TURBO BANDA DAŁA Z SIEBIE WSZYSTKO

40

Przedostatnia kolejka jesiennej rundy Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej nie przyniosła niespodzianek. Podobnie jak w zeszłym tygodniu wygrali faworyci.

Oczywiście należy podkreślić, że brak niespodzianek nie oznacza braku emocji bo tych było co niemiara zwłaszcza w pojedynku kolejki pomiędzy Dezametem a Turbo Bandą (o tym meczu w dalszej części tekstu) . Zacznijmy od początku.

W pierwszym meczu drużyna Damiana Diektiarenki (Media Tel) stanęła w szranki z piłkarzami z UFO Patrolu. Pierwsza bramka wpadła w 5 minucie spotkania. Jej strzelcem okazał się Michał Długosz (Media). 3 minuty później piękny strzał oddał Tomasz Diektiarenko (Media) jednak piłka uderzyła w spojenie. Gola na 2:0 zdobył w 13″ gry Łukasz Milanowski a 60 sekund później drugą bramkę zdobył „Longer”. Wynik do przerwy: 3:0. W drugiej minucie drugiej połowy po wślizgu w polu karnym sędziowie podyktowali rzut karny dla biało czerwonych. Okazji do zwiększenia przewagi nie wykorzystał Kacper Horodeński (piłka trafiła w słupek). Kolejny rzut karny został podyktowany w 37″. Bramkarz UFO, M. Tomczyk obronił strzał „Milana”. Wynik spotkania na 4:0 ustanowił w 39″ gry Tomasz Diektiarenko.

W meczu pomiędzy SUPERPARTIĄ a PUBEM 79 padło 7 bramek. Superpartia z pierwszym gwizdkiem ruszyła do ataku. W 4″ Rafał Szela (S) oddał bardzo ładny i mocny strzał z dystansu lecz nie zaskoczył on Igora Pacholca (P79). Kontratak barowiczów zakończył się bramką strzeloną przez Kajetana Horodeńskiego (1:0). Rafał Szela „odgryzł się” 5 minut później strzelając wyrównującego gola. W ciągu kilkudziesięciu sekund kibice mogli obejrzeć błyskawiczną odpowiedź Kajetana który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu (2:1). Pierwsza faza gry zakończyła się wynikiem 3:1 (13″- Dawid Zawrotniak). W 33″ po samotnym rajdzie Kajetana Horodeńskiego na tablicy wyników pojawia się 4:1. 60 sekund później wynik ten zmienia się na 4:2 ( samobój ). Dwie minuty przez końcem spotkania Michał Żmuda ustanawia ostateczny wynik meczu na 5:2.

TRANS KOŁODZIEJE po raz kolejny grali mecz w składzie 5 osobowym. Wprawdzie udało im się stworzyć kilka ciekawych akcji jednak brakowało wykończenia. Za to dużą skutecznością wykazali się piłkarze STREFY 11. Już w pierwszych minutach gry dwie bramki dla zielonych zdobył Paweł Nowak. Strefa bezwzględnie dyktowała warunki gry strzelając kolejne gole. Na szczególne uznanie zasługują te wypracowane przez Andrzeja Wilka (21″- na 5:0) i Grzegorza Wilka (26″ na 8:0). Kołodzieje zdobyli w tym meczu dwie bramki w 27 i 28 minucie gry. Wynik spotkania 2: 13 (wygrywa Stefa).

W kolejnym pojedynku naprzeciwko siebie stanęły drużyny TYTAN i FB DESIGN. Początek gry należał do Tytanów którzy bez problemu przedzierali się przez obrońców FBD. Bramkę Łukasza Winiarskego atakowali kolejno Michał Smalera, Jakub Szyszka i Łukasz Rachwał. Żadnemu z nich nie udało się zdobyć bramki. Przełamanie załogi FBD nastąpiło w 5 minucie po bramce Pawła Adamczyka. Ten sam zawodnik w kolejnych 60 sekundach zdobył kolejnego gola. W 7 minucie na 3:0 podwyższa Tomasz Wolan. W 14 minucie gola dla Tytanu zdobywa Michał Smalera. Kontrowersje wzbudziły wydarzenia mające miejsce w 19 minucie gry kiedy to sędziowie nie uznali za ważną bramki zdobytej przez jednego z graczy Tytanu. W tej samej minucie nastąpił kontratak FBD i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:1. Regulamin NALP opiera się na zasadach futsalu które stanowią, że bramka jest zdobyta, gdy piłka całym swym obwodem przekroczy linię bramkową pomiędzy słupkami bramkowymi i poprzeczką. Poniżej zamieszczamy ilustracje obrazującą kiedy bramka jest uznawana przez arbitrów:

Zdaniem sędziów w 19 minucie piłka nie przekroczyła całym swym obwodem linii.
W drugiej połowie padło jeszcze 6 goli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny FB Design 7 do 4.

Największe poruszenie na trybunach wzbudził najciekawszy mecz kolejki DEZAMETU z TURBO BANDĄ. Zawodnicy TB walczyli jak lwy. Kibice byli świadkami olbrzymiego zaangażowania drużyny Krzysztofa Lewickiego.Pierwsze 10 minut spotkania to ciągła walka pomarańczowych o pokonanie obrony Dezametu i zdobycie gola. Dezamet „grał swoje” spokojnie wyczekując możliwości kontrataku. Ta pojawiła się w 10 minucie spotkania i wykorzystał ją Andrzej Dudziak. Ten sam zawodnik 3 minuty później podwyższa przewagę na 2:0. Takim wynikiem kończy się również pierwsza połowa. Gdyby o punktach decydowała liczba kibiców mecz wygraliby piłkarze grający w pomarańczowych strojach, których fani bezapelacyjnie dominowali na trybunach wspierając swoich chłopaków gorącym dopingiem. Jednak w piłce nożnej liczą się bramki, a te w tym spotkaniu strzelali tylko zawodnicy Dezametu (32″- Białek, 33″- Bednarski). Mecz zakończył się wynikiem 4:0 ale obu drużynom należy się uznanie za piękny sportowy spektakl.

Ogromne podziękowania kierujemy pod adresem naszych sponsorów bez których rozgrywki NALPu nie mogłyby się odbyć. Są to: