[TV TARNOBRZEG] Gość Tygodnia – Bogdan Tomczyk

66

12-05-2012Gość Tygodnia – Bogdan Tomczyk, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie

ŹRÓDŁO: Miejska Telewizja Tarnobrzeg

src=”http://infonowadeba.pl/images/informacjaporadnie.jpg” style=”margin:5px” />

0

66 KOMENTARZE

 1. Facetowi coś się pokiełbasiło najpierw nie ma kasy na żaluzje i parawan dla umierającego człowieka,a tu telebim, fontannę i wypoczynek szykuje .Panie Pośle Pluta w pierwszej kolejności szpital ma leczyć,przekaż Pan swojemu koledze.Tę cenną uwagę proszę.

  0
 2. Oddział wewnętrzny to porażka na całej lini, moja mama jak tam przebywała musiała sama chodzić do pielęgniarek by jej odpiąć kroplówkę, mając 75 lat, opieka pacjenta tam jest na najniższym poziomie

  0
 3. polityka to tarzanie się w błocie
  a tobie Bogdan dobre błoto za zasługi dali
  wewnętrzny to weterynaryjny, w krajach pierwszego świata zwierz ma lepiej
  byłem widziałem
  prócz lekarzy z wewnętrznego znam jeszcze dwa zwierzątka, które są bez serca

  0
 4. #2 J,wzywasz posla plute ,poczytaj wpisy na ECHU DNIA jak PO nim jada za USTAWE EMERYTALNA ,a on tlumaczy jaki to byl biedny bo go zmusili glosowac za a byl przeciw:|

  0
 5. Sytuacje w tej instytucji dobrze obrazuje peerelowskie czerwono-pomarańczowe kanapy oraz tapicerka na drzwiach chyba jakiegos gabinetu,,,

  0
 6. oprócz lekarzy na wewnętrznym niech zatrudnią lepiej wychowany personel,może np.z Ukrainy albo innego państwa jeśli w Polsce nie można znaleźć wychowanych jak trzeba pielęgniarek i kupcie lekarzom kitle bez kieszeni

  0
 7. Tak, pan poseł jest teraz bardzo biedny…. Bo to kierownictwo POkierowało jego ręką przy maszynie do głosowania…

  0
 8. Radny nie wstawi tematu o emeryturach bo by stracil prace , ale moze poda choc sandaze , parti MARYSI czy ida jej do gory a komu spadaja na leb i szyje:|no i co z ta awaria na MICKIEWICZA byla czy nie bo zdjecia tak i artykul tak sugerowaly ?????????????

  0
 9. O pijanym pośle PiS też nie wstawił… może dlatego, że to portal LOKALNY a nie OGÓLNOPOLSKI. Dodam, że o zderzeniu dwóch samolotów w Kanadzie też na info nie ma ani słowa. A jeśli mówiśz o partii pani Marysi to którą masz na myśli? Te co była przed 89 rokiem czy te co już po zmianie systemu powstała? Partia jak rękawiczki. W zależności od SEZONU się zmienia.. hłe hłe hłe

  0
 10. PO i PiS, SLD i PSL, Palikot również. Dla mnie to jedna banda. Mam dość partiokracji dlatego jestem za jednomandatowymi okręgami wyborczymi do sejmu. PiS przyjął traktat lizboński, PO złożyła hołd berliński. Polska nie wolno kupczyć. Co z tego, że jedni mają bardziej patriotyczną retorykę skoro oddali Polskę pod kuratele niemiecką głosując za traktaktem lizbońskim. Hańba.

  0
 11. O ile mi wiadomo to jest procedura, która mówi o wdrażaniu rodzin i pacjentów w proces leczenia i pielęgnowania, a nie oddania chorego z domu i ma się spokój. Może ci, którzy tak sądzą powinni zajrzeć w okresie wakacyjnym na oddział wewn. i sprawdzić jak rodziny w tym czasie wspaniale opiekują się ukochanymi rodzicami i jak łatwo pozbywają się ich z domu.

  0
 12. Jestes za okregami jednomandatowymi ?wyjales mi to z serca ale tego sie nie doczekamy bo choc PO przed wyborami obiecywala to slowa nie dotrzymala, SLD to przezytek ,palikot jednoroczny wypadek przy pracy, PIS wyglada na to ze bede na niego musial glosowac bo nie widze innej alternatywy o PSL wlazikach do d..y nie wspomne:(

  0
 13. Ja jestem dumna że pracuje na oddziale WEWNĘTRZNYM. Jestem dumna, że kiedy przychodzę na dyżur myje rano pacjentów, podaje płyny dożylne,leki doustne,karmię ich,podnoszę ich na duchu.

  0
 14. Jak byla Barzycka to byli i lekarze i wszystko a jak spadochrony z za Wisly spadly to jest lipa i propaganda….czego tyle lekarzy odeszlo naraz?Poprzedni dyroktor? Pewnie tak bo koles nadawal sie tylko do tarcia chrzanu i otwierania okulityski w nowej debie …..no w sumie zone trzeba gdzies umiescic……szpital schodzi na psy a kiedys to byla "Lesna Gora"!

  0
 15. Ma rację Była Ordynator że nie chce tutaj wrócić,tu trzeba za mordę personel a Tomczyk jak Tomczyk sami widzicie.

  0
 16. Po latach tłustych nadchodzą chude i na przemian.
  Ja wierzę, że ten Pan jest w stanie coś osiągnąć i pokaże wszystkim, że szpital nasz nadal jest w stanie przyciągać pacjentów. Dajmy mu trochę czasu: a potem zobaczymy. Od stycznia minęło niewiele czasu a osiągnięcia Jego w wyglądzie zewnętrznym szpitala już widać. Zobaczymy jak poradzi sobie z tym najważniejszym, czyli sercem szpitala, tak oddziałem wewnętrznym jak i pozostałymi. Bo nie tylko wewnętrzny kuleje ale inne oddziały też pozostawiają wiele do życzenia.

  0
 17. czym zasłynął w Pogotowiu stalowo-wolskim pociotek Tomczyka, którego przyjmuje do pracy na popoludnia do o/wewnętrznego od 1 lipca, dlaczego nie wcześniej-to wszystko jest tajemicą Poliszynela

  0
 18. A ja się tak zastanawiam… na wewnętrznym źle i brzydko,lekarze źli , pielęgniarki okropne, parkingów brak. To dlaczego na oddziale 40 chorych. Ciągną tam drzwiami i oknami.
  Szczerze mówiąc to przecież wszyscy mamy wybór. Szpitali dookoła wiele można się te kilka kilometrów przejechać.

  0
 19. Guta ma racje w jednym. Opieka rodzin kończy się w momencie zamknięcia się za chorym bram szpitala. Do krytyki jest wiele osób, do pomocy nikogo. Stoi nad pacjentem kilka osób podsuwając mu pomysły jak zagospodarować majątek po śmierci ale żeby zmienić piżamę , obrócić, zmienić pampersa to nie ma nikogo. Ma się od tego służących.
  [b]Córka pacjentki[/b] pisze że sama musiała ona chodzić do pielęgniarek na zdjęcie kroplówki. To super. Tylko pozazdrościć. To pięknie że w tym wieku może chodzić, to znaczy że jest sprawna. Wydaje mi się że przejście kilkunastu metrów to nie zbrodnia.
  [b]Biały personel[/b] nie mamy bezdusznych pracowników. Mamy nagonkę na wewnętrzny. Zastanawia mnie tylko kto ma w tym interes.

  0
 20. Jak się policzy ilość pielęgniarek na jednego pacjenta na wewnętrznym to od razu widać dlaczego siostry nie wyrabiają. Bo się nie da! Tymczasem lekarze sobie śpią. Siostry są cały czas na nogach. 4 osoby na okolo 60 pacjentów. Nie da się tego ogarnąć. Na izbie przyjęć ile jest pielęgniarek? Tak się nie da. Po prostu się nie da.

  0
 21. Napisałam prawdę, nie dodałam tylko okresu świątecznego, gdzie wydolność opiekuńcza rodzin spada do 0, a bezdusznymi można nazwać rodziny które tak postępują.

  0
 22. Jak łatwo jest oceniać pracę personelu gdy wpadnie się na chwilkę do rodziny i nie widzi się starań personelu przy codziennych czynnościach pielęgnacyjnych gdy nieraz pot leje się po plecach bo ałachce się aby pacjenci byli zadbani ,napojeni ,aby leki były podane na czas,opatrunki zrobione jak trzeba itd.i za te starania dostaje personel piękne podziękowania Wstyd mi za tych co wypisują takie opinie.Moja mama nieraz leżała na tym oddziale i jestem pełna podziwu jak ta garstka personelu tak doskonale sobie radzi.PODZIWIAM I DZIEKUJE

  0
 23. wszyscy uwzięli się na ten oddział wew. zwłaszcza Ci którzy najczęściej podrzucają swoich najbliższych gdy wyjeżdżają na urlop lub staja bardziej cywilizowani(bynajmniej im się tak wydaję) oddać chorego na oddz. wew. dać koperte odrynatorowi i można wyjechać na saksy lub do pracy za granice na 2-3 miechy, potem znów koperta, renta czy emerytura tatusia czy mamusi wpada do kieszeni. Czysty biznes no nie??? Potem przyjdzie taki pani redaktor co to jej sie wydaje że pozjadała wszystkie rozumy i bzdury opowiada a sama ile razy u tatusia była?? bo chyba tam właśnie go położyła bo w domu nikt nie chce sie nim zająć. Mały wywiadzik w TV i myśli że będą wszyscy skakać bo to tatuś pani redaktor leży. Takich właśnie tatusiów, mamuś leży po wielu szpitalach bo miłosierdzie bliźnich jest wielkie. Żeby oceniać kogoś najpierw bądź sam(a) w porządku i z ręką na sercu powiedz że zrobiłaś(eś) wszystko. Zmieniają ordynatorów jak rękawiczki, a bajzel jaki był taki jest. Grunt to robić wielkie zamieszanie jeździć z łóżkami z sali do sali, zamiast zająć się właściwym leczeniem. Zmieniać diagnozy co kilka minut a może sie w końcu trafi, a jak umrze to sie mówi że no niestety starość. Oceniajcie najpierw siebie zanim ocenicie kogoś. Nie osądzaj bo sam będziesz osądzony. Odział ten tzw wewnętrzny to oddział rozdzielnia zwozie sie wszystko : pijaków psycholi narkomanów, no bo na wew. go umyją doprowadzą do porządku a potem gotowca przekażą na inny oddział. A jak leżysz na tym oddziale i w nocy przyjdzie jakaś babka psychiczna i narżnie Ci w ciapy to gdzie ona powinna być ? na wewn. czy na psychiatrii? Leśna Góra tez mi coś. Proponuję zmianę nazwy oddziału z wewnętrznego na przewlekle chorych. Jak nic nie wiecie o sytuacji na oddziałach to sie nie wypowiadajcie. A tych miłosiernych Samarytanów co to bliskich wyzbywają się z domu za 30 srebrników to oceni sam pan Bóg. Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. Szacunek dla personelu tego oddziału z pominięciem oddziałowej która tylko chodzi i ferment sieje no i pseudo lekarzy.

  0
 24. leżałam tam jedną, niezapomnianą noc, no bo przecież z Holterem nie mogłam być w domu, bo jak mi powiedziano, pewnie bym poszła z nim do wanny, jak pewna pani. Leżałam więc na korytarzu, pielęgniarka w nocy zmieniała firanki, hałasowała niemiłosiernie , ale cóż nie przyszłam tu przecież spać , tylko na badanie….. .

  0
 25. Prawda o Oddziale Wewnętrznym i Szpitalu jest taka, iż odchodzi z niego coraz więcej mądrych lekarzy, np. doktor Wojciech Wiśniewski obecnie szef Oddziału Chirurgii w Tarnobrzegu, doktor Wojciech Gnyp od niedawna szef Oddziału Kardiologii w Stalowej Woli, doktor Katarzyna Soboń Baniecka obecnie Oddział Wewnętrzny w Tarnobrzegu. Mogli by przecież pracować nadal tutaj. Planowanych jest kilka kolejnych zwolnień lekarzy z Oddziału Chirurgii i Oddziału Wewnętrznego – bilans personelu lekarskiego jest więc niestety ujemny dla tego Szpitala. Rzutuje to niestety na pracę oddziałów, w tym szczególnie na pracę pielęgniarek i salowych, które swoją pracę uważam wykonuja należycie. No ale cóż o losach chorego decyduje lekarz, dlatego w tym przypadku staje w obronie personelu pielęgniarskiego, który nie ma wpływu na lekarskie decyzje personalne zapadajace odgórnie.

  0
 26. Pani Wojciechowska o wszystko zadba, kogo trzeba załatwi i komu trzeba też załatwi, to przecież skarbnik ze starostwa – córeczka Gronkowska ustawiona

  0
 27. A ja myślę tak. Wszyscy po części macie racje. I Ci, którzy opisują sytuacje jako pacjent i Ci, którzy dostarczają newsów na temat personelu i lekarskiego i pielęgniarskiego. Dzieje się źle i dziać się będzie jeżeli zarządzać będą osoby, które nie mają predyspozycji do kierowania personelem, podejmowania czasami trudnych decyzji personalnych, przedstawiania innych punktów widzenia. Ogólnie leży organizacja pracy, kultura personelu, predyspozycje osób zarządzających zarówno ordynatora jak i oddziałowej. Tu prirytetem ma być pacjent ijego samopoczucie. Miła atmosfera, uśmiech , życzliwe zainteresowanie czynią cuda. w tym oddziale raczej się to nie uda. Głupota i prostota w najgorszym wykonaniu, brak organizacji i wiedzy na temat zarządzania zasobami ludzkimi. jak widzimy nie jest łatwo być ordynatorem ani oddziałową ale też nie sądze ,że wszyscy muszą nimi być.

  0
 28. co do goscia, to wielki krasomowca sie znalazl, merytoryka zadna, glupota ludzka nie zna granic, lepiej niech przypilnuje swojego biznesu, bo roznie moze byc

  0
 29. a niech on ćwiczy mięsnie ze swoim guru, który wg relacji jego byłej przyjaciólki stomatolog doprowadził najbliższego kolege do samobójstwa

  0
 30. Oj!! Oj!!, to pan dyrektor ma takie brudne buty w wywiadzie w TV miejskiej, taki wizerunek? Jakby nie patrzyć, to rzutuje na całość placówki, którą kieruje. Jest jakiś nerwowy, niepewny siebie. Ech- jedna ….. ( tj poprzedni dyrektor) odeszła – przyszła nie lepsza.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here