Szpital z roku na rok staje się lepszy!

25

07-02-2013

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie od kilku lat prężnie się rozwija inwestując w infrastrukturę, sprzęt medyczny i kadrę lekarską. Rok 2012 pod tym względem był bardzo udany.

Zakończono przebudowę dolnej części budynku nr 2 (Oddział Chorób Wewnętrznych i Oddział Gruźlicy i Chorób Płuc), w ramach, której została zmodernizowana bakteriologia oraz pracownia RTG. Utworzono pracownię tomografii komputerowej wyposażając ją w specjalistyczny sprzęt, na którym wykonywane są badania pacjentów nowodębskiego szpitala. Wcześniej, aby wykonać takie badanie pacjent był przewożony do innych placówek wyposażonych w tomograf komputerowy. Należy również wspomnieć o zakupie nowoczesnej aparatury do badań endoskopowych oraz modernizacji aparatów RTG polegającej na wyposażeniu stanowisk w urządzenia do cyfrowej obróbki zdjęć. Ważną inwestycją poczynioną w ubiegłym roku było wykonanie chodników spacerowych i ławeczek, dzięki czemu pobyt w szpitalu dla pacjentów i odwiedzających stał się dużo przyjemniejszy.

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie wzbogacił swoją kadrę o specjalistów kilku dziedzin, między innymi kardiologii, gastroenterologii oraz dwóch specjalistów z dziedziny endokrynologii, pozwoliło to na poprawę dostępności świadczonych usług. Ponadto priorytetem jest również pomaganie lekarzom w ciągłym podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. W ostatnim czasie tytuł specjalisty chirurgii ogólnej z wynikiem bardzo dobrym uzyskał lekarz nowodębskiej lecznicy. W najbliższym czasie grono lekarzy specjalistów poszerzy się o kolejnego, tym razem w dziedzinie neurologii, który to wesprze pracę poradni neurologicznej nowodębskiego szpitala. Oddział Chorób Wewnętrznych również zyskał nową kadrę lekarską.

Z danych statystycznych szpitala wynika, że w 2012 r. hospitalizowano rekordową liczbę 8 633 pacjentów, tj o prawie pół tysiąca więcej niż w roku ubiegłym. W poradniach specjalistycznych działających przy szpitalu udzielono 33 036 porad lekarskich tj. o trzy tysiące więcej od wykonania w roku poprzednim, wykonano 1 166 zabiegów operacyjnych, przeprowadzono 37 572 zabiegi fizjoterapeutyczne. W pracowni endoskopowej wykonano 956 badań zaś ratownictwo medyczne wyjeżdżało 833 razy. Na oddziale ginekologiczno-położniczym rodziło 70 kobiet więcej niż w roku poprzednim. Dzięki rozwojowi i modernizacji oddziałów planowane jest w przyszłości zwiększenie liczby świadczeń.

-Pomimo tak wielu prowadzonych inwestycji i tych już zakończonych Szpital Powiatowy w Nowej Dębie nadal się rozwija. Już w tym roku po generalnej przebudowie do użytku oddano kuchnię szpitalną oraz wejście główne do budynku nr 2. Czynione są starania, aby w przyszłości w miejscu po byłym hotelu dla pielęgniarek (tzw. DW) powstał obiekt czterokondygnacyjny, w którym m.in. przeniesiony zostanie Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz poradnie specjalistyczne. Obecnie podpisywane są umowy na rozbudowę budynku nr 2 o przedział klatkowo-windowy z gabinetami lekarskimi i sanitarnymi. Planowana jest również, kompleksowa modernizacja instalacji i sieci wodnej na terenie szpitala. Jednym z głównych etapów tej inwestycji będzie budowa rezerwowego źródła zaopatrzenia w wodę. Ponadto ciągle obserwujemy stały wzrost zapotrzebowania na leczenie psychiatryczne, dlatego też już w tym roku Oddział Psychiatryczny zostanie rozbudowany o 18 łóżek – mówi Bogdan Tomczyk Dyrektor SPZZOZ w Nowej Dębie.

BC

0

25 KOMENTARZE

 1. Same superlatywy,to dlaczego ludzie tak masowo w ostatnich tygodniach umieraja ?,czyzby sie wystraszyli tej nowoczesnosci B)

  0
 2. [quote]Same superlatywy,to dlaczego ludzie tak masowo w ostatnich tygodniach umieraja ?,czyzby sie wystraszyli tej nowoczesnosci [/quote]

  Spytaj się swojego burmistrza i jego wesołej trupy w Radzie Gminy dlaczego mieszkańcy stąd uciekają i wyjeżdżają a ci co zostali to umierają… Może ze powie Ci, że ze starości. Ale zapytaj. W końcu od tutaj rządzi.

  0
 3. Miło czytać. a nie – Upadek,Likwidują,Zamykają .

  ps :Osiemnaście łóżek dla ''wesoło mi '' ?
  Hmm… to przesada!
  Chociaż nie.. Akuratny będzie! W sam raz! Płaci = wymaga.
  Przepraszam nie mogłem się powstrzymać;)

  0
 4. Do wcześniejszego tematu. Jakie stracone pieniądze??? W tamtym roku kiedy odśnieżała firma z Tarnobrzega było o wiele wiele lepiej odśnieżane niż obecnie. Tyle robiliście szumu tyle tyłków obrobiono zupełnie niepotrzebnie!!! Dzisiaj kiedy odśnieża MPGK jest niby lepiej??? nie jest!!! JEST O WIELE GORZEJ!!! Obserwujemy tą sytuację już od dłuższego czasu!!!! MPGK w odśnieżaniu nie doruwnuje ASIE!!!

  0
 5. #8,#9 – pamięć jest zawodna.. A zima zimie zimna zimnem.Admin pewno ma posty zarchiwizowane jaki jęk był ad 2012.
  sorry za ot.

  0
 6. Tak tak to dlaczego w Tarnobrzegu narzekają i mają już dość ASY!!!
  Chyba że jesteś traktorzystą C-360 to rozumiem.

  0
 7. Jakby w tamtym roku była taka zima jak w tym to by Dęba się udusiła w śniegu. Prezydent TBG nakłada na ASE kary bo tak lipnie odśnieżają. Myśli ktoś, że martwili by się Dębą???

  I jak to jest, że w tamtym roku Wiesiek Ordon mówił, że się nie da a jednak okazuje że się dało. Winił EMPGIEK a chyba sam okazał się winny braku wiedzy!!!!!

  0
 8. Dobrze, że ASA już nie odśnieża. Skoro olali Tarnobrzeg, że prezydent aż musi kary na nich nakładać to Dębę olali by całkowicie.

  0
 9. Priorytetem jest pomoc lekarzom a o pozostałej kadrze to zapomniano.Przecież lekarz jest najważniejszy i za mało zarabia.Co tam-pozostały personel odwali czarną robotę.

  0
 10. do #17 popatrz na wpis "bola" (#3) znajdziesz odpowiedź. Jak ma być inaczej skoro społeczeństwo to coraz starsi ludzie.

  0
 11. Nasz Samorzad wsparl w budzecie szpital kwota 50 tys.a klub ratusz glosowal przeciwko budzetowi de fakto widocznie nie podobala im sie ta pozycja :|

  0
 12. Zawsze było 100 tysięcy dla szpitala!!! Dlaczego tylko 50 tys???. Ordon i jego ludzie obcięli kasę dla szpitala bo chyba poszło na szatnie do tarnowskiej woli. Ja też uważam że jestem za szpitalem a nie szatnią w tarnowskiej woli i też bym zagłosował przeciw.

  0
 13. # 21 możesz skomentować słowa :
  @ wesoły_baca?
  Cyt:
  Zawsze było 100 tysięcy dla szpitala!!! Dlaczego tylko 50 tys???. Ordon i jego ludzie obcięli kasę dla szpitala bo chyba poszło na szatnie do tarnowskiej woli. Ja też uważam że jestem za szpitalem a nie szatnią w tarnowskiej woli i też bym zagłosował przeciw.
  ?

  0
 14. Wystarczy poleżeć jeden dzień w tym przybytku w grajdole zwanym szpitalem a opinię o nim ma się tylko jedną. Dlaczego w Kolbuszowej albo w Rzeszowie po wizycie u lekarza /nie prywatnej/ lekarz potrafi pożegnać się z pacjentem podając mu dłoń a u nas to ani do widzenia ani pocałuj mnie w D … Na polanie lekarzowiny uważają się za coś lepszego choć bezwstydnie wyciągają swe łapska po łapówki. Jak nie dasz przejdzie obok łóżka nawet nie spojrzywszy na delikwenta , ale w kościele w pierwszej ławce siedzi , witraż zafunduje , bo łatwo wydać pieniądze nie z wypłaty a z pozyskania z łapówek. Jakie by były tu komentarze jest niezbitym faktem że ci pseudolekarzowiny u nas bezwstydnie uprawiają ten proceder , a co gorsza nie wstydzą się tego , to mnie u nich przeraża , w końcu mają się za ludzi wykształconych. O umiejętnościach lepiej wspominał już nie będe …

  0
 15. Taaaaaa, lepszy w wykańczaniu ludzi! Świetnie autor tego tekstu pochwalnego nazwał ten przybytek "lecznicą"!Czasami pieski i kotki mają lepszą opiekę… Kadra szkolona chyba w poprzednim stuleciu (bo o nowoczesnych metodach leczenia można dowiedzieć się więcej z internetu lub od Dr Hausa, nie wspominając o rozpoznawaniu wcale nieskomplikowanych chorób).Autor pieje na temat nowoczesnego sprzętu itp ****ereli, a wystarczy wejść do łazienki i odechciewa się wszystkiego (nawet tego z czym się przyszło). Szkoda zachodu, lepiej zainwestować w cmentarz…

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here