Sukcesy nowodębskich lekkoatletów

3

Młodzi reprezentanci sekcji lekkiej atletyki klubu „MKS Stal” Nowa Dęba udanie zaprezentowali się w kilku startach w miesiącu wrześniu i październiku, które obfitowały w imprezy biegowe.

Największy sukces odniosła Katarzyna Wojciechowska, która w Warszawie na II Biegu Przyjaźni w gronie 200 startujących kobiet zajęła 3 miejsce w kategorii generalnej kobiet, a zarazem 1 miejsce w kategorii juniorek, na dystansie 5 km. Poza tym Kasia zwyciężyła w Nocnym Ulicznym Biegu Solidarności w Rzeszowie oraz zajęła 3 miejsce w silnie osadzonym Biegu o Puchar Prezydenta Miasta Mielca – w kategorii juniorek młodszych, na dystansie 3km. Sukcesy Kasi są tym bardziej warte podkreślenia, że jest ona jeszcze młodziczką, a mimo to skutecznie rywalizuje ze starszymi, bardziej doświadczonymi zawodniczkami.

Udanie startowali też w swoich kategoriach wiekowych najmłodsi zawodnicy naszego klubu: trzy zwycięstwa odniósł Szymon Zięba : w Nocnym Biegu Solidarności w Rzeszowie, XXX Biegu Siarkowca w Tarnobrzegu oraz Biegu o Puchar Prezydenta Miasta Mielca. Poza tym Michał Karkut wygrał Ogólnopolski Bieg Integracyjny w Klimontowie na 800 m.

W dniu 10.10.2010 r. w Tarnobrzegu odbyły się Biegi „Nadwiślańskie”, gdzie na dystansie 400 m zwyciężył Szymon Zięba, a 6 miejsce zajął Bartosz Trela, zaś w biegu na 1000 m 2 miejsce zdobył Adrian Paź. Na tym samym dystansie w biegu dziewcząt: 3 miejsce zajęła Katarzyna Serafin, 4 – Dagmara Gładysz, 5 – Wiktoria Mytych, 6 – Sandra Tuźnik. W biegu chłopców na 1000 m 4 miejsce zajął Paweł Staszczak.