Sukcesy Stali Nowa Dęba na turnieju w Medyce k/ Przemyśla

0

31-01-2013

Zwycięski marsz po badmintonowych kortach Polski kontynuują młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba. Po sukcesach w Zamościu, Suchedniowie, Łodzi, tym razem znakomicie spisali się na Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych, który rozegrany został w Medyce k/ Przemyśla oraz w Ropczycach, gdzie rywalizowali w Krajowym turnieju Juniorów Młodszych.

W Medyce dominacja nowodębian nie podlegała dyskusji. W grze pojedynczej Dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła utalentowana Natalia Róg, która w pojedynku finałowym pokonała swoją koleżankę klubową Beatę Mycek 2:0 (21:9;21:10). W grze pojedynczej chłopców trzecie miejsce ex aequo zajęli: Rafał Lejko i Patryk Róg (obaj Stal Nowa Dęba). W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczył debel w składzie: Beata Mycek (Stal) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce), który w finale pokonał parę Klaudia Bukowińska / Aleksandra Dudziak (UKS Dubiecko) 2:0 (21:16;21:17). Zdecydowaną dominację w tym turnieju badmintoniści Stali Nowa Dęba potwierdzili w grze mieszanej. Zwyciężyła para: Rafał Lejko / Natalia Róg, pokonując w finale parę: Patryk Róg / Aleksandra Michalczuk 2:0 (21:7;21:17). Na czwartym miejscu uplasował się kolejny mixt Stali: Jakub Suszyński / Dominika Luboch. W sumie w Medyce badmintoniści z Nowej Dęby stawali na podium dla zwycięzców aż siedem razy, w tym trzy razy na jego najwyższym stopniu. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Natalia Róg w tym roku jeszcze nie zeszła z kortu pokonana na turniejach klasyfikacyjnych w singlu, deblu i mixście!

W Ropczycach w swoim Krajowym Turnieju Klasyfikacyjnym rywalizowali natomiast juniorzy młodsi. Dobrze spisała się w nim dwójka chłopców. W grze podwójnej juniorów trzecie miejsce wywalczył debel w składzie; Partyk Kopeć (Stal) /Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg). Warto nadmienić, że obaj zwodnicy to jeszcze młodzicy. Na piątym miejscu uplasował się debel w składzie; Ernest Ścipień (Stal) / Piotr Szałas (MKS Garwolin).