Teatr BAJDUREK w Szpitalu Powiatowym

1

22-03-2013


Teatr Dziecięcy „Bajdurek” działający przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie pod opieką instruktora pani Ewy Kieliszek wystąpił w dniu 21.03.2013r. dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo Leczniczego Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

Teatr ten skupia dzieci w wieku 8-10 lat. Dzieci wykonują przede wszystkim ćwiczenia z kultury żywego słowa (ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe, głosu) oraz zabawy ruchowo-pantomimiczne.

Podczas występu dzieci zaprezentowały przedstawienie „Aniołek w klatce”. Tytułowy aniołek został porwany i zamknięty w klatce przez rodzinę diabłów wraz z czwórką małych diablątek. Diabełki chciały sprawić, aby aniołek stał się niedobry, ale w efekcie, dobro zwyciężyło i to małe urwisy zaczęły postępować jak aniołki.

Wszyscy byli pod wrażeniem umiejętności aktorskich dzieci i ich wspaniałych kostiumów. Nie obyło się bez wzruszeń i gromkich braw dla dzieci i opiekuna grupy. Młodzi aktorzy za swój występ zostali wynagrodzeni słodyczami. Szpital Powiatowy w Nowej Dębie stara się cyklicznie organizować tego typu imprezy w celu zapewnienia pacjentom miłego i urozmaiconego pobytu.

BC

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here