Turniej seniorów i juniorów młodszych w badmintonie w Ropczycach

4

21-02-2012

W Ropczycach rozegrany został kolejny w tym sezonie Krajowy Turniej Seniorów i Juniorów Młodszych w badmintonie. Dobrze spisali się w nim reprezentanci Stali Nowa Dęba.

W kategorii seniorów dobry występ zanotowała na swoim koncie Izabela Tomczyk (Stal), która w grze podwójnej kobiet wspólnie z Martyną Personą (MKS Orlicz Suchedniów) wywalczyła drugie miejsce, ulegając w finale deblowi Anna Moskal / Kinga Stefańska (UKS Orbitek Straszęcin) po zaciętym pojedynku 1:2 (13 :21;23:21;15:21). W grze mieszanej wspólnie z Filipem Przyjemskim (MKS Orlicz Suchedniów) wywalczyli również drugie miejsce, ulegając w finale po zaciętym pojedynku parze Sebastian Sado (UKS Sokół Ropczyce) / Kinga Stefańska (UKS Orbitek Straszęcin) 0:2 (22:24;19:21).

W kategorii juniorów młodszych bardzo dobra postawa dwójki utalentowanych juniorów młodszych Stali: Patryka Kopcia i Ernesta Ścipienia. W grze podwójnej chłopców wywalczyli pierwsze miejsce, pokonując w finale debel Konrad Płoch / Paweł Kopański (UKS Start Widełka) 2:1 (18:21;21:15;21:13). W grze mieszanej mixt Patryk Kopeć (Stal) / Magdalena Machnik (UKS Orbitek Straszęcin) wywalczył miejsce drugie, ulegając w finale znacznie starszej i bardziej doświadczonej parze Rafał Gurga (UKS Orbitek Straszęcin) / Joanna Stanisz (UKS Sokół Ropczyce) 0:2 (12:21;13:21). Na podkreślenie zasługuje fakt, że obaj pierwszy sezon występują w tej kategorii wiekowej i wszystko co najlepsze, jeszcze przed nimi.