Termomodernizacja SOK zakończona

34

Samorządowy Ośrodek Kultury już zyskał docieplenie i nową szatę zewnętrzną. Konsorcjum firm: Lider – Invest Development sp. z o.o. Członek konsorcjum: Elektromontaż Rzeszów S.A., ul. Sienkiewicza 42, 39-300 Mielec dokonało niezbędnych robót za kwotę 1.499.785,80zł.

W ramach przeprowadzonej termomodernizacji między innymi ocieplono budynek od fundamentów aż po dach (z dachem włącznie), wymieniono instalację c.o, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową oraz zmieniono system ogrzewania. Dodatkowo wykonano na nowo blacharkę, orynnowanie i instalację odgromową. Przed wejściem budynek zyskał nową szklaną fasadę z drzwiami automatycznymi oraz windę dla niepełnosprawnych.


30 września komisja odbiorowa dokonała częściowego odbioru inwestycji. Odbiorem objęte były tylko te elementy, które były przedmiotem wniosku o dofinansowanie termomodernizacji ze środków Unii Europejskiej. Nadal będą kontynuowane prace w zakresie przebudowy, które wg umowy mają zostać ukończone do 30.09.2011r. W dalszych pracach zostanie wymieniona instalacja wod-kan, elektryczna, p.poż., wykonana instalacja logiczna komputerowa. Zostanie przeprowadzony kompleksowy remont wszystkich pomieszczeń a sala widowiskowa zyska nową kinotechnikę, oświetlenie sceniczne i nagłośnienie. Wewnątrz pojawi się również winda dla niepełnosprawnych umożliwiająca im korzystanie z całego obiektu.


Przypomnijmy, że termomodernizacja SOK jest jedną z czterech, które są przedmiotem projektu pt. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Nowej Dębie”, dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego. Kolejne budynki, które zostaną zmodernizowane to Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Szkoła podstawowa Nr 2 oraz Przedszkole Nr 5. Kwota dofinansowania to 1.415.554,58zł.

UMiG

0

34 KOMENTARZE

 1. Budynek nabiera pięknego wyglądu a tu zaczyna się krytyka.
  Może tym nie zadowolonym wypada postawić latrynę polową.
  Panie burmistrzu jak pan tym z osiedla coś zrobisz ,to w ich odczuciu żle zrobisz.Może nic im nie robić jak za poprzednich burmistrzów.

  0
 2. za 6,5 miliona to mozna wybudowac nowy budynek o wiele bardziej funkcjonalny i nowoczesny, basen kosztowal 12 mln a tu tylko i az "remont"

  wg mnie to jest niegospodarnosc

  0
 3. Dla mnie to nie gospodarność wydać tyle forsy na remont.
  Ten kto to popiera albo dostał w łapę ,jest bratem Wieśka albo jego zastępcą lub dwa naraz !!! :)

  0
 4. Muszę przyznać, że super wygląda! Jedynie mozaiki żal… ktoś wie co się z nią stało? może da się to jakoś odzyskać?
  W każdym razie budynek wygląda ciekawie i nowocześnie, ale nie razi w oczy, co jest ogromnym plusem! Świetnie! :)

  0
 5. Positive – zgadzam się z tobą dla mnie również to niegospodarność!!! za taką kwotę , która idzie na remont można wybudować o wiele ładniejszy i funkcjonalniejszy budynek SOK-u, zapytaj którego kolwiek pracownika SOK-u jak ograniczone jest to miejsce a teraz będzie nadal ograniczone tyle że za 6 mln zł. TO SIĘ NAZYWA MARNOWANIE FUNDUSZY SPOŁECZNYCH :@
  Dziękuje
  Mieszkaniec

  0
 6. [quote]Panie burmistrzu jak pan tym z osiedla coś zrobisz ,to w ich odczuciu żle zrobisz.[/quote]

  Taaa. Wziął łopatę i zrobił? Co to za tekst? Każdy gimnazjalista potrafi wydawać nie swoje pieniądze. 6,5 miliona za remont. BRAWO! ŚWIETNY GOSPODARZ! WSPANIAŁY NEGOCJATOR! "TYLKO" 6,5 MILIONA[b] ZA REMONT[/b]! To nic, że nowy bydynek można postawic

  0
 7. To są jakieś żarty 6,5 mln zł za remont, można postawić za takie pieniądze bibliotekę z czytelnią piękny budynek SOK-u a tak mamy remont starej budy , którą znowu za 10 lat trzeba będzie remontować.
  Można to porównać do remontu starej chaty i zrobienie z tego pałacu. To są żarty a nie gospodarzenie finansami publicznymi:o:@:o

  0
 8. Tylko mozaiki żal …obawiam się że Państwa wycena nowego budynku tego typu jest strasznie zaniżona.Tu może nie tak tanio za remont, ale szybko i przed wyborami.A o to chodziło.;)

  0
 9. "Remont za 6,5 miliona. Powtarzam REMONT a nie budowa nowego. Tak się robi interesy w samorządach " …….
  Ciekaw jestem o jaki interes ci chodzi ? Jak dobrze pamiętam 6,5mln zł wyszło po przetargu , więc zanim coś napiszecie to zobaczcie jakie zadania są tam ujęte, a nie pastwicie się nad tym burmistrzem .Ale zbliżają się wybory więc trzeba troszkę pojeżdzić po władzy . Nikt wam internetowym krytykantom nie dogodzi !!!!

  0
 10. tylko che zwrócić uwagę że 6,5 mln to za wszystkie budynki w ramach projektu: sok, mops , przedszkole i SP 2 – tak więć chyba ktoś tu sieje nieprawdę, coś usłyszał tylko nie wie co dokładnie

  0
 11. to się tylko nazywa 'remontem'.
  tak naprawdę to budują ten dom kultury od podstaw.
  muszą zmienić, bo był budowany starym stylem i nie spełnia wymogów UE… xD

  0
 12. ..Hmmmm taki [b]remont[/b] , ZA TAKĄ [b]KASĘ[/b] to i Moim zdaniem [b]COŚ NIE TAK!!![/b] ale weźmy pod UWAGĘ że nowe wybory i co niektóre TABORETY wypadną z pod TYŁECZKA a więc może i trzeba było coś ZAKOMBINOWAĆ…!!! :( Pozdro!!! Drutek ;0)

  0
 13. Zanim coś z komentujecie to dobrze przeczytajcie , bo głowa boli od niektórych głupich i dziwnych wpisów. Jak tak dużo wiecie to skierujcie sprawę do odpowiednich organów ścigania niech się zajmą tymi którzy według was tak strasznie kombinują. Panie "inspektorze Drurek" to działania !!!!!!!!!!!

  0
 14. Rok temu byłoby za wcześnie, dwa lata temu nie ten styropian, w 2007 nierdzewki nie kładziono na balustrady, itd.
  A może lepiej by się rozsypał!
  Gdzieś podziało swój trefnisi dow****??? Tylko na kiełabsę wyborczą cię stać?

  0
 15. WIECIE CO WSTYDZILIBYŚCIE SIĘ !!! CO SIĘ ZROBI W TEJ NOWEJ DĘBIE TO ZAWSZE ŻLE,NAWET NIE ZDAJECIE SOBIE SPRAWY KTO MOŻE CZYTAĆ TE WASZE KOMENTARZE PEŁNE OBELG I HAMSTWA. JAK KOMUŚ COŚ NIE PASUJE TO NIECH SIĘ WYPROWADZI Z NOWEJ DĘBY LUB GMINY. NIC NIE UMIECIE DOCENIC, NAJLEPIEJ TO POSTAWIC BUDE Z PIWEM I TYLE. TRZEBA DOCENIAĆ TO CO JEST I STARAĆ SIĘ BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ. NIECH NIKT NIE ŻYGA NA DRUGIEGO BO KIEDYS TO SIĘ ODWRÓCI I W TEDY BĘDZIECIE MIEĆ BIDE. WSTYD!!!!
  A CO DO SOK-U TO ROBI SIEPIEKNIE,OBY WIĘCEJ BLOKÓW I INSTYTUCJI TAK ODMIENIAĆ.
  POZDRAWIAM

  0
 16. Mozaiki jeno żal..
  Katowicki Spodek też po barbarzyńsku- traktują -sterop MODERNIZACJA Q.Mać na szaro malują..Brutalistyczna architektura dworca pkp się zmieni w ''cośtam – cośtam'' jak w pkp Kra/kał.. – duży sklep z pociągami na peronach 3-5…

  0
 17. za 8O lat – może , demontując elewacje ze STEROPU.. he,he – odkryją mozaikę.. Nie przymierzając -Bruno S.''sklepy cynamonowe'' i inne… się
  kłania – chichot historii .. Chyba,że [b][size=16]termoizolując – zdewastowali[/size][/b]:o:o:o:o:o

  0
 18. Były wpisy na temat wadliwości robót wykonywanych na tym obiekcie, które są obecnie zasypane ziemią. Temat ten jest przykrywany zachwytem i euforią na temat wystroju zewnętrznego. Dlaczego Władza do komisji odbiorowej nie deleguje jakiegoś fachowca z zewnątrz, niezależnego od inwestora i wykonawcy ;)

  0
 19. "Zabrania się zabraniać" ten napis wyryty jakimś rylcem na elewacji domku kultury pamiętam od zawsze. Szkoda że go tam już nie będzie <— zrobi się nowy ;D

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here