrzej zajął wówczas III miejsce