Sukcesy zawodników Stali

4

Katarzyna Wojciechowska brązową medalistką Mistrzostw Polski w biegach górskich.

W dniu 10.04.2010r. na Górze Św. Anny odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim.

Zawodniczka klubu MKS Stal Nowa Dęba Kasia Wojciechowska zdobyła tam brązowy medal w kategorii młodziczek na dystansie 1500m.

Zwyciężyła Karolina Hałas z UKS Zabrze ,zaś drugie miejsce zajęła Aleksandra Krężel z Kłosu Olkusz.

Przez większą część dystansu prowadziła Kasia Wojciechowska ,która na podbiegu starała się zgubić rywalki ale na ostatnich metrach musiała uznać wyższość dwóch rywalek, które dysponują lepszym finiszem.

Trasa biegu przebiegała wśród malowniczych terenów Sanktuarium na Górze Św.Anny i była niezwykle trudna szczególnie na kamienistych zbiegach ze względu na podający deszcz ,który był przyczyną kilku upadków.

Po mistrzostwach Kasia udanie wystartowała w Cracovia Minimaraton, gdzie zwyciężyła w kategorii młodziczek na dystansie 4,2km uzyskując czas 17min 39 sek.

Bieg ten odbył się 23 kwietnia w Krakowie.

Katarzyna Wojciechowska jest mieszkanką Komorowa gmina Majdan Królewski i uczennicą drugiej klasy gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie. Trenerem społecznym zawodniczki jest Bogdan Karkut.

Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym.

W dniu 24.04.2010 r. w Zaniemyślu odbyły się Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym, w których z powodzeniem startował zawodnik sekcji lekkiej atletyki Kamil Piórek, który na dystansie 20 km zajął 10 miejsce z bardzo dobrym czasem 1,26,30. Jest to jego rekord życiowy poprawiony o 2 minuty. Wynik ten daje klasę mistrzowską.

Kamil jest studentem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Studiuje na wydziale Wychowania Fizycznego. Trenerami Kamila są Julian Zięba i Grzegorz Sudoł. Kamila Piórka zobaczymy 12.06.2010r. w Nowej Dębie, gdzie będzie startował na 20 km w Mistrzostwach Polski w Chodzie Sportowym.

Źródło: UMiG (teskt + zdjęcia)