Szpital członkiem Międzynarodowej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie

27

2013-11-21

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie otrzymał certyfikat przynależności do Międzynarodowej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie. Nie jest to pierwsze uznanie dla nowodębskiej lecznicy w zakresie działań podejmowanych na rzecz promocji zdrowia. 21 czerwca 2001 roku, szpital został włączony do Polskiej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie

Nadleśnictwo Nowa Dęba

Celem przewodnim działalności Sieci jest rozpowszechnienie promocji zdrowia w środowisku szpitalnym oraz na obszarze objętym jego działaniami profilaktyczno-terapeutycznymi. Szpitale należące do sieci realizują 5 zadań obligatoryjnych, a także programy własne.
To: włączenie zespołu promocji zdrowia w struktury szpitala, prowadzenie edukacji zdrowotnej, podejmowanie działań na rzecz zdrowego żywienia, działalność antynikotynowa oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym.

Ponadto Szpital Promujący Zdrowie ma za zadanie rozwijać umiejętności pacjentów i ich rodzin w dziedzinie zachowania zdrowia.

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie posiada 8 Oddziałów szpitalnych o łącznej sumie 271 łóżek oraz 36 łóżka w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym i 15 dla noworodków. Ponadto oferuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w 19 poradniach, posiada oddział pomocy doraźnej i poz. oraz dział diagnostyczny (10 pracowni).

PT

Nadleśnictwo Nowa Dęba

27 KOMENTARZE

 1. Słyszałem że mieli zawiesić przy wejściach tabliczki że w tym szpitalu nie bierze się łapówek , a jeśli już ktoś jej zażąda to był podany nr telefonu pod który trzeba dzwonić. Niestety ktoś z "obsługi" oponował.
  Ciekawe czy to niższy personel czy może salowe ???

 2. Panie dyrektorze Tomczyk !

  Podejrzewam, że pan to czyta a jeśli nie to i tak ktoś pana o tym poinformuje. Z oczywistych względów bojąc się o prace muszę zabierać głos anonimowo, bo w tej demokratycznej gminie i demokratycznym państwie można korzystać z wolności słowa o ile wychwala się władze, dyrektorów, starostów itd. Tyle tytułem wstępu. Przechodzę do rzeczy.

  Kiedy zadbasz pan o personel niższego szczebla? Pielęgniarki i salowe to najbardziej poniżana grupa w tym szpitalu. Zarabiają ochłapy a pracują najwięcej gdy lekarz sobie śpi na dyżurze. I dziwicie się że kobiety zmarnowane życiem jak urobione po pachy za grosze a jak proszą o kilka groszy podwyżki to słyszą, że jak się nie podoba to mogą odejść. Czy to prawda, że pan Tomczyk chce być burmistrzem? To ciekawe. Może najpierw rozwiąże pan problemy szpitala i personelu? Niektórzy śmieją się, że te dwa barany przed szpitalem to jakiś symbol i metafora. Z grzeczności nie podejmę się jej rozszyfrowania. Dziękuję za uwagę.

 3. Witam on to czyta i co z tego jak ma wszystkich w du…… parobek PO wiec wszystko jasne ,może tak przeprosi rodzinne pana który w poniedziałek czekał na karetkę 20 min (ul. al. zwycięstwa ) i się nie doczekał i zmarł

 4. Może w końcu ktoś z ZOZ dokładnie przyglądnie się jak wygląda przychodnia w Nowej Dębie,jak pamiętam od lat 70-tych ubiegłego wieku nic się nie zmieniło,poza okablowaniem,które wisi i straszy.
  Te same stare krzesła,podobny kolor lamperii,ciasne korytarze,gabinety lekarskie w większości na 1 pietrze, starszym ludziom ciężko wyjść(alpejska wspinaczka) na piętro, brak windy.Po prostu tragedia,jeszcze relikt PRL.Może decydenci przejadą się do Majdanu i zobaczą jak tam wygląda przychodnia.
  Panowie żenada i wstyd, może w końcu ktoś się obudzi z letargu i ruszy ten temat.
  Radni od kilku lat proponują przeznaczyć środki z budżetu gminy na budowę nowego komisariatu policji a może by tak wybudować nową przychodnię na miarę naszych czasów.
  Jak to widzi radny Marka.O z Ratusza.

 5. Szczerze jest mi niedobrze, gdy czytam czasami komentarze na tej stronie. Wam wiecznie jest źle… ktoś wybije się z tłumu rządzących ignorantów i próbuje zrobić coś dobrego, to zamiast wspierać go w działaniach i kibicować lepiej zmieszać go z błotem. Patrząc na pracę szpitala na prawdę dostrzegam pozytywy, bo trzeba być ślepym żeby ich nie widzieć. Idealnie nigdy nie będzie, ale jest na prawdę dobrze. Ja akurat w przeciwieństwie co do niektórych trzymam kciuki, niech Pan się nie przejmuje docinkami zakompleksionych anonimów i robi swoje. Powodzenia.

 6. #12
  Znakiem tego zyjesz człowieku w zapyziałej komunie rusz du…pe i zobacz jak wygląda opieka społeczna gdzie indziej – nie bądź śmieszny

 7. Rozumiem, że jesteś taki Obieżyświat i masz tak ogromną wiedzę na temat pracy szpitala. Jak wszyscy tutaj. Masz rację, moja d…. raczej nie opuszcza "zapyziałej komuny" i właśnie dlatego potrafię dostrzec różnicę między tym, co jeszcze niedawno działo się z naszym szpitalem (czyli nic się nie działo), a jak to wygląda teraz. Nie porównuj szpitali z innych miast, porównaj to co było w naszym kilka lat temu. Poprawa jest, powoli ten śmieszny szpital zaczyna wychodzić z dołka. Czego oczekujesz? Że przyjdzie dobra wróżka, machnie różdżką i wszystko będzie pięknie? Zmiany następują powoli, tak to działa, cudów nie ma. Ale oczywiście "znawcom" we wszystkich dziedzinach wiecznie będzie źle.

 8. Facet płacimy podatki zusy i tem podobne akie same jak w Warszawie a cy my gorsi jesteśmy .Jesteś zapyziałem śmierdzielem i to ci wystarczy żeby zdechnąć w norce .Co to medycyna nawet nie słyszałeś

 9. [quote][/quote]
  Zapomniałeś(aś) dodać, że idą jeszcze na dyżury kontraktowe lekarzy z Mielca, Stalowej Woli, Tarnobrzega i cholerka wie skąd jeszcze:o

 10. #16 obawiam się ,że mijasz się z prawdą.Wysokość wynagrodzenia (patrz – podatki) Praca (ta sama!)inaczej kosztuje w Wolsce podkarpackiej inaczej w zaqchodniopomorskim. :|

 11. Ciesz się, że chcą tu przyjeżdżać. Przynajmniej ma kto leczyć. Ciekawe co byście gadali gdyby zlikwidowano ten szpital i trzeba by jeździć do Tarnobrzega lub gdzie indziej?

 12. Przychodnia Zdrowia nie należy do "ZOZ" to własność miasta i gminy , a gabinety które tam są – to są prywatne gabinety lekarskie nie mające nic wspólnego z szpitalem (nie podlegają dyrekcji szpitala). Więc z pretensjami #9 to do naszego sołtysa (czytaj burmistrza).

 13. byłam w ńowej ebie i powinnam wziąć zastrzyk. przechodząc koło przychodni weszłam i chcialam spytać spotkanego …. lekarza gdzie mogę go wykonać. wysoki lekarz nie dał dojść do głosu krzycząc ja teraz mogę być w Ameryce.Bez komentarza.

 14. W tym szpitalu pielęgniarka i salowa to jak stołek na wyposażeniu…nikt się z nami nie liczy.Prosimy o podwyżki ,ale słyszymy że inwestycje są ważniejsze!!! Kiedy to się wreszcie zmieni,bo już mamy dość !

 15. [quote]Zarabiają ochłapy a pracują najwięcej gdy lekarz sobie śpi na dyżurze[/quote] na taki argument – każdy lekarz w duchu pomyśli – jak byliście na imrezach a ja wkuwałem po nocach przewód pokarmowy i jelita inne.Lekarz powinin zarabiać naprawdę porządne pieniądze!Koniec Kropa.Personel powinien zarabiać godnie – nie jakiś obecny shit..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here